Zpravodajství

17:05

United Continental pod tlakem sociálních médií

Akcie zámořského holdingu leteckých společností United Continental ztrácí v návaznosti na rozhořčení zákazníků kvůli nedělnímu incidentu v jednom z jejích letadel. Zaměstnanci aerolinky vyvedli pasažéra poté, co odmítl změnu sedadla na letu do Louisville. Velmi emotivní nahrávka celé události vystavená na sociálních sítích vyvolala negativní diskusi ohledně nevhodné reakce stevardů a poškodila tak dobré jméno společnosti. Celý incident se dostal pod drobnohled zejména v Číně, neboť poškozený pasažér byl zjevně asijského původu. Na sociální síti Sina Weibo, tamním ekvivalentu Twitteru, zmíněné video shlédlo už více než 100 mil. uživatelů. Titul v návaznosti na tyto události odepisuje 4 % na 68,7 USD.

15:37

Zámořské akciové trhy v úvodu nepatrně ztrácí

Začátek dnešní seance na zámořských parketech se nese v duchu kosmetických poklesů. Široký reprezentant tamního trhu S&P 500 odepisuje 0,1 % na 2 354 bodů, zatímco technologický NASDAQ 100 se obchoduje bez výraznějšího pohybu na 5 421 bodech. V zelených číslech se nachází realitní a spotřebitelský sektor, naopak ztráty zaznamenávají především finanční, průmyslové a energetické tituly.

13:06

Index pražské burzy PX na dostřel 1 000 bodů

Hlavní index tuzemského akciového trhu se dnes nachází v zeleném teritoriu, evropskému smíšenému sentimentu navzdory. Největším tahounem je dnes znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens, následovaný Komerční bankou a společností Fortuna. Index PX aktuálně připisuje 0,8 % a na 996 bodů.

11:21

Průmyslová produkce v eurozóně za únor meziročně vzrostla o 1,2 %

Podle aktuálně zveřejněných makrodat vzrostla průmyslová produkce v rámci eurozóny meziročně o 1,2 %, přičemž tržní odhady hovořily dokonce o 1,9% nárůstu. Současně byly představeny i hodnoty ekonomického sentimentu ZEW, v jehož rámci jsou dotazováni analytici a ekonomové ohledně budoucího vývoje německé a evropské ekonomiky v horizontu 6 měsíců. Pro Německo index dosáhl hodnoty 80,1 bodů a mírně tak pokořil odhady ve výši 77,5 bodů. Index DAX aktuálně odepisuje kosmetických 0,1 % na 12 182 bodů, celoevropský EURO STOXX 50 pak ztrácí 0,2 % na 3 472 bodů.

10:47

Apple zřejmě omezí užívání produktů společnosti Dialog

Akcie britského výrobce polovodičů Dialog Semiconductor dnes výrazně ztrácí poté, co se přední zámořský výrobce elektroniky Apple podle všeho rozhodl omezit užívání jeho napájecích obvodů. Apple pracuje na vývoji vlastního řešení napájecích čipů a zřejmě se alespoň částečně uchýlí k omezení dodávek od Dialogu. Pro britského producenta je přitom spolupráce s Applem zásadní, neboť 74 % jeho tržeb pochází z dodávek právě zámořskému gigantovi. Akcie společnosti Dialog v návaznosti na tyto zprávy odepisují na německé burze výrazných 22,6 % na 37 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 11.4.2017

Včerejší obchodní seance se na burzách starého kontinentu nesla ve znamení mírných poklesů. Zatímco německý DAX odepsal 0,2 % na 12 200 bodů, širší Euro Stoxx 50 uzavřel za 0,4% ztráty na 3 480 bodech.  Akciové trhy Spojených států se pohybovaly ve smíšeném směru, přičemž nejs...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.