Zpravodajství

16:27

Trump se setkal s řediteli amerických automobilek

Americký prezident Donald Trump se dnes ráno v Bílém domě setkal s nejvyššími členy vedení zámořských automobilek General Motors, Fiat Chrysler Automobiles a Ford Motor. Předmětem diskuze byly především možnosti, jak zvýšit počet pracovních míst ve Spojených státech v rámci odvětví. Trump se výrobce automobilů zejména snažil přimět k otevření nových závodů v USA a navýšení tamní produkce, což by se na zámořské zaměstnanosti příznivě podepsalo. Prezident rovněž zástupcům společností oznámil, že hodlá odstranit překážky v energetickém a výrobním odvětví. Akcie Ford Motor v současné chvíli přidávají 1,3 % na 12,5 USD, General Motors pak roste o 1,1 % na 37,05 USD a Fiat Chrysler Automobiles připisuje 4,7 % na 10,8 USD.

15:31

Zámoří otevírá mírným růstem

Americké akciové trhy vstoupily do dnešní obchodní seance pozvolným růstem. Index S&P 500 připisuje krátce po otevření zámořských burz 0,1 % na 2 267 bodů, technologický Nasdaq 100 pak roste o 0,3 % na 5 081. Z jednotlivých sektorů se daří především materiálům, energiím a informačním technologiím. V červených číslech se naopak pohybují segmenty telekomunikací, zdravotní péče, realit a utilit.

14:38

Výhled zisku Lockheed Martin na letošní rok zklamal

Výnosy zámořské zbrojařské společnosti Lockheed Martin vzrostly ve čtvrtém čtvrtletí o 19,4 % na 13,8 mld. USD ve srovnání s očekávanými 13 mld. USD. Zisk na akcii dosáhl výše 3,25 USD, díky čemuž rovněž překonal konsensuální odhady nastavené na 3,05 USD. Na dobrých číslech se podílely zejména vyšší tržby z prodeje stíhaček F-35 a vrtulníků Sikorsky. Právě díky kontraktu na dodání stíhaček F-35, který firma uzavřela s Pentagonem, se však Lockheed Martin stal předmětem kritiky nového amerického prezidenta. Podle Trumpa je totiž obchod předražený. Díky tlaku nové americké administrativy tak největší dodavatel zbraní Spojených států oznámil nízký výhled zisku na letošní rok. EPS by dle aktuálně platných odhadů mělo dosáhnout rozmezí 12,25-12,55 USD. Analytici přitom očekávali celoroční zisk na akcii ve výši 12,9 USD. Titul v před-obchodní fázi v současné chvíli klesá o 2,8 % na 250,3 USD.

13:45

Verizon zaznamenal ve 4Q pokles počtu nových uživatelů

Další z řady společností, které dnes reportovaly své kvartální výsledky hospodaření je Verizon Communications. Ta ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla tržeb ve výši 32,3 mld. USD, což je téměř plně v souladu s konsensuálními odhady. Zisk v přepočtu na akcii 86c naopak za predikcemi nastavenými na 89c zaostal. Zklamal zejména počet předplatitelů služeb firmy, který vzrostl o 591 tisíc, přičemž předpoklady hovořily o navýšení počtu uživatelů o 744 tisíc. Titul před otevřením amerických burz odepisuje 2 % na 51,4 USD.

12:57

Akcie Alibaba Group podpořeny příznivými výsledky

Čínský internetový prodejce Alibaba Group ve třetím finančním čtvrtletí utržil 53,2 mld. YUAN, čímž překonal predikovaných 50,1 mld. YUAN. Příjemně překvapil rovněž zisk na akcii, který dosáhl výše 9,02 YUAN ve srovnání s očekávanými 7,7 YUAN. Vedení společnosti v reakci na příznivá hospodářská čísla navýšilo odhad celoročních tržeb. Za příznivými výsledky stojí zejména přetrvávající silná čínská poptávka. Titul v před-obchodní fázi reaguje 3,7% růstem na 102,2 USD.

12:49

Čtvrtletní zisk E. I. du Pont de Nemours and Company překonal očekávání

Zámořská chemická společnost E. I. du Pont de Nemours and Company reportovala výsledky hospodaření za čtvrtý kvartál, které investory příjemně překvapily. Firma ve 4Q utržila 5,21 mld. USD, čímž mírně zaostala za predikovanými 5,32 mld. USD. Zisk na akcii, který dosáhl výše 51c, však analytické odhady nastavené na 42c výrazně předčil. V