Zpravodajství

16:40

Na zámořských akciových trzích panuje klid

Dnešní obchodní seance na zámořských burzovních trzích se nese v poklidném duchu. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, v současné chvíli odepisuje kosmetických 0,1 % na 2 277 bodech, obdobně si vede také technologický Nasdaq 100, který se nyní nachází na červené nule na 5 150 bodech. V rámci jednotlivých sektorů se nedaří zejména finančním titulům. Ty klesají v návaznosti na včerejší zasedání americké centrální banky, které nepřineslo náznaky zvýšení úrokových sazeb na březnovém zasedání.

15:46

AngloGold Ashanti očekává celoroční zisk 104-118 mil. USD

Vedení třetího největšího světového těžaře kovů, společnosti AngloGold Ashanti, dnes oznámilo, že zisk za uplynulý rok by měl dosáhnout výše 104-118 mil. USD. V předminulém roce přitom firma realizovala ztrátu 73 mil. USD. Za návratem do černých čísel by mělo stát zejména zotavení cen komodit a oslabení měn zemí, v nichž společnost působí. Titul v reakci na tyto informace v současné chvíli připisuje 5 % na 13,7 USD.

15:11

Akcie pojišťovny MetLife v před-obchodní fází ztrácí 4,1 %

Akcie zámořské pojišťovny MetLife v dnešní pře-obchodní fázi negativně reagují na včerejší report výsledků hospodaření za čtvrtý kvartál. Investory zklamal zejména zisk, který v přepočtu na akcii činil 1,28 USD oproti predikovaným 1,35 USD. Nedařilo se především retailové divizi na americkém trhu. Horší výsledky společnost zaznamenala rovněž v Latinské Americe. Titul krátce před otevřením zámořských burz ztrácí 4,3 % na 52,1 USD.

14:27

Společnost Ralph Lauren opouští CEO Larsson

Zámořská společnost Ralph Lauren reportovala solidní výsledky hospodaření za třetí finanční čtvrtletí. V něm firma utržila 1,7 mld. USD, což odpovídá tržnímu očekávání. Srovnatelné tržby poklesly o 4 % oproti predikovanému 7,4% poklesu. Zisk na akcii pak dosáhl výše 1,86 USD a překonal tak odhady analytiků, kteří počítali s EPS 1,64 USD. Společnost však také oznámila odchod CEO Stefana Larssona. Navzdory příznivým hospodářským číslům, tak titul v před-obchodní fázi ztrácí 10 % na 78,9 USD.

13:28

Společnost Boston Scientific reportovala kvartální výsledky hospodaření

Zámořská společnost Boston Scientific utržila ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016 2,19 mld. USD, čímž mírně překonala očekávaných 2,16 mld. USD. Zisk na akcii pak dosáhl výše 30c oproti predikovaným 29c. Výrazněji nepřekvapily ani výhledy na následující kvartál. V něm firma očekává tržby v rozmezí 2,05-2,1 mld. USD a zisk na akcii 29-31c. Analytické odhady byly nastaveny na očekávané výnosy za 1Q ve výši 2,07 mld. USD a EPS 29c.

12:34

Evropské burzy téměř beze změn

Dnešní obchodní seance na evropských burzách probíhá v poklidném duchu za absence výraznějších pohybů kurzů akciových indexů. Německý DAX aktuálně odepisuje necelých 0,1 % na 11 649 bodů, index EURO STOXX 50 se pak nachází na červené nule na 3 257 bodech. V růstu evropských akciím brání zejména série horších korporátních výsledků hospodaření.

11:57

USD po včerejším zasedání Fed oslabuje

Americký dolar dnes nepříznivě reaguje na výsledek zasedání americké centrální banky. Ačkoliv Fed výrazněji nepřekvapil, někteří investoři sázeli na signalizaci zvýšení zámořských úrokových sazeb již na nadcházejícím zasedání, které proběhne v březnu. To se nicméně nestalo a dle aktuálně platných očekávání by se američtí centrální bankéři měli uchýlit k další monetární restrikci v červnu. Celkem by pak v tomto roce měly být úrokové sazby navýšeny třikrát. USD v současné chvíli vůči společné evropské měně oslabuje o 0,5 % na 1,08 EUR/USD, měnový pár USD/JPY pak klesá o 0,96 % na 112,4 USD/JPY.

11:11

Reckitt Benckiser Group jedná o převzetí Mead Johnson Nutrition

Vedení britského výrobce spotřebního zboží Reckitt Benckiser Group potvrdilo, že jedná o převzetí zámořského výrobce dětské výživy Mead Johnson Nutrition. Jednání se dle managementu nacházejí v pokročilé fázi, přičemž nabídka činí 90 USD/akcie. To představuje 29% prémii oproti poslední uzavírací ceně. Akcie Reckitt Benckiser Group v současné chvíli přidávají 2,5 % na 6 997 GBp.

10:20

Kvartální tržby Infineon Technologies překonaly očekávání

Německá společnost Infineon Technologies v prvním fiskálním čtvrtletí utržila 1,65 mld. EUR a překonala tak očekávaných 1,62 mld. EUR. Zisk na akcii pak v souladu s konsensuálními odhady dosáhl výše 0,17 EUR. Firma potvrdila celoroční výhledy. Za mírně lepšími čísly stojí zejména silná poptávka po elektronice do automobilů a tranzistorech, která příznivě ovlivnila celkové tržby. Titul reaguje 1,8% růstem na 17,5 EUR.

9:33

Výsledky Deutsche Bank zklamaly

Německá banka Deutsche Bank dnes uveřejnila výsledky hospodaření za závěrečné čtvrtletí loňského roku, které zůstaly za tržním očekáváním. Banka v posledních třech měsících roku 2016 utržila celkem 7,07 mld. EUR. Tržby z obchodování s dluhovými nástroji, které představují největší zdroj příjmu společnosti, meziročně vzrostly o 11 % na 1,38 mld. EUR. Konsensuální odhady však byly nastaveny na 1,68 mld. EUR. Výnosy z obchodování s akciemi pak činily 428 mil. EUR oproti predikovaným 559 mld. EUR. Čistá ztráta dosáhla výše 1,89 mld. EUR, přičemž analytici očekávali ztrátu 1,32 mld. EUR. Ukazatel kapitálové přiměřenosti CET1 činil 11,9 %, což je mírně nad odhadovanými 11,3 %. Titul aktuálně odepisuje 4,6 % na 18,3 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 2. 2. 2017

Včerejšek přinesl první zasedání americké centrální banky v letošním roce, zároveň šlo také o první schůzku Fed po inauguraci Donalda Trumpa. Američtí centrální bankéři si pochvalovali zlepšující se situaci na trhu práce, posilující inflaci a rostoucí ekonomickou důvěru. Úrokové sazby však z...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.