Zpravodajství

16:25

Akcie farmaceutických společností míří dolů

Akcie farmaceutických společností dnes nepříznivě reagují na tweet Donalda Trumpa, v němž americký prezident slíbil Američanům nižší ceny léků a oznámil, že pracuje na novém systému, který by zvýšil konkurenci mezi výrobci léčiv. Akcie firmy Pfizer tak například v současné chvíli odepisují 1,2 % na 33,9 USD, Amgen pak ztrácí 1,4 % na 176,8 USD a Merck klesá o 0,9 % na 65,9 USD.

15:29

Hewlett Packard koupí Nimble Storage za 1,09 mld. USD

Zámořská společnost Hewlett Packard koupí firmu Nimble Storage poskytující datová úložiště. Celková cena obchodu činí 1,09 mld. USD. Hewlett Packard tak v přepočtu na akcii zaplatí 12,5 USD, což představuje více než 45% prémii oproti včerejší uzavírací ceně. Akcie Nimble Storage krátce před otevřením amerických burz přidávají 45,2 % na 12,5 USD.

14:31

Indexy futures indikují lehký pokles zámořských burz

Zámořské burzy by dnes měly podle indexů futures navázat na mírný pokles evropských akciových trhů a zahájit tak obchodování v červených číslech. V centru pozornosti pak dnes bude zejména sektor zdravotní péče, a to v důsledku včerejšího představení návrhu zákona, který by měl zrušit podstatnou část Affordable Care Act, tedy zdravotnické reformy prosazené během vlády prezidenta Obamy.

12:08

Na evropských burzách panuje klid

Dnešní obchodní seance na evropských burzovních parketech probíhá v poklidném duchu za absence výraznějších pohybů akciových indexů. Německý DAX se aktuálně nachází na zelené nule na 11 963 bodech, EURO STOXX 600 pak ztrácí necelých 0,1 % na 373 bodů. Z jednotlivých sektorů se opět nedaří financím, které tak rozšiřují včerejším ztráty, a to zejména v důsledku pokračujícího poklesu cen akcií německé banky Deutsche Bank, které reagují na oznámení emise nových akcií. Dobře si naopak vede segment výrobců automobilů či těžařských společností.

10:53

Akcie společnosti Iliad míří vzhůru

Francouzská telekomunikační společnost Iliad zaznamenala v loňském roce 7% růst tržeb na 4,72 mld. EUR. Zisk na úrovni EBITDA se pak zvýšil o 12 % na 1,68 mld. EUR, díky čemuž mírně překonal odhadovaných 1,67 mld. EUR. Za dobrými hospodářskými čísly stojí zejména slevové kampaně, které vytvořily tlak na větší konkurenty a přitáhly část jejich zákazníků. Titul aktuálně v reakci na tyto informace připisuje 4,1 % na 210 EUR.

10:04

RBA ponechala úrokové sazby beze změn, australský dolar posiluje

Australský dolar pozitivně reaguje na rozhodnutí australské centrální banky RBA, která ponechala úrokové sazby beze změn. AUD tak vůči americkému dolaru v současné chvíli posiluje o 0,3 % na 0,76 AUD/USD, proti společné evropské měně AUD roste o 0,23 % na 0,718 AUD/EUR a měnový pár AUD/JPY pak přidává 0,28 % na 86,6 AUD/JPY.

Komentář

Ranní komentář k 7. 3. 2017

Během úvodní obchodní seance tohoto týdne převážil na burzovních parketech starého kontinentu pesimismus, díky čemuž všechny sledované akciové indexy zaznamenaly poklesy. Německý DAX ztratil bezmála 0,6 % na 11 958 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 600 pak odepsal mírně př...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.