Zpravodajství

16:47

Zámořské burzy v zeleném

Americké akciové trhy se dnes pohybují v zelených číslech. Index S&P 500 v současné chvíli přidává mírně přes 0,3 % na 2 373 bodů, technologický Nasdaq 100 pak připisuje necelých 0,1 % na 5 384 bodů a DJIA roste o 0,24 % na 20 887 bodů. Trhy táhne vzhůru zejména energetický segment podpořený zvyšujícími se cenami ropy a očekávání navýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou.

15:04

Credit Suisse snížila investiční doporučení na akcie společnosti Intel

Švýcarská banka Credit Suisse snížila investiční doporučení na akcie zámořské společnosti Intel na „neutral“ z předchozího „outperform“. Ačkoliv analytici Credit Suisse chválí rozhodnutí firmy převzít společnost Mobileye, následný růst akcií dle nich způsobil, že jejich valuace je nyní příliš vysoká. Titul tak v úvodu dnešní obchodní seance ztrácí bezmála 1 % na 34,9 USD.

14:12

AT&T získala od Evropské komise souhlas k převzetí Time Warner

Zámořská společnost AT&T dnes oznámila, že od Evropské komise získala souhlas k plánovanému převzetí firmy Time Warner za 85,4 mld. USD. Akvizice, která nicméně stále ještě vyžaduje souhlas amerických regulátorů, by měla být dokončena do konce letošního roku. Akcie Time Warner v před-obchodní fázi přidávají bezmála 1 % na 99,22 USD, AT&T roste o 0,2 % na 42,2 USD.

12:47

Evropské akcie mírně rostou

Obchodování na evropských burzách dnes probíhá v duchu mírného růstu. Německý index DAX v současné chvíli přidává necelých 0,1 % na 11 994 bodů, EURO STOXX 600 pak připisuje 0,24 % na 374 bodů. Z jednotlivých sektorů se daří především energetickým titulům, které jsou podpořený poměrně výrazným růstem cen ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně roste o 2,1 % na 48,7 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 1,8 % na 51,8 USD/barel.

10:25

Společnost Zodiac Aerospace vydala profit warning

Vedení francouzského výrobce interiérů do letadel snížilo výhled zisku pro letošní rok o 23 %. Konkurenční společnost Safran pak v reakci na tento krok oznámila, že by díky zhoršeným očekáváním mohlo dojít k revizi podmínek plánovaného převzetí Zodiac Aerospace, podle nichž by měl Safran za koupi společnosti zaplatit 8,5 mld. EUR. Akcie Zodiac Aerospace aktuálně klesají o 11,9 % na 24,2 EUR.

9:52

Ropa koriguje včerejší pokles

Ceny ropy dnes zamířily vzhůru a korigují tak včerejší pokles. Příznivě reagují zejména na report amerických zásob černého zlata, které v minulém týdnu dle API překvapivě poklesly, a na vyjádření investiční banky Goldman Sachs, podle něhož je dohoda o omezení ropné produkce mezi organizací OPEC a dalšími významnými světovými těžaři ropy z velké části dodržována, a to navzdory růstu celosvětových zásob a výstupu Saudské Arábie. Americká lehká ropa WTI tak v současné chvíli roste o 1,7 % na 487,5 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 1,4 % na 51,6 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 15. 3. 2017

Evropské akciové trhy zakončily včerejší obchodní seanci v červených číslech. Německý index DAX uzavřel na červené nule na 11 988 bodech, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak odepsal lehce přes 0,3 % na 373 bodů. Na tomto vývoji se výrazně podepsal zejména energet...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.