Zpravodajství

16:13

Americký dolar smazal dnešní ztráty

Americký dolar příznivě reaguje na slova guvernérky americké centrální banky Janet Yellenové, podle nichž by příliš dlouhé vyčkávání před dalším navýšením úrokových sazeb nebylo rozumné. Eurodolar tak aktuálně klesá o 0,12 % na 1,0584 EUR/USD, vůči japonskému jenu pak USD posiluje o 0,25 % na 114,05 USD/JPY.

15:58

Zámořské akcie v červeném

Americké burzy se v úvodu dnešní obchodní seance pohybují v červených číslech, poklesy zámořských akciových indexů jsou však pouze kosmetického charakteru. Nejvýznamnější z nich, S&P 500, v současné chvíli ztrácí 0,12 % na 2 325 bodů, technologický Nasdaq 100 i DJIA pak shodně klesají o necelých 0,1 % na 5 252 bodů, respektive na 20 394 bodů.

14:26

Kvartální tržby T-Mobile US vzrostly o 23,4 %

Společnost T-Mobile US zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí uplynulého roku 23,4% meziroční růst tržeb na 10,18 mld. USD. Čistý zisk firmy pak oproti stejnému období v předloňském roce vzrostl z 297 mil. USD na 390 mil. USD, což odpovídá 45c na akcii. Společnost těžila zejména ze získání části zákazníků větších konkurentů AT&T a Verizon Communications.

13:03

Na evropských burzách panuje klid

Na burzovních parketech starého kontinentu dnes panuje poklidná nálada a evropské akciové indexy se tak drží poblíž včerejších úrovní. Německý DAX se aktuálně nachází na zelené nule na 11 777 bodech, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak ztrácí mírně přes 0,1 % na 369 bodů. Trhy táhne dolů zejména klesající segment zdravotní péče. Dobře si naopak vede především sektor utilit.

12:16

Peugeot údajně jedná o převzetí evropské divize General Motors

Francouzský výrobce automobilů Peugeot dle informovaných zdrojů jedná o převzetí evropské divize zámořské společnosti General Motors. Akvizice by se tak dotkla německé značky Opel a britských vozů Vauxhall. Dohoda by údajně mohla vzniknout během několika následujících týdnů. Akcie firmy Peugeot v reakci na tyto informace připisují 4,6 % na 18,8 EUR, General Motors v před-obchodní fázi přidává 2,2 % na 36,3 USD.

11:36

UBS zvýšila investiční doporučení na akcie společnosti Rheinmetall

Největší švýcarská banka UBS zvýšila investiční doporučení na akcie německé strojírenské společnosti Rheinmetall na „koupit“ z předchozího „neutrální. Analytici UBS rovněž zvýšili cílovou cenu akcií z 63 EUR na nynějších 80 EUR, což indikuje 18,4% růstový potenciál oproti poslední uzavírací ceně. Titul v současné chvíli roste o 4,8 % na 70,81 EUR.

10:38

Americký dolar mírně oslabuje

Americký dolar dnes negativně reaguje na odstoupení Trumpova bezpečnostního poradce Michaela Flynna kvůli údajným ilegálním diskuzím s ruskými představiteli o zrušení sankcí, které měly proběhnout před nástupem Trumpa do úřadu. Rezignace Flynna posílila nepředvídatelnost nové americké administrativy a zvýšila ostražitost investorů, kteří nyní vyčkávají na dnešní zahájení slyšení guvernérky americké centrální banky Janet Yellenové před Kongresem. Eurodolar tak v současné chvíli posiluje o 0,22 % na 1,062 EUR/USD, vůči japonskému jenu pak USD klesá o 0,2 % na 113,54 USD/JPY.

10:22

Vedení HeidelbergCement varovalo před zvýšenými riziky

Akcie německé společnosti HeidelbergCement negativně reagují na ranní report předběžných výsledků hospodaření za čtvrté čtvrtletí roku 2016, které investory zklamaly. Druhému největšímu evropskému producentovi cementu se nedařilo zejména v jižní a západní Evropě. Vedení firmy rovněž upozornilo na zvýšená rizika v podobě vyšších cen energií a nejistoty obklopující blížící se volby v některých významných evropských zemích. Titul v současné chvíli ztrácí 2,1 % na 88,3 EUR.

Komentář

Komentář makléře: Provozovatel aplikace Snapchat vstoupí na burzu

Společnost Snap Inc., která provozuje aplikaci Snapchat, ohlásila záměr provést první veřejnou nabídku svých akcií. Začátkem února už dokonce podala žádost americkému regulátorovi SEC (Securities and Exchange Commission). Emisi mají vést investiční banky Morgan Stanley a Goldman Sachs.

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 14. 2. 2017

Na evropských burzovních parketech převládl během úvodní obchodní seance tohoto týdne optimismus, za nímž stálo zejména zmírnění obav investorů z nekompromisního postoje amerického prezidenta vůči asijským partnerům. Trump o víkendu potvrdil roli Japonska jako klíčového spojence Spojených st...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.