Zpravodajství

16:50

Spekulanti vybírali zisky, koruna oslabila

Česká koruna dnes zaznamenala nejvýraznější ztrátový pohyb od ledna roku 2015, konkrétně oslabila v průběhu dne až k úrovni 26,73 EUR/CZK. Důvodem je zřejmě uzavírání pozic zahraničních investorů poté, co se koruna dostala na nejsilnější úrovně od ukončení kurzového závazku. Projevil se tak známý problém chybějící protistrany a obrovského množství otevřených spekulativních pozic. Koruna následně z velké části své ztráty umazala a aktuálně oproti euru slábne o 0,3 % na hladinu 26,56 EUR/CZK.

16:30

Brazilské trhy výrazně ztrácí, obchodování pozastaveno

V brazilských novinách se včera večer objevila zpráva o existenci tajných nahrávek tamního současného prezidenta Temera, který v nich měl schvalovat úplatek Eduardu Cunhovi – klíčovému muži v ústavní žalobě, která vedla k odvolání bývalého prezidenta země Rousseffa v minulém roce. Tato krize vzbuzuje otázky nad realizováním nezbytné penzijní reformy i samotným Temerovým prezidentstvím, není vyloučeno ani konání předčasných voleb v příštích měsících. Hlavní brazilský index Ibovespa se propadl o 10 %, načež bylo pozastaveno obchodování. Pod tlakem je i tamní měna, konkrétně ztrácí real vůči americkému dolaru 8,1 % na 3,39 USD/BRL.

16:00

Burberry reaguje na výsledky růstem

Akcie britského producenta módy dnes sílí na základě reportovaných výsledků za uplynulý fiskální rok. Tržby dosáhly výše 2,77 mld. GBP, plně v souladu s odhady. Čistý zisk před zdanění potom byl vykázán ve výši 462,4 mil. GBP, konsensuální predikce přitom činily 457,1 mil. GBP. Jsou patrné známky zlepšení v odvětví luxusní módy, zejména díky vývoji v Číně a obnovení turistické aktivity v Evropě. Negativně se projevila expozice Burberry v USA, kde jsou maloobchodníci pod tlakem z důvodu příklonu zákazníků k online nákupům. Naopak pozitivně se jeví snahy o redukci nákladů a zaměření se na velmi luxusní segment produktů ve Spojených státech. Titul v reakci připisuje 3,7 % na 1 702 GBp.

14:08

Wal-Mart navyšuje tržby online divize

Největší zámořský kamenný maloobchodník vykázal v uplynulém čtvrtletí tržby 117,5 mld. USD a nepatrně tak zaostal za odhady 117,8 mld. USD. Na srovnatelné bázi výnosy meziročně vzrostly v USA o 1,4 %. Zisk na akcii dosáhl rovných 1 USD a pokořil tak predikce nastavené na 96c. Wal-Mart bojuje o zákazníky s Amazonem pomocí své on-line divize, která zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 69 %. K tomu dopomohla akvizice Jet.com, což je online obchod se smíšeným zbožím, v září minulého roku za 3,3 mld. USD. Většinu růstu v tomto segmentu má však stále na svědomí tradiční web walmart.com. Společnost se nadále snaží zlepšovat prostředí v kamenných obchodech, a to tlakem na čistotu, rychlost odbavení při placení či nízký počet chybějícího sortimentu. Titul v před-obchodní fázi připisuje 1,2 % na 76 USD.

11:51

Facebook dostal pokutu 110 mil. EUR

Společnost Facebook obdržela od Evropské unie pokutu ve výši 110 mil. EUR za poskytnutí nekorektních informací týkajících se převzetí aplikace WhatsApp, která se zaměřuje na poskytování bezplatného zasílání textových zpráv pro chytré telefony. Jednalo se však o nepříliš podstatné náležitosti a nedošlo tak k ovlivnění rozhodnutí Evropské komise akvizici povolit. Jedná se tak spíše o signál regulátorů, že společnosti musí plně dodržovat veškerá platná nařízení a pravidla nutná pro proces převzetí. Dopad na hospodaření Facebooku bude skutečně marginální, neboť pokuta činí pouhých 5c na akcii. V před-obchodní fázi titul ztrácí 0,6 % na 144 USD, což je dáno převážně aktuálním medvědím sentimentem investorů.

11:20

Akciové trhy pod tlakem i dnes

Negativní sentiment iniciovaný problémy Trumpovy administrativy a obavou investorů o prosazení příznivých ekonomických reforem v USA táhne akciové trhy níže i dnes. Německý DAX tak v rámci dopolední seance odepisuje 0,7 % na 12 549 bodů, zatímco geograficky širší EURO STOXX 50 ztrácí 0,6 % na 3 565 bodů. Nutno však připomenout, že trhy se stále nachází na těsný dostřel historických maxim. V červeném se obchoduje i index pražské burzy PX, který aktuálně ztrácí 1 % na 1 010 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 18.5.2017

Včerejší obchodní den byl výrazně ovlivněn problémy Trumpovy administrativy souvisejícími s obviněním prezidenta z ovlivňování vyšetřování FBI. Investoři se obávají jeho schopnosti prosadit plánované reformy, které by se měly pozitivně projevit v hospodaření firem.  To se pode...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.