Zpravodajství

15:56

Zámořské akciové indexy po solidních makrodatech lehce rostou

Úvod závěrečné obchodní seance na zámořských burzách se po reportu solidních dat z trhu práce, která posílila sázky investorů na zvýšení amerických úrokových sazeb na březnovém zasedání Fed, nese v duchu lehkého růstu. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, připisuje 0,4 % na 2 374 bodům, technologický Nasdaq 100 pak roste o necelých 0,5 % na 5 390 bodů.

14:49

Nezaměstnanost v USA v únoru klesla na 4,7 %

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech amerických v únoru klesla na 4,7 % oproti lednovým 4,8%. Počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství pak za stejné období dosáhl výše 235 tisíc, čímž překonal konsensuální odhady nastavené na 200 tisíc nových pozic.

12:32

Akcie společnosti BT Group přidávají 4,3 %

Akcie telekomunikační společnosti BT Group příznivě reagují na dosažení dohody s britskými regulátory ohledně vyčlenění divize Openreach do samostatné entity, které bylo předmětem dlouholetých sporů. Titul se v reakci na tyto informace dostal na téměř devítiměsíční maxima, přičemž v současné chvíli připisuje 4,3 % na 344,1 GBp.

Komentář

Názor makléře: Probouzející se inflace

Podle nejnovějších dat statistického úřadu překonala inflace cíl ČNB. Index spotřebitelských cen stoupl v únoru meziročně o 2,5 %. Prognóza centrální banky pro únor byla nastavena na 2,1 %. Růst spotřebitelských cen zrychlil nejvíce od zavedení kurzového závazku.

Celý komentář
10:49

Evropské burzy v zeleném

Dnešní obchodní seance na evropských burzovních parketech probíhá v optimistickém duchu. Německý index DAX v současné chvíli přidává 0,5 % na 12 037 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak připisuje 0,6 % na 3 431 bodů. Tahounem evropských akcií je především energetický segment podpořený růstem cen ropy. Daří se také například finančním titulům, které podporuje očekávání zvýšení amerických úrokových sazeb na blížícím se zasedání Fed. V centru pozornosti tak dnes bude report únorové změny počtu pracovních míst mimo zemědělství v USA, která představuje poslední klíčová data před rozhodováním amerických centrálních bankéřů.

Komentář

Ranní komentář k 10. 3. 2017

Včerejší zasedání Evropské centrální banky změny v nastavení měnové politiky dle očekávání nepřineslo. Úrokové sazby tak zůstaly na stávajících úrovních, probíhající program nákupů aktiv pak poběží do konce čtvrtletí v objemu 80 mld. EUR za měsíc, poté dojde ke snížení objemu na 60 mld....

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.