Zpravodajství

16:53

Trhy se připravují na francouzské volby

 Krátce před nedělním hlasováním 2. kola prezidentských voleb Francie je na trzích znát rostoucí důvěra trhů ve vítězství kandidáta pravého středu E. Macrona. Hlavní akciové indexy Evropy (CAC 40, DAX) kolísají kolem rekordních maxim, euro k dolaru se nenechalo oslabit solidní dubnovou americkou zaměstnaností a obchoduje se kolem půlročního maxima. Pokles obav trhů z politického rizika a příznivá fundamenty americké ekonomiky pak tlačí zlato níže. V případě výhry Macrona pravděpodobně tyto trendy budou pokračovat, v opačném případě by prudce vzrostla volatilita trhů, euro by se vrátilo ke svým dlouhodobým minimům a zlato naopak k dubnovému maximu.

16:37

Zaměstnanost v dubnu překonala očekávání

 Růst zaměstnanosti v nezemědělském sektoru v dubnu zrychlil na 211 000, čekal se růst 190 000. Revize za uplynulé měsíce tentokrát významněji nepromluvily do celkových dat. Míra nezaměstnanosti v dubnu nečekaně klesla na 4,4 %, trh čekal 4,6 %. Růst mezd byl v dubnu podle očekávání mírně nadprůměrný.Data jsou celkově blízko očekávání, potvrzují solidní expanzi amerického trhu práce. Ostře sledovaný růst mezd nenaznačuje zrychlování, spíše stagnaci na nadprůměrné úrovni. Reakce trhů: S&P 500 po úvodní příznivé reakci v dalším průběhu obchodování zisky ztratil, stejně tak dolar zůstává přikován na půlročních minimech k euru, zlato  po datech oslabilo 0,2 % v pokračujícím klesajícím trendu.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.