Zpravodajství

16:50

Halliburton těží z nárůstu ceny ropy

Přední zámořský poskytovatel služeb pro hledání a produkci ropy a zemního plynu reportoval za 1Q bezmála 2% meziroční nárůst tržeb na 4,28 mld. USD, čímž nepatrně překonal konsensuální analytické odhady. Společnost dosáhla za uplynulý kvartál upraveného zisku ve výši 4c na akcii, což rovněž přibližně koresponduje s očekáváním. Za první tři měsíce letošního roku společnosti zvýšila svůj počet zaměstnanců o přibližně 2 000, čímž reaguje na rostoucí zájem o její služby ze strany těžařů. Ti jsou podpořeni meziročním nárůstem cen černého zlata na téměř dvojnásobek. Titul se aktuálně obchoduje za 1,6% růstu za 47,8 USD.

15:51

Zámořské trhy navazují na evropské růsty

Býčí sentiment se z burzovních parketů starého kontinentu přenáší i do Spojených států. Nejsledovanější index S&P 500 přidává 1 % na 2 372 bodů a nachází se těsně na dostřel od svých historických maxim. Technologický NASDAQ sílí dokonce o 1,1 % na 5 504 bodů. Co se týče nejobchodovanějšího měnového páru, eurodolar v tuto chvíli přidává 1,7 % na 1,087 EUR/USD v návaznosti na uklidnění investorů po zveřejnění výsledku prvního kola prezidentských voleb ve Francii.

15:19

DAX překonal svá historická maxima

Hlavní německý akciový index DAX dnešním výrazným růstem překonal historická maxima z roku 2015, která činila 12 390 bodů. V průběhu dnešního obchodnování dosáhl DAX nejvýše na metu 12 428 bodů, přičemž aktuálně se obchoduje poblíž úrovně 12 400 bodů, což znamená nárůst o bezmála 3 %.

14:48

Kimberly-Clark po výsledcích ztrácí

Jeden z předních hráčů na poli hygienických potřeb, zámořská společnost Kimberly-Clark, představil výsledky za uplynulý kvartál. Tržby dosáhly výše 4,48 mld. USD, čímž zaostaly za analytickými odhady 4,5 mld. USD. Zisk na akcii představila společnost ve výši 1,57 USD a mírně tak překonala konsensuální predikce nastavené na 1,55 USD. Byl potvrzen celoroční výhled čistého zisku na akcii, přičemž management očekává meziroční nárůst tržeb ve výši 1-2 %. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 1,7 % na 127,7 USD.

14:25

Index Ifo dosáhl nejvyšších úrovní od června roku 2011

Ukazatel německého podnikatelského sentimentu Ifo dosáhl v dubnu svého téměř šestiletého maxima. V rámci dopoledního reportu byla vykázána hodnota 112,9 bodů oproti očekávaným 112,4 bodům. Solidní výkonnost německé ekonomiky i celé eurozóny tak přináší otázky ohledně toho, kdy ECB ukončí či alespoň výrazněji omezí program kvantitativního uvolňování. Německý DAX aktuálně připisuje výrazných 3,1 % na 12 421 bodů.

13:45

Valná hromada MONETA Money Bank schválila navrhovanou dividendu

Na dnes konané valné hromadě společnosti byl schválen návrh představenstva na rozdělení čistého zisku za rok 2016. Celkem bude akcionářům vyplaceno 7,27 mld. CZK, což v přepočtu na jednu akcii činí 9,8 CZK před zdaněním. Akcie čtvrté největší tuzemské banky aktuálně připisují kosmetických 0,1 % na 79,1 CZK.

13:34

Hasbro po výsledcích přidává bezmála 4 %

Druhý největší zámořský výrobce hraček v rámci probíhající výsledkové sezóny představil svá čísla za 1Q letošního roku. Tržby dosáhly 849,7 mil USD, čímž došlo k překonání konsensuálních odhadů ve výši 818 mil. USD. K pozitivnímu překvapení došlo i na úrovni čistého zisku, který dosáhl 54c na akcii oproti očekávání nastavenému na 38c. Akcie společnosti Hasbro v před-obchodní fázi přidávají 3,9 % na 99,8 USD. Od začátku letošního roku tak do této chvíle připisují bezmála 27 %.

13:11

Česká koruna dnes solidně zpevňuje

Tuzemská měna se po několika ztrátových dnech opět vrací k silnějším úrovním. To přináší určitý prostor pro zahraniční spekulanty začít postupně uzavírat své pozice sázející na posílení koruny. Dle slov guvernéra ČNB Rusnoka by se česká měna měla pozvolna posilovat, důvodem je lepší výkonnost tuzemské ekonomiky oproti eurozóně. Podle 12měsíčních forwardových kurzů by měla koruna oproti euru posílit o 0,4 %, zatímco odhady analytiků hovoří o přibližně 4% zpevnění. Aktuálně se tuzemská měna obchoduje vůči americkému dolaru za 2,2% růstu na úrovni 24,64 USD/CZK, zatímco vůči euru sílí o 0,6 % na 26,77 EUR/CZK.   

11:52

Ceny ropy se vrací k růstu

Zástupci ropného kartelu OPEC dnes naznačili, že stojí o prodloužení dohody ohledně omezení výstupu jejich produkce, která je podle jejich slov nezbytná. Nynější ujednání platí do letošního června a mohlo by být prodlouženo až do konce roku. To přerušilo šest dní klesající trend, kdy se cena americké lehké ropy WTI propadla až o 7,5 % pod hranici 50 USD/barel. Aktuálně se ropa typu Brent pohybuje za 1,1% růstu na úrovni 52,5 USD/barel, zatímco nejbližší kontrakt na typ WTI přidává o 1,1 % na 50,1 USD/barel.

11:24

Drahé kovy pod prodejním tlakem

V návaznosti na výsledek prvního kola francouzských voleb se investoři uchylují k rizikovým aktivům, kvůli čemuž se ceny drahých kovů dostávají pod tlak. Aktuálně se nejbližší kontrakt na unci zlata obchoduje za 1,2% poklesu za 1 272 USD, zatímco stříbro ztrácí 0,5 % na 17,8 USD.  

10:57

Evropské akcie výrazně rostou

Výsledek prvního kola francouzských prezidentských voleb podpořil přesvědčení investorů, že se proevropský kandidát Emmanuel Macron stane prezidentem a tudíž v rámci druhého kola porazí svou krajně pravicovou konkurentku Le Penovou. Potvrdil se tak očekávaný pro trhy pozitivní scénář, který byl do cen již částečně započítaný. Francouzský index aktuálně přidává 4,1 % na 5 267 bodů, zatímco EURO STOXX 50 zpevňuje o 3,6 % na 3 563 bodů. Největší nárůsty dnes vykazují evropské bankovní tituly, přičemž tento sektor jako celek aktuálně sílí o 5,6 % a míří tak k nejvýraznějšímu jednodennímu nárůstu letošního roku.

Komentář

Ranní komentář k 24.4.2017

Jednoznačně nejdůležitější zprávou dnešního rána je výsledek prvního kola prezidentských voleb ve Francii. Vítězem se stal proevropský kandidát Emmanuel Macron s 23,8 % hlasů, přičemž do druhého kola postupuje i krajně pravicová Marine Le Penová s 21,5% zastoupením mezi voliči. Pod...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.