Zpravodajství

16:27

Trump se setkal s řediteli amerických automobilek

Americký prezident Donald Trump se dnes ráno v Bílém domě setkal s nejvyššími členy vedení zámořských automobilek General Motors, Fiat Chrysler Automobiles a Ford Motor. Předmětem diskuze byly především možnosti, jak zvýšit počet pracovních míst ve Spojených státech v rámci odvětví. Trump se výrobce automobilů zejména snažil přimět k otevření nových závodů v USA a navýšení tamní produkce, což by se na zámořské zaměstnanosti příznivě podepsalo. Prezident rovněž zástupcům společností oznámil, že hodlá odstranit překážky v energetickém a výrobním odvětví. Akcie Ford Motor v současné chvíli přidávají 1,3 % na 12,5 USD, General Motors pak roste o 1,1 % na 37,05 USD a Fiat Chrysler Automobiles připisuje 4,7 % na 10,8 USD.

15:31

Zámoří otevírá mírným růstem

Americké akciové trhy vstoupily do dnešní obchodní seance pozvolným růstem. Index S&P 500 připisuje krátce po otevření zámořských burz 0,1 % na 2 267 bodů, technologický Nasdaq 100 pak roste o 0,3 % na 5 081. Z jednotlivých sektorů se daří především materiálům, energiím a informačním technologiím. V červených číslech se naopak pohybují segmenty telekomunikací, zdravotní péče, realit a utilit.

14:38

Výhled zisku Lockheed Martin na letošní rok zklamal

Výnosy zámořské zbrojařské společnosti Lockheed Martin vzrostly ve čtvrtém čtvrtletí o 19,4 % na 13,8 mld. USD ve srovnání s očekávanými 13 mld. USD. Zisk na akcii dosáhl výše 3,25 USD, díky čemuž rovněž překonal konsensuální odhady nastavené na 3,05 USD. Na dobrých číslech se podílely zejména vyšší tržby z prodeje stíhaček F-35 a vrtulníků Sikorsky. Právě díky kontraktu na dodání stíhaček F-35, který firma uzavřela s Pentagonem, se však Lockheed Martin stal předmětem kritiky nového amerického prezidenta. Podle Trumpa je totiž obchod předražený. Díky tlaku nové americké administrativy tak největší dodavatel zbraní Spojených států oznámil nízký výhled zisku na letošní rok. EPS by dle aktuálně platných odhadů mělo dosáhnout rozmezí 12,25-12,55 USD. Analytici přitom očekávali celoroční zisk na akcii ve výši 12,9 USD. Titul v před-obchodní fázi v současné chvíli klesá o 2,8 % na 250,3 USD.

13:45

Verizon zaznamenal ve 4Q pokles počtu nových uživatelů

Další z řady společností, které dnes reportovaly své kvartální výsledky hospodaření je Verizon Communications. Ta ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla tržeb ve výši 32,3 mld. USD, což je téměř plně v souladu s konsensuálními odhady. Zisk v přepočtu na akcii 86c naopak za predikcemi nastavenými na 89c zaostal. Zklamal zejména počet předplatitelů služeb firmy, který vzrostl o 591 tisíc, přičemž předpoklady hovořily o navýšení počtu uživatelů o 744 tisíc. Titul před otevřením amerických burz odepisuje 2 % na 51,4 USD.

12:57

Akcie Alibaba Group podpořeny příznivými výsledky

Čínský internetový prodejce Alibaba Group ve třetím finančním čtvrtletí utržil 53,2 mld. YUAN, čímž překonal predikovaných 50,1 mld. YUAN. Příjemně překvapil rovněž zisk na akcii, který dosáhl výše 9,02 YUAN ve srovnání s očekávanými 7,7 YUAN. Vedení společnosti v reakci na příznivá hospodářská čísla navýšilo odhad celoročních tržeb. Za příznivými výsledky stojí zejména přetrvávající silná čínská poptávka. Titul v před-obchodní fázi reaguje 3,7% růstem na 102,2 USD.

12:49

Čtvrtletní zisk E. I. du Pont de Nemours and Company překonal očekávání

Zámořská chemická společnost E. I. du Pont de Nemours and Company reportovala výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál, které investory příjemně překvapily. Firma ve 4Q utržila 5,21 mld. USD, čímž mírně zaostala za predikovanými 5,32 mld. USD. Zisk na akcii, který dosáhl výše 51c, však analytické odhady nastavené na 42c výrazně předčil. V prvním čtvrtletí letošního roku by pak dle predikcí měl EPS vzrůst meziročně o 8 %. Zástupci společnosti rovněž oznámili, že očekávají dokončení fúze s konkurenční Dow Chemical během prvního pololetí 2017. Titul v před-obchodní fázi přidává téměř 2 % na 73,99 USD.

12:16

Intesa Sanpaolo údajně zvažuje úplné převzetí pojišťovny Generali

Dle informací novin la Republica zvažuje italská banka Intesa Sanpaolo úplné převzetí společnosti Assicurazioni Generali. Zprávy přišly jen den poté, co se vedení největší italské pojišťovny a banky Mediobanca, které je největším investorem Generali, rozhodlo pro nákup 3 % podílu v Intesa Sanpaolo. Pokud tak Intesa Sanpaolo podá nabídku na nákup akcií Generali, budou podle italského práva zmrazeny hlasovací práva na 3 % bez ohledu na výši koupeného podílu. Limit by však nebyl platný v případě, že by podíl převýšil 60 %. Akcie Assicurazioni Generali v současné chvíli rostou o více než 9 % na 15,5 EUR.

11:54

Evropské burzy v zeleném

Evropské akciové trhy po oznámení rozhodnutí britského nejvyššího soudu ohledně nutného souhlasu parlamentu k iniciaci brexitu zamířily pozvolně vzhůru. Německý index DAX aktuálně připisuje 0,3 % na 11 575 bodů, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak přidává rovněž 0,3 % na 362 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se daří zejména segmentům materiálů a financí. Nadprůměrné ztráty naopak vykazují telekomunikační tituly.

10:56

Aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy dle britského nejvyššího soudu musí schválit parlamet

Dle rozhodnutí britského nejvyššího soudu je k aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy, který upravuje vystoupení členské země z Evropské unie, potřeba souhlas parlamentu. Zákonodárci tedy budou mít možnost zmírnit vládní plán na tzv. tvrdý brexit.

10:48

easyJet trápí slabá libra a vyšší náklady na palivo

Management britského nízkonákladového leteckého přepravce easyJet oznámil, že oslabující libra a vyšší náklady na palivo zhorší celoroční výsledky hospodaření více, než se původně očekávalo. Zisk společnosti ve finančním roce 2017 by se díky těmto faktorům měl snížit o 35 mil. GBp. EasyJet se rovněž potýká s nižší poptávkou po letenkách v důsledků zhoršení bezpečnostní situace v Evropě a přebytku kapacit v odvětví. Titul aktuálně odepisuje 8,4 % na 986 GBp.

Komentář

Ranní komentář k 24. 1. 2017

Úvodní obchodní seance tohoto týdne na evropských burzovních parketech dala investorům první možnost reagovat na páteční inaugurační řeč Donalda Trumpa, která se nesla v protekcionistickém tónu. Na trzích převládl pesimismus a všechny sledované akciové indexy starého kontinentu zakončily den...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.