Zpravodajství

15:44

Zámořské akciové indexy v zeleném

Úvodní část dnešní obchodní seance se na zámořských burzovních parketech nese v optimistickém duchu. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, aktuálně roste o 0,3 % na 2 353 bodů, technologický Nasdaq 100 přidává bezmála 0,6 % na 5 383 bodů a DJIA připisuje 0,2 % na 20 699 bodů. Navzdory dnešnímu růstu jsou však zámořské akciové trhy na cestě k nevyššímu týdennímu poklesu od listopadových prezidentských voleb v USA.

14:42

Akcie Micron Technology výrazně rostou

Akcie zámořského výrobce mikročipů dnes zamířily vzhůru v reakci na včerejší report čtvrtletních výsledků hospodaření, v rámci nichž pozitivně překvapily zejména výhledy společnosti na následující kvartál. Vedení firmy ve třetím finančním čtvrtletí očekává tržby ve výši 5,2-5,6 mld. USD oproti konsensuálním odhadům nastaveným na 4,77 mld. USD. Zisk na akcii by pak měl činit 1,43-1,57 USD ve srovnání s tržním očekáváním ve výši 95c. Na příznivých číslech se podepsal především výrazný růst cen paměťových čipů. Titul krátce po otevření amerických burz přidává 13,5 % na 30 USD.

13:51

Firma Jefferies zvýšila investiční doporučení na akcie Under Armour

Zámořská společnost Jefferies zvýšila investiční doporučení na akcie amerického výrobce sportovního oblečení Under Armour na „koupit“ z předchozího „držet“. Dle analytiků firmy dává výrazný pokles akcií, které za poslední rok ztratily více než polovinu své hodnoty, prostor k růstu. Titul v před-obchodní fází připisuje 3,8 % na 18,1 USD.

13:11

Společnost TransCanada získala povolení ke stavbě ropovodu Keystone XL

Vedení zámořské společnosti TransCanada dnes oznámilo, že firma od americké vlády obdržela povolení ke stavbě ropovodu Keystone XL. Výstavba ropovodu spojujícího kanadská ropná naleziště a americké rafinerie byla zablokována předchozím prezidentem Barackem Obamou, podle něhož by ropovod nepřispěl ke snížení cen pohonných hmot ve Spojených státech. Donald Trump se podle mluvčího Bílého domu vyjádří k tomuto tématu dnes ráno.

12:10

Evropa koriguje včerejší zisky

Nejistota spojená s odloženým hlasováním o zdravotnické reformě Donalda Trumpa dnes negativně působí na evropské akciové trhy, které tak mírně korigují včerejší zisky. Německý index DAX aktuálně ztrácí bezmála 0,2 % na 12 020 bodů, EURO STOXX 600 pak odepisuje 0,5 % na 375 bodů. Z jednotlivých segmentů se výrazněji nedaří zejména finančnímu, telekomunikačnímu a energetickému sektoru.

10:53

Euro podpořeno příznivými makrodaty

Společná evropská měna dnes zamířila vzhůru vůči většině ostatních významných světových měn v návaznosti na report indexu PMI Německa a eurozóny, který v obou případech překonal konsensuální odhady. Eurodolar tak v současné chvíli roste o bezmála 0,2 % na 1,0799 EUR/USD, proti japonskému jenu pak euro roste o 0,26 % na 119,975 EUR/JPY a měnový pár EUR/GBp přidává 0,34 % na 0,8643 EUR/GBp.

Komentář

Ranní komentář k 24. 3. 2017

Evropské akciové trhy během včerejška zaznamenaly solidní růst. Německý index DAX připsal 1,14 % na 12 039 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak zakončil obchodní seanci bezmála 1% růstem na 3 452 bodech. Za optimismem panujícím na burzovních parketech stály zejmén...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.