Zpravodajství

17:02

Electronic Arts přidává 13 %

Zámořský vývojář videoher představil výsledky za poslední kvartál fiskálního roku. V jeho rámci dosáhl tržeb 1,09 mld. USD, čímž mírně zaostal za průměrem analytických odhadů ve výši 1,11 mld. USD. Čistý zisk v uvedeném období 85c na akcii naopak předčil predikce nastavené na 75c. Investory kromě představeného programu zpětného odkupu akcií v objemu 1,2 mld. USD potěšil konzervativní výhled managementu pro fiskální rok 2018. V předcházejících čtyřech letech totiž došlo vždy k překonání výhledu o alespoň 10 %. Klíčovými herními tituly by v blízké budoucnosti měly být Battlefront 2 a nová verze Need for Speed. Akcie Electronic Arts v rámci dopoledního obchodování ve Spojených státech přidávají 13 % na 108,5 USD.

15:19

Koruna hájí úroveň 26,6 EUR/CZK

Dnešní report dubnové inflace v ČR zkomplikoval situaci tuzemským centrálním bankéřům. Spotřebitelské ceny vzrostly meziročně o 2 %, došlo tak ke zpomalení z březnového 2,6% tempa nárůstu cenové hladiny. Reportovaná inflace tak zaostala za konsensuálně odhadovaným tempem 2,3 %. Zpomalení růstu cen tak budí obavy ohledně dynamiky utahování monetární politiky prostřednictvím růstu základní sazby ČNB, což by tuzemské měně mělo pomoci k silnějším hodnotám. Podle některých analytiků by k tomu mělo dojít již v druhé polovině letošního oku. Aktuálně se koruna vůči společné evropské měně kotuje bez relativní změny na úrovni 26,64 EUR/CZK.

13:13

Ahold po výsledcích sílí

Nizozemský maloobchodník představil za uplynulý kvartál tržby na úrovni 15,8 mld. EUR, čímž mírně zaostal za konsensuálními odhady ve výši 15,9 mld. EUR. Naopak v případě provozního zisku došlo k překonání predikcí, kdy společnost reportovala 604 mil. EUR oproti odhadu 582 mil. EUR. V USA se firma potýká s cenovými tlaky konkurence, např. ze strany Wal-Martu či Lidlu. Na trhu s potravinami působí dokonce i Amazon, který provozuje drive-in kiosky, ve kterých si mohou zákazníci vyzvedávat své objednávky zboží. Titul dnes v návaznosti na nové zprávy přidává 1,9 % na 19,93 EUR.

10:59

Evropské akciové indexy mírně slábnou

Investoři dnes v návaznosti na růsty posledních dní, díky kterým se akciové indexy starého kontinentu dostaly prakticky na historická maxima, realizují zisky. Aktuálně se německý DAX obchoduje za 0,1% poklesu na 12 738 bodech, zatímco geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 slábne o 0,4 % na 3 635 bodů. Výraznějším poklesům brání sektor energií a utilit, naopak nejhlubší ztráty zaznamenávají průmyslové a finanční tituly

Komentář

Ranní komentář k 10.5.2017

Úterní obchodní seance na burzách starého kontinentu probíhala v duchu umírněných růstů. Německý index DAX opět pokořil svá dosavadní maxima a uzavřel za 0,4% růstu na 12 749 bodech. Širší reprezentant evropského trhu EURO STOXX 50 přidal 0,2 % na 3 649 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.