Zpravodajství

16:56

Zásoby ropy v zámořských skladech poklesly podruhé v řadě

Objem skladových zásob černého zlata ve skladech v USA poklesl za minulý týden o 1 034 tisíc barelů a dosáhl hodnoty 532 mil. barelů, což plně koresponduje s analytickými odhady. Překvapením je naopak zpráva o nárůstu zásob benzínu ve skladech o 1 542 tisíc barelů, trh přitom očekával pokles o 1 630 tisíc barelů. Ceny americké lehké ropy WTI na report výrazněji nereagovaly a aktuálně nejbližší kontrakt na tuto komoditu ztrácí 0,2 % na 52,3 USD/barel.

16:04

Zákonodárci Spojeného království posvětili předčasné volby

Podle před několika minutami zveřejněných zpráv se v rámci hlasování britští zákonodárci vyjádřili pro uspořádání předčasných voleb podle návrhu premiérky Mayové, které se uskuteční 8. června. Pro návrh se vyjádřilo 522 hlasů, přičemž proti němu pouhých 13 hlasujících. Rozhodnutí o volbách tak přichází pouhý jeden den poté, co premiérka vyjádřila vůli je uspořádat.

15:40

Zámořské trhy na zelené vlně

Hlavní akciové indexy Spojených států v úvodu dnešního obchodování nabírají růstovou trajektorii. Zatímco nejsledovanější index S&P 500 sílí o 0,4 % na 2 351 bodů, technologický NASDAQ zpevňuje o 0,5 % na 5 420 bodů. Nejvýrazněji k dnešnímu růstu přispívá finanční sektor, následovaný odvětvím zboží dlouhodobé spotřeby a průmyslovými tituly. Naopak výraznějším růstům trhu brání pokles sektoru utilit a nemovitostí.

15:20

Abbott reportovanými výsledky překonal odhady

Zámořská společnost působící v zdravotnickém sektoru Abbott Laboratories zaznamenala v rámci 1Q nárůst tržeb o bezmála 30 % na 6,34 mld. USD, čímž překonala predikce nastavené na 6,15 mld. USD. K nárůstu velmi výrazně přispěla akvizice společnosti St. Jude Medical za 25 mld. USD uzavřená v lednu tohoto roku. Čistý zisk dosáhl v uplynulém čtvrtletí 48c na akcii, čímž předčil odhady ve výši 43c. Management ponechal svůj celoroční výhled beze změny. Titul na výsledky reaguje krátce před otevřením trhu růstem o 2 % na 44,3 USD.

14:21

Banka Morgan Stanley po výsledcích sílí

Své výsledky za 1Q představila i newyorská Morgan Stanley, která vykázala doposud nejvyšší procentní nárůst příjmu z obchodování s dluhopisy mezi svými konkurenty. Meziročně došlo téměř k jejich zdvojnásobení na 1,71 mld. USD, čímž byly překonány analytické odhady nastavené na 1,56 mld. USD. Oproti tomu příjmy z obchodování akcií mírně poklesly na 2,02 mld. USD a předčily tak konsensuální predikce ve výši 1,92 mld. USD. Čistý zisk na akcii vzrostl meziročně o 70 % na 1 USD. Titul v před-obchodní fázi přidává 2,3 % na 42,15 USD.

12:55

BlackRock představil meziroční nárůst zisku o třetinu

Největší světový správce aktiv, společnost BlackRock, reportovala solidní čísla za 1Q. Tržby ve výši 2,82 mld. USD sice nepatrně zaostaly za odhady, nicméně zisk na akcii 5,25 USD výrazně předčil predikce analytického konsensu nastavené na 4,89 USD. Společnost tak meziročně navýšila čistý zisk na akcii za 1Q o 33 %. Nárůst zisku je tažen vyššími poplatky za správu a půjčování cenných papírů za účelem krátkého prodeje.

12:31

Dolar vůči euru mírně ztrácí

Nejsledovanější měnový pár dnes mírně posiluje v návaznosti na klesající pravděpodobnost utažení monetární politiky zámořskou centrální bankou. Aktuálně trh možnost zvýšení základní sazby na červnovém zasedání odhaduje na 47 %. V minulých týdnech přitom měnový trh indikoval i 60% pravděpodobnost tzv. hiku. Eurodolar se aktuálně obchoduje za 0,2 % růstu na úrovni 1,073 EUR/USD.

12:01

Výnosy společnosti Burberry zaostaly za odhady

Britský výrobce luxusní módy představenými částečnými výsledky zklamal, zejména kvůli dalšímu poklesu prodejů na americkém kontinentu a slabším tržbám v Hongkongu. Srovnatelné maloobchodní tržby vzrostly za uplynulý rok o 2 %, čímž zaostaly za odhadovaným 5% nárůstem. Zdrojem obav investorů je zhoršující se výkonnost právě v Americe, kde se společnost vyhýbá spolupráci s diskontními řetězci za účelem ochrany prestiže značky. Kompletní čísla včetně čistého zisku budou zveřejněna 18. května. Titul v reakci oslabuje o 5,1 % na 1 614 GBp.

11:23

Evropské prodeje automobilů rostou

Prodeje automobilů na starém kontinentu vzrostly v březnu meziročně o 11 % a dosáhly hodnoty 1,94 mil. kusů. Svůj tržní podíl posílily automobilky Fiat a Renault na úkor Volkswagenu a skupiny PSA. Pozitivně se projevuje pokles nezaměstnanosti a neustávající ekonomicky růst v eurozóně, který trvá již bezmála 4 roky. Svůj vliv sehrály i velikonoční svátky, které spadaly až do dubna oproti loňskému březnu. Silný automobilový trh evropského kontinentu je opakem situace ve Spojených státech, kde v březnu došlo k neočekávanému poklesu prodejů.

9:57

Evropské trhy otevírají bez výraznějších pohybů

Hlavní akciové indexy starého kontinentu zahajují dnešní obchodní den pouze kosmetickými pohyby. Německý DAX připisuje 0,1 % na 12 014 bodů, přičemž širší EURO STOXX 50 se kotuje za shodné relativní změny na 3 411 bodech. Trhy se zotavují po včerejším poklesu, který byl nejvýraznější za posledních 5 měsíců. Investoři tak do cen promítli zvýšené geopolitické riziko a pravděpodobné předčasné volby v Británii.

Komentář

Ranní komentář k 19.4.2017

Evropské akciové trhy se po velikonočních svátcích dostaly pod prodejní tlak. Německý DAX uzavřel za 0,9% poklesu na 12 000 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 oslabil dokonce o 1,1 % na 3 410 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.