Zpravodajství

15:30

Americké akciové trhy otevírají lehkým poklesem

Zámořské burzy zahájily dnešní obchodní seanci v červených číslech, poklesy amerických akciových indexů jsou však pouze mírné. S&P 500 v současné chvíli odepisuje kosmetických 0,1 % na 2 339 bodů, technologický Nasdaq 100 se pak při obdobné ztrátě nachází na 5 371 bodech. Z jednotlivých sektorů v rámci indexu S&P 500 výraznější zisky vykazuje pouze energetický segment, který je podpořen růstem cen ropy. Nedaří se naopak především sektoru utilit a telekomunikací.

Komentář

Koupil by si Donald Trump akcie společnosti UBER?

Jako by se zdálo, že celý svět si na nového, poněkud nekonvenčního prezidenta USA teprve zvyká. Je zřetelně vidět, že významné světové akciové trhy po počátečním krátkém zaváhání na jeho překvapivé zvolení reagovaly s poměrně významným optimismem.

Celý komentář
14:01

Tencent Holdings pátým největším akcionářem společnosti Tesla

Čínská internetová společnost Tencent Holdings v březnu nakoupila 8,17 mil. akcií zámořského výrobce elektromobilů Tesla za 1,8 mld. USD, díky čemuž se s 5% podílem stala pátým největším akcionářem americké firmy. Akcie společnosti Tesla v reakci na tyto informace v před-obchodní fázi připisují 2 % na 275 USD.

13:02

Ceny ropy mírně rostou

Ropa dnes pozitivně reaguje na slabší americký dolar, na který v posledních dnech nepříznivě působilo dění kolem amerického prezidenta Trumpa, kterému se nepodařilo prosadit plánovanou zdravotnickou reformu, přerušení libyjských ropných dodávek a poslední komentáře, které zazněly z úst zástupců členských států organizace OPEC a podle nichž by mohla být rozšířena listopadová dohoda o snížení těžby černého zlata. Americká lehká ropa WTI v současné chvíli roste o 0,8 % na 48,1 USD/barel, severomořský Brent přidává 0,7 % na 61,1 USD/barel.

12:08

Evropské burzy v zelených číslech

Evropské akciové trhy dnes zamířily vzhůru a korigují tak včerejší ztráty. Německý index DAX aktuálně připisuje 0,6 % na 12 072 bodů, EURO STOXX 600 pak roste o 0,3 % na 376 bodů. Za mírným optimismem panujícím na burzovních parketech stojí zmírnění obav investorů ohledně schopnosti amerického prezidenta Donalda Trumpa prosadit předvolební sliby. Ty se objevily minulý týden poté, co Trump nedokázal získat potřebnou podporu pro prosazení svých návrhů v oblasti zdravotnictví.

10:55

Amazon odsouhlasil převzetí SOUQ.com

Zámořský internetový prodejce Amazon.com dnes oznámil dosažení dohody na koupi firmy SOUQ.com, která je lídrem v oblasti on-line prodeje na Blízkém východě. Akvizice by měla být dokončena během letošního roku. Zástupci Souq.com by se k celé věci měli podle informací agentury Reuters vyjádřit během dneška. Akcie Amazon.com v před-obchodní fázi připisují 0,3 % na 848,99 USD.

9:43

Citigroup zvýšila investiční doporučení na akcie společnosti Continental

Zámořská banka Citigroup zvýšila investiční doporučení na akcie německého výrobce pneumatik Continental na „koupit“ z předchozího „neutrální“. Cílová cena pak byla navýšena ze 193 EUR na 226 EUR, což indikuje 14% růstový potenciál oproti poslední uzavírací ceně. Titul v současné chvíli přidává 1,6 % na 200,6 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 28. 3. 2017

Úvod včerejší obchodní seance se na zámořských burzovních parketech nesl v duchu poměrně výrazných poklesů. Pesimismus na akciových trzích zavládl v důsledku neúspěchu amerického prezidenta, kterému se nepodařilo prosadit zrušení zdravotnické reformy jeho předchůdce Baracka Obamy. Ještě...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.