Zpravodajství

16:14

Zámořské burzy v červeném

Americké akciové trhy se v úvodu závěrečné obchodní seance tohoto měsíce pohybují v červených číslech. Nepříznivě reagují zejména na dnešní reporty hospodářských výsledků zámořských společností, které byly pro investory spíše zklamáním. Akciový index S&P 500 tak v současné chvíli odepisuje 0,46 % na 2 270 bodů, technologický Nasdaq 100 pak ztrácí 0,6 % na 5 097 bodů.

14:35

Euro podpořeno komentářem Trumpova poradce

Společnou evropskou měnu dnes výrazně podpořil komentář jednoho z poradců amerického prezidenta Trumpa, podle něhož Německo profituje z podhodnocené měny. Eurodolar v reakci na tato slova aktuálně roste o 0,6 % na 1,075 EUR/USD, měnový pár EUR/JPY pak přidává bezmála 0,2 % na 121,93 EUR/JPY.

13:32

Výrobci sportovních potřeb pod tlakem

Akcie největších světových výrobců sportovních potřeb nepříznivě reagují na report kvartálních výsledků hospodaření zámořské společnosti Under Armour, které zaostaly za očekáváním. Spolenčnost ve čtvrtém čtvrtletí utržila 1,31 mld. USD oproti odhadovaným 1,41 mld. USD. Zisk na akcii dosáhl výše 23c ve srovnání s očekávanými 25c. Hrubé marže činily 44,8 %, přičemž konsensuální odhady byly nastaveny na 47,8 %. V letošním roce by přitom podle managementu Under Armour měly klesnout pod úrovně z předchozího roku. Titul v před-obchodní fázi klesá o 23,9 % na 19,1 USD. Negativně na špatná hospodářská čísla reagují také akcie konkurenčních společností Adidas (-0,6 %) a Nike (-2,8 %).

13:21

Akcie firmy Pfizer v před-obchodní fázi lehce ztrácí

Zámořská farmaceutická společnost Pfizer reportovala hospodářské výsledky za čtvrtý kvartál, které však příliš neoslnily. Firma ve 4Q utržila v souladu s tržním očekáváním 13,6 mld. USD. Upravený čistý zisk na akcii, který dosáhl výše 47c, však na konsensuální odhady nastavené na 50c nedosáhl. Titul v před-obchodní fázi klesá o 0,7 % na 31,1 USD.

12:34

Výsledky společnosti Aetna příjemně překvapily

Třetí největší zámořská zdravotní pojišťovna Eetna utržila ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku 15,7 mld. USD, což je mírně nad očekávaných 15,8 mld. USD. Čistý zisk připadající na akcii dosáhl výše 1,63 USD oproti predikovaným 1,44 USD. Podle prvotních odhadů managementu by pak EPS v letošním roce mohl činit 8,55 USD. Příznivá hospodářská čísla ukázala, že se firmě daří navzdory obtížným tržním podmínkám.

11:21

Evropské akcie korigují ztráty

Evropské akciové trhy dnes korigují včerejší výrazné ztráty, za nimiž stojí nárůst rizikové averze v důsledku rozhodnutí amerického prezidenta Trumpa. Německý index DAX aktuálně přidává 0,3 % na 11 720 bodů, EURO STOXX 600 pak roste o bezmála 0,2 % na 363 bodů. Trhy táhnou vzhůru především finanční tituly, podpořené dosažením dohody Deutsche Bank s britskými a americkými regulátory o urovnání sporů ohledně „mirror-tradingu“. Daří se i akciím maloobchodníků, které podpořily příznivé hospodářské výsledky švédské společnosti H&M.

10:26

Kvartální zisk H&M překonal očekávání

Švédský řetězec obchodů s módním oblečením Hennes & Mauritz zaznamenal ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku růst zisku před zdaněním na 7,41 mld. SEK, díky čemuž překonala konsensuální odhady nastavené na 7,04 mld. SEK. Vedení společnosti rovněž nastavilo nový cíl celoročního růstu tržeb na 10-15 %. Za příznivými čísly stojí zejména navýšení výnosů z online prodeje. Titul v reakci na tyto informace přidává 5,6 % na 250 SEK.

Komentář

Ranní komentář k 31. 1. 2017

Včerejší obchodní seance na akciových trzích po celém světě byla výrazně ovlivněna zvýšenou rizikovou averzí, za níž stojí páteční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakázal vstup občanům sedmi zemí na území Spojených států. Kontroverzní exekutivní příkaz, který vzbudil nevoli...

Celý komentář
9:43

UniCredit očekává celoroční ztrátu ve výši 11,8 mld. EUR

Italská banka UniCredit včera oznámila, že ztráta za rok 2016 by měla dosáhnout výše 11,8 mld. EUR. Důvodem je zejména vynaložení více prostředků na očištění bilance od špatných úvěrů a vyšší jednorázové odpisy spojené s ozdravným plánem společnosti za čtvrtý kvartál. Ty by měly oproti dřívějším očekáváním vzrůst o 1 mld. EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.