Zpravodajství

16:55

Colgate-Palmolive zpevňuje o 3 %

Podle včerejšího článku v New York Post je CEO společnosti ochoten jednat o odprodeji firmy případnému zájemci při navrhnutí akviziční ceny 100 USD za akcii. Spekuluje se o zájmu ze strany potravinářského a kosmetického giganta Unilever. Probíhající konsolidace sektoru spotřebního zboží by případnou snahu o převzetí mohla urychlit. Titul tak v reakci na tyto zprávy reaguje posílením o 3 % na 73,7 USD.

16:05

Zámořské trhy pod tlakem, zlato zpevňuje

Problémy Trumpovy administrativy se v plné síle projevují na finančních trzích. Index S&P 500 se dostává na třítýdenní minima, konkrétně v této chvíli ztrácí 0,8 % na 2 383 bodů. Naopak index volatility VIX roste o výrazných 17 % na 12,45 bodů v návaznosti na obavy investorů ohledně schopnosti amerického prezidenta prosadit plánované reformy. V následujících obchodních dnech tak lze očekávat vyšší kolísavost akciových kurzů. Mezi nejvíce ztrátové patří finanční, telekomunikační a průmyslové tituly. Naopak jediným odvětvím, které poklesům odolává, jsou nemovitosti. Solidní růsty zaznamenávají drahé kovy, které jsou bezpečným přístavem v dobách rostoucí nejistoty. Konkrétně nejbližší kontrakt na unci zlata přidává 1,7 % na 1 258 USD.

15:06

Eurodolar roste již čtvrtý den v řadě

Americký dolar zůstává nadále pod tlakem, důvodem pokračujícího trendu je zpráva o tom, že Donald Trump měl údajně žádat odvolaného ředitele FBI o zastavení vyšetřování Michaela Flynna, tehdejšího poradce pro bezpečnost USA. Jednalo by se tak o závažné provinění prezidenta spočívající v zasahování do soudní moci, což Bílý dům striktně odmítá.  Aktuálně se tak eurodolar obchoduje za 0,4% růstu na úrovni 1,112 EUR/USD.

13:41

Target vykázal silná čísla za 1Q

Druhý největší americký maloobchodní řetězec vykázal v uplynulém čtvrtletí tržby 16 mld. USD, čímž překonal predikce nastavené na 15,6 mld. USD. Výnosy na srovnatelné bázi tak meziročně poklesly o 1,3 %. Zisk na akcii dosáhl úrovně 1,21 USD a výrazně tak pokořil odhady nastavené na 91c. CEO společnosti Brian Cornell plánuje snížit ceny prodávaného zboží, renovovat vzhled více než 600 obchodů a představit několik nových podnikových produktových značek. Management se rovněž nechal slyšet, že chystá otevření přibližně 100 nových menších obchodů ve městech a vysokoškolských kampusech v příštích třech letech, což by mělo pomoci v boji proti většímu konkurentovi Wal-Mart či Amazonu. Titul je v letošním roce pod tlakem právě kvůli konkurenci, investoři mají obavy, zda se společnosti podaří udržet současný tržní podíl. Akcie Target v před-obchodní fázi reaguje růstem o 8,2 % na 59 USD.

12:20

Inflace v eurozóně dosáhla tempa 1,9 %

Dnes dopoledne zveřejněná makrodata spotřebitelské inflace v eurozóně investory nepřekvapila. Meziročně došlo v dubnu k nárůstu cen o 1,9 %, zatímco na meziměsíční bázi inflace činila 0,4 %. Tzv. jádrová inflace, očištěná o volatilní ceny energií a potravin, dosáhla potom 1,2% tempa růstu. Cenový vývoj se tak blíží 2% nárůstu, což je stanovený cíl ECB.

10:59

Evropské akciové trhy mírně slábnou

V návaznosti na včera večer zveřejněné informace, týkající se údajného ovlivňování vyšetřování FBI ze strany Donalda Trumpa, jsou dnes evropské akciové indexy pod mírným tlakem. Roste tak nejistota investorů ohledně možnosti prosazení navrhovaných reforem ze strany Trumpovy administrativy. Německý DAX ztrácí 0,3 % na 12 772 bodů, zatímco geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 odepisuje relativně shodně na 3 631 bodů.

Komentář

Ranní komentář 17.5.2017

Včerejší obchodování na akciových trzích probíhalo v poklidném duchu bez výraznějších pohybů. Německý DAX uzavřel bez relativní změny na 12 805 bodech, zatímco geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 zakončil za obdobného vývoje na 3 642 bodech. Zámořská seance se nesla ve sho...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.