Zpravodajství

16:30

Zámořské burzy v zelených číslech

Úvod dnešní obchodní seance se na amerických burzovních parketech nese v mírně optimistickém duchu. Akciový index S&P 500 aktuálně připisuje mírně přes 0,1 % na 2 281 bodů, Nasdaq 100 pak přidává 0,5 % na 5 142 bodů. Trhy táhne nahoru zejména technologický sektor, na nějž příznivě působí výrazný růst akcií společnosti Apple, které reagují na včerejší report rekordních výsledků hospodaření. Výrazně se pak daří také akciím dodavatelských firem zámořského výrobce elektroniky.

15:43

Biogen dokončil oddělení hemofilické divize

Zámořská biotechnologická společnost Biogen oznámila dokončení oddělení hemofilické divize do samostatné veřejně obchodované firmy. Nová společnost nese název Bioverativ a její akcie se začnou na trhu obchodovat od zítřka. Titul krátce po otevření amerických burz připisuje 1 % na 279,9 USD.

14:50

Apple v před-obchodní fázi přidává 4,8 %

Akcie zámořského výrobce elektroniky Apple v před-obchodní fázi příznivě reagují na včerejší report výsledků hospodaření za první finanční čtvrtletí. V něm společnost utržila rekordních 78,35 USD a dosáhla zisku na akcii ve výši 3,36 USD. Titul by tak měl zahájit dnešní obchodní seanci výše o 4,8 % na 127,2 USD, což představuje nejvyšší hodnotu od ledna roku 2015.

14:34

USD podpořen příznivými makrodaty

Počet zaměstnanců v soukromém sektoru v USA se za minulý měsíc dle ADP zvýšil o 246 tisíc oproti odhadovaným 168 tisíců. Na nečekaně dobrá data z amerického trhu práce příznivě reaguje americký dolar. Ten vůči společné evropské měně posiluje o 0,23 % na 1,077 EUR/USD, měnový pár USD/JPY pak roste o 0,5 % na 113,54 USD/JPY.

13:53

Zaměstnanci měděného dolu Escondida blízko stávce

Zaměstnanci chilského měděného dolu Escondida, který vlastní těžařská společnost BHP Billiton, nesouhlasí s nabízeným navýšením mezd. To otevírá dveře k případné stávce, která by významně ovlivnila globální dodávky mědi. Ceny mědi v reakci na tyto informace aktuálně rostou o 3 %.

12:58

Trumpova politika může přitáhnout více saudskoarabských investic

Trumpova politika zaměřená na podporu výroby energie z fosilních paliv by mohla zvýšit množství ropných investic Saudské Arábie ve Spojených státech. V rozhovoru pro britskou televizní stanici BBC to připustil saudskoarabský ministr energetiky, který rovněž odmítl obavy z případného růstu zámořské těžby ropy v důsledku rostoucích cen černého zlata.

12:18

Rusko v lednu snížilo těžbu ropy

Ceny ropy dnes příznivě reagují na známky dodržování listopadové dohody zemí organizace OPEC a některých dalších významných těžařů o snížení ropné produkce. Rusko podle informací agentury Reuters svůj výstup v lednu snížilo o zhruba 100 tisíc barelů/den. Americká lehká ropa WTI nyní roste o 0,38 % na 53 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 0,4 % na 55,8 USD/barel.

11:16

Čtvrtletní objednávky nákladních automobilů Volvo vzrostly o 10 %

Akcie švédského výrobce automobilů Volvo příznivě reagují na ranní report výsledků hospodaření za čtvrtý kvartál, v němž společnost zaznamenala 24% nárůst zisku na 5,66 mld. SEK. Na příznivém vývoji se podepsaly především nákladové škrty a růst poptávky po nákladních automobilech. Kvartální objednávky na nákladní automobily se ve 4Q zvýšily o 10 %. Titul aktuálně přidává 6,8 % na 119,5 SEK.

10:22

Evropské akcie rostou

Evropské akciové trhy v úvodu nového měsíce korigují ztráty ze závěru ledna. Akciové trhy jsou dnes podpořeny zejména dobrými čínskými makrodaty a příznivými hospodářskými výsledky průmyslové společnosti Siemens, což se pozitivně odrazilo na akciích průmyslových podniků. Německý index DAX aktuálně přidává bezmála 0,9 % na 11 632 bodů, index EURO STOXX 600 pak roste o 0,8 % na 363 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 1. 2. 2016

Evropské akciové trhy po lehce optimistickém vstupu do závěrečné obchodní seance uplynulého měsíce úvodní zisky odpoledne umazaly a uzavřely tak opět v červených číslech. Jedním z hlavních důvodů včerejších poklesů bylo posilující euro. Společnou evropskou měnu podpořila slova jednoho z...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.