Zpravodajství

16:31

Americké akciové indexy se drží poblíž historických maxim

Závěr obchodního týdne probíhá na zámořských burzách v poklidném duchu, všechny významné americké akciové indexy se tak drží poblíž svých historických maxim. Index S&P 500 ztrácí 0,14 % na 2 293 bodů, DJIA pak odepisuje necelých 0,1 % na 5 160 bodů. Technologický Nasdaq 100 podpořený příznivými hospodářskými výsledky technologických firem naopak přidává 0,1 % na 5 159 bodů.

15:20

Chevron opět v černých číslech, zisk však nenaplnil očekávání

Zámořská ropná společnost Chevron dosáhla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku čistého zisku ve výši 415 mil. USD, neboli 22c na akcii. Výrazně tak vylepšila čísla ze stejného období v roce 2015, kdy firma zaznamenala ztrátu 31c na akcii. Příznivě se projevil především růst cen ropy a nákladové škrty. Přes značné zlepšení však kvartální zisk společnosti nedosáhl na konsensuální odhady, které počítaly s EPS ve výši 64c. Titul krátce před otevřením amerických burz odepisuje 2,5 % na 113,6 USD.

14:26

Zámořské aerolinky omezily expanzi, výsledky American Airlines v souladu s odhady

Největší zámořský letecký přepravce podle počtu přepravených pasažérů zaznamenal ve čtvrtém čtvrtletí 1,7% růst tržeb na 9,79 mld. USD. Analytici očekávali tržby ve výši 9,74 mld. USD. Upravený zisk na akcii činil, dle očekávání, 92c. Společnost profitovala zejména ze zpomalení expanze amerických aerolinek v uplynulém roce, díky čemuž se podařilo omezit přebytek kapacit a zvýšit ceny letenek. Růst poptávky v závěru roku pak umožnil zvýšit ceny letenek koupených na poslední chvíli. Titul v před-obchodní fázi přidává 3 % na 51,1 USD.

13:30

Společnost Honeywell publikovala kvartální hospodářská čísla

Hospodářské výsledky zámořské společnosti Honeywell International za čtvrtý kvartál výrazněji nepřekvapily. Firma v závěrečném čtvrtletí loňského roku utržila 9,99 mld. USD, což je mírně pod predikovanými 10,1 mld. USD. Upravený zisk na akcii pak v souladu s konsensuálními odhady činil 1,74 USD. Management rovněž potvrdil výhledy. Společnost těžila zejména ze stabilizace cen ropy okolo 50 USD/barel, díky čemuž se daly opět do pohybu některé projekty. Nedařilo se naopak letecké divizi. Titul v před-obchodní fázi ztrácí 0,6 % na 117 USD.

12:50

Ceny ropy korigují předchozí růst

Optimismus ohledně dodržování dohody o omezení ropné produkce, na níž se v listopadu dohodly členské země organizace OPEC společně s některými dalšími významnými těžaři, včera vyhnal ceny ropy na třítýdenní maxima. Dnes však investoři vyčkávají na report dat amerického HDP a čísla týkající se zámořských vrtných souprav. Ropa tak předchozí zisky lehce koriguje. Americká lehká ropa WTI aktuálně ztrácí 0,8 % na 53,3 USD/barel, severomořský Brent pak klesá o 1,1 % na 55,6 USD/barel.

12:04

HSBC zvýšila investiční doporučení na akcie aerolinek Lufthansa

Banka HSBC zvýšila investiční doporučení na akcie německého leteckého přepravce z předchozího „prodat“ na nynější „držet“. Cílová cena pak byla zvýšena z 9,75 EUR na 12,75 EUR. Titul aktuálně roste o 2,4 % na 12,83 EUR.

11:37

Finanční segment táhne evropské indexy mírně dolů

Závěrečná obchodní seance tohoto týdne se na evropských akciových trzích nese v duchu poklesů. Německý DAX v současné chvíli ztrácí 0,3 % na 11 815 bodů, index EURO STOXX 50 pak klesá o 0,7 % na 3 297 bodů. Trhy táhne dolů zejména finanční segment, na nějž negativně působí klesající akcie švýcarské banky UBS, které nepříznivě reagují na čtvrtletní hospodářské výsledky.

11:06

Výsledky společnosti Intel překonaly očekávání

Zámořská společnost Intel svými hospodářskými výsledky za 4Q příjemně překvapila. Firma ve zmíněném období utržila 16,4 mld. USD oproti predikovaným 15,8 mld. USD. Zisk na akcii dosáhl výše 79c, čímž rovněž předčil konsensuální odhady nastavené na 75c. na dobrých číslech se pozitivně odrazilo zejména zlepšení podmínek na trhu s osobními počítači a růst poptávky ze strany provozovatelů datových center. Titul v úvodu po-obchodní fáze reagoval 2,8% růstem, nakonec však zakončil téměř beze změn.

Komentář

Ranní komentář k 27. 1. 2017

Hlavním tématem na akciových trzích i týden po inauguračním ceremoniálu zůstávají kroky Donalda Trumpa. Výstavbu zdi na hranici s Mexikem, k jejímuž zahájení dal americký prezident tento týden pokyn, by měl financovat právě jižní soused Spojených států. Dle Trumpa by se tak mohlo stát p...

Celý komentář