Zpravodajství

16:24

Zámořské akciové trhy v červeném

Poklesy akciových trhů se ze starého kontinentu přenesly rovněž do zámoří. Index S&P 500 tak v současné chvíli odepisuje 0,4 % na 2 364 bodů, obdobně si vede také technologický Nasdaq 100, který se tak aktuálně nachází na 5 372 bodech. V rámci jednotlivých segmentů se nedaří zejména energetickým titulům, které nepříznivě reagují na pokles cen ropy na tříměsíční minima poté, co byla publikována měsíční zpráva organizace OPEC. Americká lehká ropa WTI nyní klesá o 2,6 % na 47,1 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 2,1 % na 50,3 USD/barel.

15:31

Americké aerolinky kvůli sněhové bouři v USA ruší lety

Akcie amerických leteckých společností v úvodu dnešní obchodní seance klesají v důsledku sněhové bouře na východním pobřeží Spojených států, díky níž muselo být zrušeno více než 5 tisíc letů. American Airlines Group tak například v současné chvíli ztrácí 2,9 % na 41,1 USD, Delta Air Lines klesá o 2,2 % na 46,3 USD a Southwest Airlines odepisuje 2,5 % na 1,9 USD.

14:30

Ropa po uveřejnění měsíční zprávy organizace OPEC zamířila dolů

Ceny ropy dnes zamířily dolů v reakci na uveřejnění měsíční zprávy organizace OPEC, která ukázala, že Saudská Arábie navýšila produkci černého zlata zpět nad úroveň 10 mil. barelů za den. Americká lehká ropa WTI v reakci na tyto informace v současné chvíli klesá o 1,8 % na 47,5 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 1,4 % na 50,62 USD/barel.

13:20

Akcie Valeant Pharmaceuticals v před-obchodní fázi silně klesají

Akcie kanadského výrobce léčiv Valeant Pharmaceuticals v před-obchodní fázi negativně reagují na informace, podle nichž společnost Pershing Square Capital Management amerického miliardáře Williama Ackmana prodala celý svůj podíl ve firmě se ztrátou více než 3 mld. USD. Pershing Square Capital Management se stala jedním z největších akcionářů Valeant Pharmaceuticals v roce 2015, kdy do společnosti investovala 3,2 mld. USD. Titul v pre-marketu ztrácí bezmála 11 % na 10,81 USD a dnešní obchodní seanci by tak měl zahájit na nejnižší úrovni od května roku 2009.

12:10

Evropské burzy lehce ztrácí

Na evropských akciových trzích dnes mírně převážil pesimismus. Německý index DAX odepisuje 0,1 % na 11 978 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak ztrácí 0,3 % na 3 405 bodů. V centru pozornosti investorů se dnes nachází zejména začínající dvoudenní zasedání americké centrální banky, středeční parlamentní volby v Nizozemsku a dění kolem odchodu Velké Británie z Evropské unie, který by měl být zahájen do konce března.

10:23

Britská libra pod tlakem

Britská libra dnes oslabuje vůči všem významným světovým měnám poté, co britský parlament schválil návrh vládního zákona o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, což otevřelo tamní vládě cestu pro formální zahájení jednání se zbývajícími členskými státy EU. Článek 50 Lisabonské smlouvy by měl být aktivován do konce března. Proti společné evropské měně GBp aktuálně ztrácí 0,61 % na 1,14 GBp/EUR, vůči americkému dolaru pak libra ztrácí 0,76 % na 1,21 GBp/USD.

10:04

Celoroční výhled RWE příjemně překvapil

Německá energetická společnost RWE dnes oznámila celoroční hospodářské výsledky. Dle nich firma za uplynulý rok utržila 45,8 mld. EUR oproti predikovaným 46,7 mld. EUR. Celoroční upravený zisk pak dosáhl výše 777 mil EUR, díky čemuž došlo k překonání konsensuálních odhadů nastavených na 700 mil. EUR. Příjemně překvapil i očekáváný zisk pro letošní rok, který by měl dosáhnout 1-1,3 mld. EUR, což je výrazně více než odhadovaných 811 mil. EUR. Spolu s reportem hospodářských výsledků se pak rovněž objevily informace o údajném zájmu francouzské firmy Engie o převzetí Innogy, v níž RWE stále drží jasně většinový podíl. Titul aktuálně přidává bezmála 6 % na 14,5 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 14. 3. 2017

Dnešním dnem začíná dvoudenní zasedání americké centrální banky. Dle tržních očekávání by výsledkem jednání Fed mělo být první letošní navýšení úrokových sazeb, a to konkrétně na 1 %. Ostře sledovaná bude také následná tisková konference guvernérky Janet Yellenové. Čeká se především na potvr...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.