Zpravodajství

16:36

Index DJIA překonal hranici 21 000 bodů

Zámořské akciové trhy navázaly na optimistický vývoj na evropských burzách a dnes tak opět vylepšují svá historická maxima. Index DJIA v současné chvíli přidává 1,15 %, díky čemuž se poprvé v historii dostal nad hranici 21 000 bodů, S&P 500 pak připisuje 1 % na 2 388 bodů a technologický Nasdaq 100 roste o 0,7 % na 5 366 bodů. Výrazný růst vykazuje zejména finanční segment, který je podpořen vyhlídkami na březnové navýšení amerických úrokových sazeb.

15:20

Ceny ropy lehce rostou

Organizace OPEC podle průzkumu agentury Reuters snížila v minulém měsíci podruhé v řadě produkci černého zlata. Na poklesu výstupy se podílela zejména Saudská Arábie a Angola, což převážilo nad slabším příspěvkem ze strany ostatních členských zemí. Americká lehká ropa WTI aktuálně přidává 0,5 % na 54,3 USD/barel, severomořský Brent roste o 0,6 % na 56,9 USD/barel.

14:57

Goldman Sachs zvýšila investiční doporučení na akcie Micron Technology

Zámořská banka Goldman Sachs zvýšila investiční doporučení na akcie společnosti Micron Technology z „neutrální“ na „koupit“. Důvodem k tomuto kroku je především zvýšení cen paměťových čipů, z čehož by měla firma profitovat. Titul krátce před otevřením amerických burz přidává 2,4 % na 24 USD.

14:12

Akcie Best Buy v před-obchodní fázi výrazně klesají

Americký maloobchodní prodejce spotřební elektroniky ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí utržil 13,5 mld. USD, čímž mírně zaostal za očekávanými 13,6 mld. USD. Upravený zisk připadající na akcii, který dosáhl výše 1,95 USD, naopak odhady nastavené na 1,67 USD předčil. Výrazně však zklamaly srovnatelné tržby, které ve zmíněném období poklesly o 0,7 % oproti predikovanému 0,5 % růstu. Investory nepříjemně překvapil také výhled EPS na následující kvartál, který byl nastaven na 35-40c, přičemž konsensuální odhady hovořily o 49c. Za převážně horšími čísly stojí především slabá poptávka po tabletech, herních konzolích, nositelné elektronice a mobilních telefonech. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 8,75 % na 40,3 USD.

13:23

Výhled Lowe´s překonal očekávání

Akcie zámořské společnosti Lowe´s v před-obchodní fázi příznivě reagují na výhled tržeb pro rok 2017, který předčil konsensuální odhady. Vedení firmy letos očekává 5% růst výnosů, celoroční tržby by tak dosáhly výše 68,27 mld. USD oproti predikovaným 64,6 mld. USD. Srovnatelné tržby by pak, podle odhadů, měly ve stejném období vzrůst o 3,5 %. Titul reaguje bezmála 7% růstem na 79,5 USD.

12:39

Evropské burzy v zeleném

Obchodování na evropských akciových trzích dnes probíhá v optimistickém duchu. Německý index DAX v současné chvíli připisuje 1,4 %, díky čemuž se aktuálně nachází mírně nad hranicí 12 000 bodů. Široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak přidává 1,1 % na 374 bodů. Z jednotlivých sektorů se daří zejména finančním titulům, které táhne vzhůru zvýšená pravděpodobnost březnového utažení zámořské měnové politiky. Nadprůměrné zisky vykazuje také těžařský segment, za jehož růstem stojí příznivá čínská makrodata, která podpořila průmyslové kovy.

11:20

Americký dolar podpořen zvýšenou pravděpodobností březnové monetární restrikce

Americký dolar posiluje vůči všem ostatním světovým měnám, čímž reaguje na zvýšenou pravděpodobnost utažení měnové politiky Spojených států na březnovém zasedání Fed. Tu podpořila slova dvou amerických centrálních bankéřů Williama Dudleyho a Johna Williamse, kteří naznačili možnost brzké monetární restrikce. Eurodolar tak aktuálně ztrácí 0,3 % na 1,054 EUR/USD, vůči japonskému jenu pak USD posiluje o 0,65 % na 113,59 USD/JPY.

Komentář

Ranní komentář k 1. 3. 2017

Očekávaný projev Donalda Trumpa před Kongresem konkrétní detaily ani časový harmonogram týkající se plánovaného zvýšení výdajů na obranu a modernizaci infrastruktury a navrhované daňové reformy nepřinesl. Přestože se americký prezident ve svém proslovu dotknul všech témat, informace byly pouze po...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.