Zpravodajství

16:00

Zámořské akciové trhy v červeném

Americké burzy v úvodu posledního dne prvního čtvrtletí letošního roku mírně klesají. Akciový index S&P 500 v současné chvíli ztrácí 0,2 % na 2 365 bodů, DJIA pak odepisuje 0,2 % na 20 688 bodů a technologický Nasdaq 100 se nachází na červené nule na 5 437 bodech. V rámci jednotlivých sektorů se nedaří především financím. Vyšším ztrátám naopak brání mírně rostoucí segmenty utilit, nemovitostí a materiálů.

14:58

Akcie společnosti BlackBerry v před-obchodní fázi výrazně rostou

Kanadská společnost BlackBerry dnes reportovala hospodářské výsledky za čtvrté finanční čtvrtletí, které překonaly odhady analytiků. Firma ve zmíněném období utržila 297 mil. USD oproti predikovaným 289 mil. USD. Upravený zisk na akcii pak dosáhl výše 4c, díky čemuž rovněž překonal očekávaných 0c. Vedení BlackBerry také oznámilo, že společnost by se měla v černých číslech pohybovat i v celém následujícím roce. Titul v před-obchodní fázi roste o 7,9 % na 7,5 USD.

14:01

Eurodolar mírně oslabuje

Americký dolar podpořený zejména příznivými zámořskými makrodaty pokračuje v mírném růstu proti společné evropské měně, na níž naopak nepříznivě působí dnes zveřejněná čísla týkající se inflace v eurozóně, která nedosáhla na konsensuální odhady. Eurodolar tak aktuálně ztrácí 0,2 % na 1,068 EUR/USD. Přes posilování amerického dolaru v průběhu tohoto týdne, je však USD na cestě k nejhoršímu kvartálu za poslední rok. Negativně se na americké měně podepsaly pochyby investorů ohledně schopnosti Donalda Trumpa prosadit plánované ekonomické reformy, které stály za předchozím výrazným růstem dolaru.

11:12

Evropské burzy ztrácí

Poslední obchodní seance tohoto týdne se na evropských burzovních parketech nese v duchu poklesů. Německý index DAX v současné chvíli odepisuje 0,14 % na 12 239 bodů, EURO STOXX 600 pak ztrácí 0,4 % na 378 bodů. Nedaří se zejména akciím těžařských společností, které se dostaly pod tlak v důsledku politické nejistoty v Jihoafrické republice, která je jedním z hlavních producentů zlata a dalších komodit.

Komentář

Ranní komentář k 31. 3. 2017

Růst akcií průmyslových a těžařských společností během včerejší obchodní seance podpořil evropské akciové indexy, které tak zakončily den v zelených číslech. Německý DAX připsal mírně přes 0,4 % a dostal se tak nadosah svým historickým maximům, široký reprezentant evropského trhu EURO S...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.