Zpravodajství

16:31

Blackstone zainvestuje 100 mld. USD do americké infrastruktury

Zámořský správce soukromého kapitálu Blackstone dnes zveřejnil záměr proinvestovat 100 mld. USD na infrastrukturní projekty ve Spojených státech. Na akci bude participovat i saudskoarabský státní investiční fond, který přislíbil alokovat 20 mld. USD. Management společnosti zdůraznil nutnost obnovit stárnoucí infrastrukturu v USA, což přinese nová pracovní místa a podpoří dlouhodobý ekonomický růst. Titul reaguje nárůstem o 5,4 % na 31,5 USD.

Komentář

Komentář makléře: Trump a návrat nervozity

Ve středu americké akcie výrazně propadly, index S&P 500 se snížil o 1,8 % na 2 357 bodu. Velmi podobně dopadlo obchodování v Evropě, evropské burzy výrazně klesly. Například německý index DAX uzavřel obchodování na úrovni 12 631, klesl tedy o 1,4 %. Původ těchto poklesů na obou stranách...

Celý komentář
15:54

Spojené státy otevírají v zelených číslech

Na burzovních parketech v USA zavládl v úvodu aktuálního obchodního týdne optimismus. Index S&P 500 otevírá o 0,4 % výše na 2 390 bodech, zatímco technologický NASDAQ 100 sílí o 0,5 % na 5 678 bodů. Růsty připisují akcie společností, jejichž zástupci dokázali vytěžit maximum z Trumpovy návštěvy v Saudské Arábii a vyjednat nové obchodní kontrakty. Kupříkladu zbrojař Lockheed Martin vyhrál zakázku za 28 mld. USD, která zahrnuje dodávku raketových obranných systémů, armádních plavidel, letadel a helikoptér. Titul reaguje růstem o 2,3 % na 279 USD.

14:52

Novým ředitelem Fordu se stane Jim Hackett

Podle očekávání se do čela zámořské automobilky postaví současný ředitel inovativní divize autonomních vozů Jim Hackett, který ve funkci nahradí Marka Fieldse. Ten se dostal pod tlak akcionářů z důvodu nepříznivého cenového vývoje akcií Fordu a neschopnosti vzdorovat zpomalujícímu automobilovému trhu ve Spojených státech. Titul na zprávu reaguje pozitivně, konkrétně v před-obchodní fázi sílí o 1,7 % na 11,05 USD.

13:16

Eurodolar na letošních maximech

Dnešní komentář Angely Merkelové posouvá eurodolar na letošní maxima. Kancléřka se nechala v rámci komentáře obchodního přebytku Německa slyšet, že euro je dle jejího názoru příliš slabé, což relativně zlevňuje německé zboží a podporuje tak tamní export. Navíc zdůraznila potřebu udržet EU v současné podobě a zabránit odchodu dalších členů. Aktuálně tak eurodolar přidává 0,4 % a obchoduje se na úrovni 1,123 EUR/USD.

12:00

Ropa zpět nad 50 USD/barel, OPEC zřejmě prodlouží dohodu

Na čtvrteční schůzce v rakouské Vídni se bude jednat o prodloužení současné dohody kartelu OPEC na omezení objemu těžby. Před pěti měsíci uzavřené ujednání zatím nepřineslo kýžený nárůst cen černého zlata, především z důvodu rostoucí aktivity těžařů v USA. Trh očekává prodloužení současné dohody o dalších 9 měsíců, což potvrzují slova saudskoarabského ministra pro energetiku. Doposud byly těžební limity všemi stranami dodržovány, nicméně stále se vznáší otázky ohledně možného navýšení výstupu Nigerie a Libye, na něž se omezení nevztahuje. V této chvíli přidává nejbližší kontrakt na ropu WTI 0,7 % na 50,7 USD/barel.

10:08

Evropské trhy bez výraznějších pohybů

Po poměrně turbulentním vývoji posledních dní, kdy vyšší volatilitu přinesly politické krize v USA a Brazílii, vstupují akciové trhy do nového obchodního týdne bez výrazných kurzových změn. Konkrétně německý DAX ztrácí zanedbatelných 0,1 % na 12 632 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 odepisuje 0,3 % na 3 575 bodů. Situaci ve Spojených státech uklidnil výjezd prezidenta Trumpa do Saudské Arábie na plánovanou návštěvu. V rámci dneška nejsou očekávána žádná podstatná makrodata a obchodování by tak měly ovlivňovat spíše technické vlivy.

Komentář

Ranní komentář k 22.5.2017

Páteční obchodní seance se nesla v duchu klesající volatility a růstu akciových trhů. Německý DAX přidal 0,4 % na 12 639 bodů, přičemž širší EURO STOXX 50 uzavřel za 0,7% růstu na 3 587 bodech. Trhy tak téměř vymazaly poklesy způsobené nervozitou týkající se problémů Trumpovy ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.