Zpravodajství

13:26

Čtvrtletní zisk Foot Locker příjemně překvapil

Zámořský prodejce sportovního zboží a obuvi utržil ve čtvrtém čtvrtletí 2,11 mld. USD, což je plně v souladu s konsensuálními odhady. Srovnatelné tržby v tomto období vzrostly o 5 % oproti predikovanému  4,9% růstu. Příjemně překvapil zejména zisk připadající na akcii, který ve 4Q dosáhl výše 1,37 USD, přičemž konsensuální odhady byly nastaveny na EPS ve výši 1,32 USD. Titul v před-obchodní fázi přidává 2,2 % na 70,1 USD.

12:34

Evropské burzy klesají

Evropské akciové trhy v průběhu dnešní seance korigují zisky z předchozích dní. Německý index DAX aktuálně ztrácí 1,1 % na 11 818 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje necelé 1 % na 3 301 bodů. Trhy dnes táhnou dolů zejména nepříznivé korporátní výsledky hospodaření. Z jednotlivých sektorů se nedaří především materiálům, financím a energiím.

11:20

Akcie Vivendi pod tlakem

Tržby francouzské mediální společnosti Vivendi poklesly ve čtvrtém čtvrtletí minulého roky meziročně o 1,2 % na 3,11 mld. EUR oproti predikovaným 3,21 mld. EUR. Upravený čistý zisk se pak snížil o 34 % na 130 mil. EUR. Investory zklamal rovněž výhled firmy na letošní rok. Negativně na titul působí také zprávy, podle nichž je údajně předseda představenstva Vincent Bollore předmětem vyšetřování italských úřadů v souvislosti s manipulacemi týkajícími se zvyšování podílu Vivendi v konkurenční italské společnosti Mediaset. Titul aktuálně odepisuje 5,5 % na 16 EUR.

10:55

Výsledky BASF překonaly očekávání, výhled na letošní rok však zklamal

Německá agrochemická společnost BASF dnes reportovala příznivé hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí uplynulého roku, za nimiž stály zejména vyšší ceny ropy a zemního plynu. Čistý zisk se ve zmíněném období meziročně více než zdvojnásobil a dosáhl tak výše 689 mil. EUR oproti predikovaným 624 mil. EUR. Výhled firmy na letošek nicméně investory zklamal. Vedení BASF očekává zejména horší vývoj na evropském kontinentu. Titul tak v současné chvíli ztrácí 2,6 % na 87,6 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.