Zpravodajství

16:44

Býčí sentiment na koruně pokračuje

Česká koruna navazuje na růstový apetit posledních dní, podpořena silným reportem tuzemského HDP. Česká ekonomika rostla v prvním čtvrtletí meziročně 2,9%  tempem a výrazně tak předčila odhadovaný 2,3% růst. Aktuálně se koruna vůči euru obchoduje na úrovni 26,41 EUR/CZK a vůči americkému dolaru potom na hladině 23,83 USD/CZK, což znamená zpevnění o více než 1 %. V následujících měsících by měl apreciační trend tuzemské měny pokračovat, což indukují i forwardové kurzy. Ke konci letošního roku by se tak koruna měla nacházet poblíž úrovně 26,3 EUR/CZK.

14:10

Home Depot po výsledcích zpevňuje

Zámořský řetězec hobby marketů vykázal v uplynulém čtvrtletí tržby 23,9 mld. USD, čímž překonal odhady nastavené na 23,7 mld. USD. Na srovnatelné bázi tak výnosy vzrostly meziročně o +5,5 %. Zisk na akcii dosáhl výše 1,67 USD a předčil tak konsensuální predikce 1,61 USD. Společnost nadále těží z rostoucích cen nemovitostí, kdy vlastníci ochotně vkládají prostředky do zlepšení kvality bydlení s vidinou, že se jedná o solidní investici. Home Depot se tak vyhnul nepříznivému trendu poklesu návštěvnosti obchodních center a stále většímu příklonu zákazníků k on-line nakupování. Management nepatrně navýšil celoroční výhled zisku na akcii na 7,15 USD. Titul v před-obchodní fázi přidává 2 % na 160,5 USD.

11:19

Evropské trhy přešlapují na místě

V rámci dopolední seance panuje na burzách starého kontinentu klid. Německý DAX v tuto chvíli ztrácí kosmetických 0,1 % na 12 800 bodů, zatímco geograficky širší EURO STOXX 50 odepisuje relativně shodně na 3 637 bodů. Před několika minutami zveřejněná makrodata jsou spíše neutrálního charakteru. Hrubý domácí produkt v eurozóně rostl v rámci prvního čtvrtletí 1,7% meziročním tempem, v souladu s odhady. Index německého sentimentu ZEW současné situace dosáhl za květen 83,9 bodů, což značí zlepšení z dubnových 80,1 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 16.5.2017

První evropská obchodní seance tohoto týdne probíhala v nastaveném mírně růstovém trendu. Německý index DAX přidal 0,3 % na 12 807 bodů, zatímco diversifikovanější EURO STOXX 50 uzavřel za 0,1% růstu na 3 642 bodech.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.