Zpravodajství

15:01

Evropská komise údajně neschválí spojení LSE a Deutsche Börse

Evropská komise dle agentury Reuters, která se odvolává na tři informované zdroje, bude vetovat plánované spojení německé burzy Deutsche Börse s londýnskou burzou LSE, čímž by vznikla největší burza v Evropě. Zástupci Evropské komise i Deutsche Börse se k těmto zprávám odmítli vyjádřit. Oficiální oznámení by nicméně údajně mělo být k dispozici během několika dní.

14:01

Akcie zámořských bank v před-obchodní fázi ztrácí

Akcie zámořských bank, které během včerejší obchodní seance vykázaly nejvyšší jednodenní ztráty od loňského června, by v červených číslech měly zahájit i dnešní obchodování. Akcie společnosti JPMorgan Chase například krátce před otevřením amerických burz odepisují 0,5 % na 87 USD, Bank of America ztrácí 1,1 % na 22,8 USD a Citigroup klesá o bezmála 0,7 % na 57,66 USD. Od listopadového vítězství Donalda Trumpa byl celý finanční sektor, díky 18% růstu, nejvýkonnějším ze všech jedenácti hlavních sektorů tvořících akciový index S&P 500.

12:45

Evropské burzy klesají

Poklesy zámořských a asijských akciových trhů se dnes přenesly rovněž na starý kontinent. Německý index DAX tak aktuálně klesá o téměř 0,6 % na 11 894 bodů, EURO STOXX 600 pak ztrácí 0,62 % na 373 bodů. Za pesimismem panujícím na burzovních parketech stojí rostoucí obavy investorů ohledně splnitelnosti slibů Donalda Trumpa týkajících se daňové reformy a modernizace infrastruktury. Oba faktory přitom byly v minulých měsících hlavními tahouny akciových indexů.

11:10

ING vyšetřují nizozemské úřady

Nizozemská finanční skupina ING Groep dnes potvrdila, že čelí vyšetřování ze strany nizozemských úřadů týkajícího se korupčních praktik a praní špinavých peněz. Podle některých místních novin by vyšetřování mělo být spojeno s úplatkářskou aférou v Uzbekistánu, mluvčí společnosti ovšem tyto informace odmítl potvrdit. Podle banky by tato kauza mohla vyústit v udělení nezanedbatelné pokuty. Titul v reakci na tyto informace aktuálně odepisuje 5,7 % na 15,4 EUR.

10:47

Gemalto snížilo výhledy na letošní rok

Vedení společnosti Gemalto zabývající se vývojem bezpečnostního softwaru snížilo výhledy pro letošní rok a oznámilo, že očekává pokles výnosů za první čtvrtletí. Letošní zisk by se podle vyjádření managementu měl pohybovat na loňské úrovni 453 mil. EUR. Na začátku měsíce přitom bylo oznámeno očekávání růstu na 520 mil. EUR. Tržby za první kvartál by pak měly poklesnout o 7-9 %. Titul v současné chvíli klesá o 21 % na 49,9 EUR.

10:03

Společnost Akzo Nobel odmítla vylepšenou nabídku na převzetí ze strany PPG Industries

Akcie společnosti Akzo Nobel dnes negativně reagují na informace, podle nichž firma odmítla i druhou nabídku na převzetí ze strany PPG Industries za 24,1 mld. USD. První nabídka, jejíž hodnota činila 22 mld. USD, přišla od zámořské konkurenční společnosti na začátku března. Důvodem odmítnutí obou nevyžádaných návrhů je dle vedení Akzo Nobel příliš nízká nabízená částka, která dostatečně nereflektuje současnou a budoucí hodnotu firmy. Akcie Akzo Nobel aktuálně klesají o bezmála 3 % na 74,5 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 22. 3. 2017

Obchodování na evropských burzách se včera neslo v pesimistickém duchu. Německý akciový index DAX zakončil 0,75% poklesem na 11 962 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak ztratil mírně přes 0,2 %.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.