Zpravodajství

17:04

Twitteru se daří získávat nové uživatele

Zámořská sociální síť vykázala za 1Q tržby ve výši 548,3 mil. USD a překonala tak predikce nastavené na 509 mil. USD, jedná se však o první meziroční pokles výnosů od vstupu společnosti na burzu v roce 2013. Firmě se podařilo vygenerovat zisk na akcii 11c oproti konsensuálním predikcím nastaveným na 1c. Příznivou zprávou je meziroční nárůst počtu aktivních uživatelů o 6 % na 328 mil. Hlavním zdrojem příjmů společnosti je reklama, výnosy z ní by však měly nadále zaostávat za růstem návštěvnosti. Důvodem je rychle rostoucí konkurence v podobě Facebooku či Instagramu. V minulém roce Twitter spustil za účelem získání vyšší návštěvnosti na svých stránkách sekci, v jejímž rámci poskytuje živé videopřenosy zaměřené na sport, zábavu a zpravodajství. To se pozitivně projevilo v nárůstu výnosů z reklamy. Titul aktuálně přidává úctyhodných 11,1 % na 16,3 USD

16:14

Obchodování v zámoří bez výraznějších pohybů

Obchodování na burzovních parketech ve Spojených státech dnes probíhá bez výraznějších kurzových změn. Index S&P 500 přidává zanedbatelných 0,1 % na 2 390 bodů, zatímco tradiční DJIA se pohybuje relativně shodně na 21 020 bodech. Nejlépe se dnes vyvíjí sektory zdravotní péče a telekomunikací, naopak odvětví zboží každodenní spotřeby a nemovitostí ztrácí relativně nejvíce. V rámci dnešního dne by měl Donald Trump zveřejnit konkrétní návrhy své daňové reformy, v jejichž rámci se očekává snížení korporátní daně na 15 % a návrh na zavedení 10% sazby na import zadržovaných zisků amerických společností ze zahraničí.

15:35

Fiat Chrysler zvýšil svůj podíl na evropském trhu

Italsko-americký automobilový koncern vykázal v uplynulém čtvrtletí tržby 27,7 mld. EUR, čímž předčil predikce nastavené na 27,5 mld. EUR. Na úrovni čistého zisku společnost vykázala 671 mil. EUR oproti očekávání 656 mil. EUR, což znamená meziroční nárůst o 11 %. K tomu dopomohl příklon automobilky k sportovně užitkovým vozům typu SUV oproti sedanům, což se příznivě projevilo na dosažených maržích. Dobře se vyvíjely prodeje prémiových vozů Maserati a výkonnost v Evropě obecně, kde společnost získala větší tržní podíl díky poptávce po nových modelech Alfa Romeo a cenově dostupném automobilu Fiat Tipo. Titul na výsledky reaguje růstem o 6,3 % na 11,2 EUR.

14:57

PepsiCo bojuje s klesající poptávkou

Zámořský gigant v oblasti slazených nápojů vykázal za uplynulý kvartál tržby 12 mld. USD, což plně koresponduje s analytickými odhady. Zisk na akcii ve výši 94c mírně překonal očekávání nastavené na 92c. Management zároveň potvrdil celoroční výhled zisku na akcii na úrovni 5,1 USD. S poklesem poptávky spotřebitelů po tradičních slazených nápojích a slaných brambůrkách se společnost snaží bojovat nákladovými škrty, zvýšením cen svého zboží a příklonem k zdravějším pochutinám. Složité vnější prostředí potvrzuje i to, že spotřeba sycených nápojů na osobu se v USA propadla na 31leté minimum. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 0,6 % na 113,5 USD.

14:17

Boeing reportoval výsledky za 1Q

Tržby jednoho ze dvou největších zámořských výrobců letecké techniky dosáhly v uplynulém čtvrtletí 21 mld. USD, což mírně zaostalo za konsensuálními odhady nastavenými na 21,2 mld. USD. Naopak na úrovni zisku na akcii došlo k mírně pozitivnímu překvapení, kdy bylo reportováno 2,01 USD oproti očekávání 1,91 USD. Společnost pokračovala v tlacích na nákladové úspory a začala generovat zisk na produkci klíčového dopravního letadla 787 Dreamliner, která byla dříve ztrátová. Nicméně dodávky velkých dopravních letadel dosáhly nejmenšího objemu za uplynulé 3 roky. Management potvrdil celoroční výhled provozního cash-flow a navýšil výhled pro celoroční zisk. Zároveň bylo přislíbeno vyplatit 100 % cash-flow investorům prostřednictvím zpětných odkupů akcií a dividend. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 1,1 % na 181,5 USD.

11:54

Evropské akciové trhy přešlapují na místě

Dnešní obchodování na starém kontinentě probíhá v poklidném duchu. Německý index DAX aktuálně odepisuje pouze kosmetických 0,1 % na 12 460 bodů, zatímco široký reprezentant trhu EURO STOXX 600 se obchoduje beze změny na 386,9 bodech. Eurodolar se kotuje na úrovni 1,09 EUR/USD, což znamená pokles o bezmála 0,2 %.

11:04

CETV po výsledcích přidává 11 %

Mediální skupina Central European Enterprises, provozující televizní vysílání v zemích střední a východní Evropy, vykázala překvapivě pozitivní výsledky hospodaření za 1Q. Tržby meziročně vzrostly o 5 % na 135 mil. USD, přičemž provozní zisk zaznamenal nárůst dokonce o 58 % na 12,3 mil. USD. Na úrovni čistého zisku byla vykázána ztráta 11,1 mil. USD, meziročně se však jedná o výrazné zlepšení. Management vyjádřil velmi pozitivní očekávání ohledně vývoje ziskovosti společnosti v letošním roce. Titul na pražské burze aktuálně přidává 11,4 % na 99,9 CZK

Komentář

Ranní komentář k 26.4.2017

Evropské akciové trhy si včera po pondělní rally vybraly oddechový čas. Německý index DAX připsal kosmetických 0,1 % na 12 467 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 posílil o 0,2 % na 3 583 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.