Zpravodajství

16:34

Na zámořských burzách panuje klid

Obchodování na zámořských burzách se v úvodu dnešní obchodní seance nese v poklidném duchu, americké akciové indexy tak vykazují pouze kosmetické změny a nadále se drží okolo svých historických maxim. Index S&P 500 aktuálně ztrácí mírně přes 0,1 % na 2 346 bodů, technologický Nasdaq 100 naopak připisuje 0,1 % na 5 307 bodů. Z jednotlivých segmentů se daří zejména technologiím a realitám. Nadprůměrné poklesy naopak vykazuje především finanční sektor.

15:16

Akcie Cisco Systems v před-obchodní fázi lehce rostou

Akcie zámořské technologické společnosti Cisco Systems v dnešní před-obchodní fázi příznivě reagují na včerejší report hospodářských výsledků za druhé fiskální čtvrtletí. V něm firma utržila 11,6 mld. USD, přičemž konsensuální odhady byly nastaveny na 11,5 mld. USD. Zisk na akcii pak činil 57c oproti predikovaným 56c. V následujícím kvartále by dle odhadů mělo EPS dosáhnout výše 57-59c. Titul krátce před otevřením zámořských burz přidává 1,3 % na 33,3 USD.

14:20

FDA scvháli nový lék z produkce Valeant Pharmaceuticals

Akcie kanadské farmaceutické společnosti Valeant Pharmaceuticals příznivě reagují na oznámení o schválení nového léku na léčbu lupenky ze strany Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Lék nese označení Siliq. Podle CEO firmy by nový zdroj tržeb měl napomoci snížit dluh v celkové výši 30 mld. USD a stabilizovat společnost, která čelí řadě vyšetřování v souvislosti s obchodními praktikami. Titul v před-obchodní fázi přidává 2,5 % na 17,28 USD.

13:15

Výsledky Zoetis mírně nad odhady

Výsledky zámořské společnosti Zoetis, která se zabývá výrobou léků pro zvířata, za čtvrté čtvrtletí minulého roku mírně překonaly konsensuální odhady. Firma ve zmíněném období utržila 1,3 mld. USD oproti predikovaným 1,27 mld. USD. Zisk připadající na akcii dosáhl výše 47c, čímž rovněž překonal očekávaných 45c. Výhled EPS na letošní rok pak byl nastaven na rozmezí 2,26-2,36 USD, přičemž analytické odhady hovořily o 2,33 USD.

12:19

JPY podpořen zvýšenou rizikovou averzí

Výrazný růst akciových trhů z uplynulých dní přinutil investory zaměřit pozornost na bezpečnější aktiva. Dnes se tak daří například japonskému jenu vnímanému jako bezpečný přístav. Měnový pár USD/JPY tak v současné chvíli klesá o bezmála 0,5 % na 113,7 USD/JPY. Daří se také švýcarskému franku, který vůči americkému dolaru aktuálně posiluje o 0,55 % na 1,0018 USD/CHF.

11:30

Evropské akcie mírně klesají

Evropské akciové trhy dnes korigují zisky z předchozích dní, díky nimž se dostaly na nejvyšší úrovně za poslední rok. Německý index DAX v současné chvíli odepisuje 0,2 % na 11 768 bodů, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak ztrácí 0,3 % na 370 bodů. Z jednotlivých titulů se nedaří především akciím pojišťoven, které se dostaly pod tlak v reakci na ranní report hospodářských výsledků pojišťovny NN za minulý rok, které zklamaly.

10:03

Náklady na restrukturalizaci společnosti Nestlé letos dosáhnou bezmála 0,5 mld. USD

Organický růst tržeb švýcarské společnosti Nestlé za minulý rok dosáhl 3,2 % a zaostal tak za očekávanými 3,4 %. Odhady pro letošní rok pak byly nastaveny na 2-4% růst. CEO Mark Schneider rovněž oznámil, že dosažení stanovených růstových úrovní jeho předchůdci potrvá několik let. Společnost je tak nucena zintenzivnit snahy o restrukturalizaci a revidovat produktové portfolio. Restrukturalizační náklady by měly v tomto roce vzrůst na 498 mil. USD, což vytvoří tlak na profitabilitu. Titul aktuálně ztrácí 1,1 % na 72,35 CHF.

Komentář

Ranní komentář k 16. 2. 2017

Evropské akciové trhy během včerejška pokračovaly v pozvolném růstu. Německý index DAX zakončil obchodní seanci 0,2% ziskem na 11 793 bodech, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 si pak vedl o něco lépe, když připsal bezmála 0,5 % na 3 323 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.