Zpravodajství

16:39

Společnost Charles Schwab snížila poplatky za obchodování

Zámořská společnost Charles Schwab snížila poplatky za standardní online obchody s akciemi a ETF fondy o 29 % na 4,95 USD. Firma tak reagovala na obdobný krok konkurenční Fidelity Investment. Ta snížila poplatky za obchodování s akciemi a ETF fondy pro retailovou klientelu o 38 %, což vytvořilo tlak na ostatní firmy v rámci odvětví. Titul v reakci na tyto informace aktuálně klesá o 4,1 % na 40 USD.

15:44

Zámořské akciové indexy téměř beze změn

Mírné pohyby akciových trhů se ze starého kontinentu přenesly rovněž na zámořské burzy, které zahájily dnešní obchodování prakticky beze změn. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, v současné chvíli připisuje 0,1 % na 2 369 bodů, technologický Nasdaq 100 naopak ztrácí 0,05 % na 5 345 bodů. Z jednotlivých segmentů se daří zejména materiálům a utilitám. Nadprůměrný pokles naproti tomu vykazují především finanční tituly.

14:38

Kvartální tržby Valeant Pharmaceuticals opět poklesly

Kanadský výrobce léčiv Valeant Pharmaceuticals International zaznamenal ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku 13% meziroční pokles výnosů na 2,4 mld. USD. Zisk připadající na akcii dosáhl výše 1,26 USD, díky čemuž předčil predikovaných 1,2 USD. Výhled letošních celoročních tržeb byl nastaven na 8,9-9,1 mld. USD ve srovnání s loňskými 9,67 mld. USD. Pokles tržeb i dluh, který navzdory prodejům aktiv stále dosahuje hranice 30 mld. USD, naznačují, že stabilizace společnosti si vyžádá delší časový horizont. Titul tak v před-obchodní fázi odepisuje 5,2 % na 15,8 USD.

13:28

Akcie společnosti Target v před-obchodní fázi silně klesají

Zámořský diskontní řetězec Target ve čtvrtém finančním čtvrtletí utržil v souladu s očekáváním 20,7 mld. USD. Upravený zisk připadající na akcii, který ve zmíněném období dosáhl výše 1,45 USD, naopak za analytickými odhady nastavenými na 1,51 USD zaostal. Investory zklamal také výhled EPS na následující rok, který byl nastaven na 3,8-4,2 USD oproti predikovaným 5,34 USD. Za horšími hospodářskými čísly stojí především pokles počtu zákazníků, který by měl přetrvat i v budoucnu. Titul v před-obchodní fázi ztrácí bezmála 14 % na 57,6 USD.

12:09

Na evropských burzách panuje klid

Evropské akciové trhy během dnešní obchodní seance vykazují pouze minimální pohyby. Německý index DAX aktuálně odepisuje kosmetických 0,1 % na 11 809 bodů, EURO STOXX 600 se pak nachází na červené nule na 369 bodech. Za poklidnou náladou panující na burzovních parketech stojí především vyčkávání investorů na dnešní projev amerického prezidenta před kongresem. Ten by měl přinést zejména detaily týkající se zvýšení výdajů na obranu a modernizaci infrastruktury, daňové reformy a nahrazení Obamacare.

Komentář

Ranní komentář k 28. 2. 2017

Evropské akciové trhy vstoupily do nového týdne smíšeně, pohyby všech sledovaných akciových indexů nicméně nebyly příliš výrazné. Německý index DAX připsal lehce přes 0,1 % na 11 822 bodů, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 naopak ztratil 0,13 %. Z jednotlivých...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.