Zpravodajství

16:31

Finanční segment po příznivých makrodatech míří vzhůru

Report změny počtu pracovních míst dle ADP, který výrazně překonal konsensuální odhady, podpořil očekávání navýšení amerických úrokových sazeb na zasedání Fed, které proběhne příští týden. V úvodu dnešní zámořské obchodní seance se tak daří zejména finančnímu segmentu. Nejvýraznější růst pak z konkrétních titulů vykazují akcie banky Citigroup, které připisují 2 % na 61,7 USD, a Bank of America, které rostou o 1,4 % na 25,6 USD.

15:12

Společnost Caterpillar se údajně dopustila účetních a daňových podvodů

Akcie zámořské společnosti Caterpillar v dnešní před-obchodní fázi nepříznivě reagují na informace deníku NY Times, který s odvoláním na vládní zprávu uvedl, že výrobce stavební a těžební techniky čelí podezření z účetních a daňových podvodů. Titul tak krátce před otevřením amerických burz odepisuje 2,2 % na 93,8 USD.

14:22

Sázky investorů na navýšení amerických úrokových sazeb podporují USD

Americký dolar pokračuje před blížícím se zasedáním Fed, které proběhne v příštím týdnu a na němž by dle aktuálně platných očekávání měli američtí centrální bankéři s velkou pravděpodobností přikročit k navýšení úrokových sazeb, v růstu. Důležitým dnem v tomto ohledu bude pátek, kdy budou reportována data z amerického trhu práce, která by mohla očekávání březnové monetární restrikce ještě zvýšit. Eurodolar tak v současné chvíli ztrácí 0,25 % na 1,0538 EUR/USD, vůči japonskému jenu pak americký dolar posiluje o 0,5 % na 114,55 USD/JPY.

13:47

Ceny ropy klesají

Zvyšující se zámořská ropná produkce a silný americký dolar vytvářejí tlak na ceny černého zlata i dnes. Oba faktory v posledních dnech převážily nad příznivým vlivem v podobě listopadové dohody organizace OPEC a dalších významných zemí těžících ropu, jejímž cílem je omezení výstupu, a která je podle posledních zpráv dodržována na 90 %. Americká lehká ropa WTI tak v současné chvíli klesá o 1,1 % na 52,5 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 1 % na 55,4 USD/barel.

12:49

Akcie EDF pod tlakem

Akcie francouzského výrobce a distributora elektřiny, společnosti Electricité de France, nepříznivě reagují na krok francouzské vlády, která se rozhodla odprodat akcie firmy v celkovém objemu 92 mil. EUR. Titul v reakci na tyto informace aktuálně ztrácí 6,8 % na 8 EUR.

11:42

Evropské burzy v zeleném

Evropské akciové indexy umazaly ztráty z úvodu dnešní obchodní seance a aktuálně se pohybují v zelených číslech. Německý DAX v současné chvíli přidává 0,4 % na 12 013 bodů, širší EURO STOXX 50 pak připisuje 0,25 % na 3 393 bodů. Trhy táhne vzhůru zejména sektor spotřebního zboží a financí. Z jednotlivých titulů se výrazně daří například akciím německé společnosti Adidas, které po reportu výsledků hospodaření rostou o 7 % na 171 EUR. 

10:41

Společnosti G4S se v loňském roce dařilo

Akcie britské bezpečnostní agentury G4S dnes příznivě reagují na ranní report výsledků hospodaření za rok 2016, v němž společnost zaznamenala první růst tržeb za poslední čtyři roky. Ty se zvýšily o 6,3 % na 6,82 mld. GBp, čímž mírně překonaly odhadovaných 6,81 mld. GBp. Upravený celoroční zisk pak vzrostl o 18 %. Firma dle CEO také v uplynulém roce výrazně pokročila ve své transformační strategii, která by měla přinést další zlepšení výkonnosti a díky níž by G4S měla dosáhnout udržitelného růstu zisku. Titul v současné chvíli přidává 5,8 % na 283 GBp.

Komentář

Ranní komentář k 8. 3. 2017

Na evropských burzovních parketech včera panovala poklidná nálada, všechny sledované akciové indexy tak uzavřely obchodní seanci bez významnějších změn. Německý DAX připsal necelých 0,1 % na 11 966 bodů, širší EURO STOXX 50 naopak ztratil kosmetických 0,07 % na 3 385 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.