Zpravodajství

17:05

Goldman Sachs reportovanými výsledky zklamal

Zámořská investiční a bankovní společnost Goldman Sachs vykázala nejmenší nárůst tržeb z obchodování s dluhopisy mezi konkurenty, kteří již své výsledky představili . Konkrétně tyto výnosy dosáhly 1,69 mld. USD oproti odhadům nastaveným na 2,03 mld. USD. Čistý zisk na akcii se meziročně téměř zdvojnásobil na 5,15 USD, nedosáhl však konsensuálních predikcí ve výši 5,34 USD. CEO společnosti Blankfein představená čísla zdůvodnil slabou klientskou aktivitou, přičemž pozitivní efekt si slibuje od kroků Donalda Trumpa týkajících se omezení regulace. Titul reaguje poklesem o 4,1 % na 217 USD.

16:43

Provozní zisk Volkswagenu výrazně nad odhady

Německý automobilový koncern představil předběžný provozní zisk výrazně nad tržními odhady, konkrétně se jedná o hodnotu 4,4 mld. EUR v rámci prvního čtvrtletí. Klíčovou proměnnou byla výkonnost samotné značky VW, která profitovala z nově představených modelů, silné západoevropské poptávky a redukce nákladů. Preferenční akcie společnosti reagují růstem o 3,7 % na 136 EUR.

16:26

Zámořské trhy navazují na evropské poklesy

Hlavní zámořské akciové indexy se v úvodní hodině dnešní obchodní seance barví do červena. Nejsledovanější široký index S&P 500 odevzdává 0,3 % na 2 341 bodů, zatímco tradiční DJIA ztrácí 0,5 % na 20 530 bodů. Negativní vývoj celého trhu mají na svědomí zejména ropné a těžařské společnosti, jejichž akcie ztrácí v návaznosti na klesající ceny komodit.

15:57

Libra sílí na základě vize předčasných voleb

Premiérka Spojeného království Theresa Mayová oznámila svůj záměr uspořádat předčasné volby 8. června. Ty by vládě měly dát silnější mandát v rámci vyjednávání ohledně vystoupení z Evropské unie. Dle predikcí se Konzervativní strana těší více než 20% náskoku před opozicí. Otázkou je, kolik zastánců Brexitu v loňském referendu by mohlo změnit svůj názor a vyjádřit se proti desintegraci. Britská libra posílila na nejvyšší úrovně od počátku února z důvodu očekávání, že Mayová získá silnější podporu veřejnosti, což bude konzervativcům hrát do karet při vyjednávání s EU. Libra vůči americkému dolaru sílí o 1,4 % a pohybuje se na úrovni 0,785 USD/GBP.

15:24

Harley-Davidson se potýká s poklesem prodejů

Výrobce ikonických motocyklů Harley-Davidson reportoval zpomalující prodeje téměř ve všech regionech. Tržby z prodeje motocyklů se meziročně za 1Q propadly o 16 % na 1,33 mld. USD, čímž takřka dostály očekávání trhu nastavenému na 1,35 mld. USD. Zisk na akcii se ve stejném období meziročně snížil dokonce o 23 % na 1,05 USD a mírně tak překonal predikce ve výši 1,02 USD. Společnost se potýká se silným dolarem, kvůli čemuž je její produkce méně konkurenceschopná v zahraničí a na domácím trhu musí čelit levným dovozům. Dle prohlášení představitelů firmy jsou nízké dodávky částečně zapříčiněny i rozhodnutím zdržet nástup nových letošních modelů na trh za účelem pomoci dealerům doprodat skladové motocykly. Titul v před-obchodní fázi odepisuje 4,9 % na 56,5 USD.

14:49

Johnson&Johnson po výsledcích ztrácí

Zámořský producent léků a zdravotnických potřeb představil tržby za uplynulé čtvrtletí ve výši 17,77 mld. USD, čímž mírně zaostal za predikcemi nastavenými na 18,02 mld. USD. Na úrovni čistého zisku na akcii naopak hodnotou 1,83 USD pokořil odhady ve výši 1,77 USD. Blockbuster, tedy důležitý lék, jehož celoroční tržby překročí hodnotu 1 mld. USD, společnosti Remicade na artritidu čelí nové konkurenci ze strany Pfizeru a jeho levnějšího preparátu Inflectra. Tržby z prodeje Remicade poklesly za 1Q o 6 % na 1,67 mld. USD, ovšem i tak mírně překonaly odhady konsensu analytiků. Titul v před-obchodní fázi odepisuje 1,3 % na 124,1 USD.

13:38

Bank of America pozitivně překvapila výsledky za 1Q

Zámořská Bank of America představila výsledky za 1Q letošního roku. Výrazný nárůst zaznamenaly příjmy z obchodování dluhopisů, které vzrostly o 29 % na 2,93 mld. USD a předčily tak odhady nastavené na 2,6 mld. USD. K solidním číslům přispěl i nárůst tržeb z obchodování s majetkovými cennými papíry o 7,4 % na 1,1 mld. USD, přičemž trh predikoval hodnotu 1,01 mld. USD. Dle vyjádření CEO společnosti Briana Moynihana ekonomika Spojených států vykazuje neutuchající silnou spotřebitelskou i podnikatelskou důvěru a optimismus, což reflektují i dosažené výsledky. Pozitivem je i nárůst čisté úrokové marže o 0,16 procentního bodu na 2,39 %. Nejen to se příznivě odrazilo v čistém zisku na akcii, který zaznamenal v uplynulém čtvrtletí 40% meziroční nárůst na 0,41 USD. Titul v před-obchodní fázi připisuje 1,5 % na 23,15 USD. Od zvolení Donalda Trumpa do prezidentského úřadu zažily bankovní tituly výrazný nárůst, jednou z příčin bylo očekávání týkající se rychlejšího tempa růstu úrokových sazeb a z toho plynoucí vyšší ziskovosti bankovních společností. Mezi nejcitlivější tituly reagující na nárůst úrokových sazeb patří právě Bank of America, jejíž akcie od voleb připsaly už 38 %.

11:55

Pandora ztrácí na základě snížení investičního doporučení

Akcie dánského výrobce šperků jsou dnes pod tlakem z důvodu snížení doporučení investiční banky Carnegie. Na základě provedeného šetření mezi dealery značky lze očekávat zhoršení prodejů za 1Q letošního roku na všech trzích. Analytici švédské banky snížili své investiční doporučení z „koupit“ na „držet“, přičemž cílovou cenu redukovali z 1200 DKK na 850 DKK. Titul aktuálně ztrácí 8,7 % na 690 DKK.

11:28

Koruna na nejslabších úrovních od ukončení intervencí

Tuzemská měna se vůči euru dnes obchoduje na nejnižších úrovních od 6. dubna, kdy ČNB ukončila intervenční režim a přestala tak bránit hranici 27 EUR/CZK. Důvodem slabého apreciačního apetitu je výrazná překoupenost koruny, zapříčiněná sázkami na její posílení ze strany zahraničních spekulantů. Aktuálně domácí měna vůči euru ztrácí 0,5 % na 26,77 EUR/CZK, zatímco vůči americkému dolaru se obchoduje za relativně shodného poklesu na úrovni 25,12 USD/CZK.

10:01

Evropské trhy zahajují dnešní seanci v červeném

Obchodování na burzovních parketech starého kontinentu se po velikonočních svátcích opět rozbíhá na plné obrátky. Německý DAX hodinu po otevření trhu ztrácí 0,4 % na 12 060 bodů, zatímco diverzifikovanější EURO STOXX 50 odepisuje relativně shodně na 3 436 bodů. V rámci makrokalendáře dnes investoři vyhlíží odpolední report týkající se zámořské výstavby a průmyslové produkce.

Komentář

Ranní komentář k 18.4.2017

Zatímco včera byly evropské burzy z důvodu velikonočních svátků uzavřené, v zámoří probíhalo obchodování ve standardním režimu. Index S&P 500 připsal 0,9ִ % na 2 349 bodů, přičemž technologický NASDAQ 100 uzavřel relativně shodným růstem na 5 399 bodech. Index volatil...

Celý komentář
Komentář

Výsledková sezóna startuje: co od ní očekávat?

Dnešním dnem, konkrétně reportem kvartálních výsledků hospodaření největších amerických bank, započala hlavní fáze výsledkové sezóny v USA. V příštích třech týdnech budou své výsledky hospodaření zveřejňovat největší světové společnosti. I pro naše investory to přináší mnohé investiční příle...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.