Zpravodajství

16:31

Akcie společnosti Adobe Systems míří vzhůru

Akcie zámořské softwarové společnosti Adobe Systems příznivě reagují na včerejší report kvartálních výsledků hospodaření. Firma v prvním fiskálním čtvrtletí utržila 1,68 mld. USD oproti predikovaným 1,65 mld. USD. Upravený zisk na akcii pak dosáhl výše 94c ve srovnání s konsensuálními odhady nastavenými na 87c. Investory příjemně překvapil i výhled na druhé finanční čtvrtletí, který rovněž předčil tržní očekávání. Na dobrých hospodářských číslech má výrazný podíl zejména růst počtu předplatitelů softwarového balíčku Creative Cloud. Titul v současné chvíli připisuje 5,3 % na 128,9 USD.

15:39

BRF čelí podezření z poskytování úplatků

Brazilští producenti masa JBS a BRF se staly předmětem vyšetřování úřadů kvůli podezření z poskytování úplatků brazilským inspektorům, díky čemuž si firmy měly zajistit povolení prodeje produktů nevhodných ke konzumaci v důsledku uplynulého data spotřeby či nadměrného množství bakterií. Akcie společnosti BRF v reakci na tyto informace aktuálně klesají o 6,6 % na 11,95 USD.

14:42

Zámořské burzy otevřely téměř beze změn

Americké akciové index zahájily dnešní obchodní seanci bez výrazných změn. Index S&P 500 krátce po otevření burz přidává necelých 0,1 % na 2 382 bodů, technologický Nasdaq 100 i DJIA se pak pohybují na zelené nule na 5 412 bodech, respektive na 20 941 bodech. Z jednotlivých segmentů se aktuálně daří zejména materiálům, utilitám a energiím. V růstu naopak akciovým trhům brání sektor financí a zdravotní péče.

13:43

Fond ValueAct Capital navýšil svůj podíl ve společnosti Valeant Pharmaceuticals

Akcie kanadského výrobce léčiv Valeant Pharmaceuticals v před-obchodní fázi pozitivně reagují na informace, podle nichž hedge fond ValueAct Capital navýšil svůj podíl ve farmaceutické společnosti z 4,4 % na 5,2 %. Titul krátce před otevřením zámořských burz přidává 4,3 % na 11,7 USD.

13:16

Le Penová podle průzkumů vyhraje první kolo prezidentských voleb

Společná evropská měna dnes nepříznivě reaguje na výsledky předvolebních průzkumů prvního kola francouzských prezidentských voleb, podle nichž Marine Le Penová navýšila vedení nad socialistickým kandidátem Emanuellem Macronem. Euro tak proti americkému dolaru v současné chvíli ztrácí 0,4 % na 1,073 EUR/USD, měnový pár EUR/JPY pak klesá o 0,55 % na 121,45 EUR/JPY.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.