Zpravodajství

16:46

Zámořské akciové indexy klesají

Poklesy evropských akciových trhů se ze starého kontinentu přenesly rovněž na zámořské burzovní parkety. Index S&P 500 aktuálně odepisuje 1 % na 2 271 bodů, DJIA pak ztrácí 0,9 % na 19 904 bodů a technologický Nasdaq 100 klesá o 1,2 % na 5 104 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se nedaří zejména energetickým společnostem, které negativně ovlivňují klesající ceny ropy, a technologickým firmám, které by v důsledku rozhodnutí nové americké administrativy mohly mít problémy s najímáním pracovníků z některých zemí.

16:03

Fitbit propustí 6 % zaměstnanců

Vedení zámořského výrobce zařízení monitorujících aktivitu dnes oznámilo, že hospodářské výsledky za závěrečný kvartál loňského roku pravděpodobně nedosáhnou na analytické odhady. Společnost se tak rozhodla pro personální škrty, které se dotknou zhruba 6 % z celkového počtu zaměstnanců, díky čemuž by mělo dojít k zefektivnění provozního modelu. Titul aktuálně klesá o 13,6 % na 6,2 USD.

15:21

Akcie amerických aerolinek v před-obchodní fázi v červeném

Akcie zámořských leteckých společností krátce před otevřením amerických burz negativně reagují na víkendový výpadek systému společnosti Delta Air Lines, který vyústil ve zrušení zhruba 150 letů, a páteční rozhodnutí Donalda Trumpa, které znemožnilo občanům několika zemí vstup na území Spojených států, a díky němuž tak zavládly zmatky na letištích po celém světě. Akcie American Airlines v před-obchodní fázi ztrácí 2,3 % na 45,9 USD, Delta Air Lines klesá o 1,7 % na 48,9 USD, Southwest Airlines odepisuje 1,5 % na 51,9 USD a JetBlue Airways ztrácí 2,05 % na 19,25 USD.

14:56

Eurodolar na jedenáctidenních minimech

Společná evropská měna dnes oslabila vůči americkému dolaru na jedenáctidenní minima. Euro tak reagovalo na report německého růstu spotřebitelských cen, které v lednu vzrostly o 1,9 %. Ačkoliv se jedná o nejvyšší tempo růstu za poslední tři a půl roku, konsensuální odhady byly nastaveny na 2% růst. Eurodolar tak aktuálně ztrácí 0,56 % na 1,064 EUR/USD.

14:10

Ropa smazala úvodní ztráty

Ceny ropy se rychle vzpamatovaly z ranního poklesu, který byl způsoben zejména vyhlídkami vyšší produkce zámořských těžařských společností. Ty v minulém týdnu, dle údajů firmy Baker Hughes, navýšily počet vrtných souprav o 15 na celkových 566, což představuje nejvyšší úroveň od listopadu roku 2015. Cena americké lehké ropy WTI nicméně nyní roste o 0,13 % na 53,2 USD/barel, severomořský Brent se pak obchoduje prakticky beze změny za 55,5 USD/barel.

13:32

Keysight Technologies blízko převzetí firmy Ixia

Společnost Keysight Technologies, která dodává software pro odvětví elektroniky, se dle informovaných zdrojů přiblížila dohodě o převzetí americké technologické firmy Ixia. Hodnota obchodu by údajně měla převýšit 1,6 mld. USD, Keysight Technologies by tak za každou akcii zaplatila přes 19 USD. Transakce by mohla být oficiálně oznámena ještě dnes. Akcie společnosti Ixia v reakci na tyto informace připisují v před-obchodní fázi 5,5 % na 19,2 USD.

12:45

Japonský jen podpořen zvýšenou rizikovou averzí

Riziková averze investorů, která narostla po pátečním rozhodnutí Donalda Trumpa zakázat vstup občanů sedmi muslimských států na území Spojených států po dobu následujících 90 dnů, příznivě působí na japonský jen vnímaný jako bezpečný přístav. Ten tak vůči USD aktuálně posiluje o 0,39 % na 112,42 USD/JPY, proti společné evropské měně pak JPY roste o 0,62 % na 122,4 EUR/JPY.

11:57

Akcie společnosti Vodafone rostou

Akcie britského telefonního operátora Vodafone příznivě reagují na informace, podle nichž společnost jedná o sloučení své indické divize s konkurenční indickou firmou Idea Cellular. Pokud by obě strany dosáhly dohody, došlo by ke vzniku největšího indického telefonního operátora. Titul v současné chvíli přidává 2,8 % na 198,9 GBp.

11:01

QBE Insurance Group odmítla spekulace o možném převzetí společnosti

Vedení australské pojišťovny QBE Insurance Group odmítlo spekulace o probíhajícím jednání s německou pojišťovnou Allianz či jakýmkoli