Zpravodajství

16:51

Zámořské akcie v červených číslech

Dnešní poklesy evropských akciových trhů se ze strarého kontinentu přenesly také do zámoří. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, v současné chvíli odepisuje 0,4 % na 2 261 bodů, technologický Nasdaq 100 i DJIA pak ztrácejí shodně mírně přes 0,3 % na 5 046 bodů, respektive na 19 763 bodů. Trhy táhne dolů zejména energetický sektor, na nějž nepříznivě působí klesající cena ropy. Nadprůměrné ztráty vykazují rovněž segmenty průmyslu, financí a zdravotní péče.

14:52

Kvartální zisk i tržby McDonald´s předčily očekávání

Největší světový řetězec restaurací rychlého občerstvení utržil ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku 6,03 mld. USD, což je mírně nad očekávaných 6 mld. USD. Zisk na akcii pak dosáhl výše 1,44 USD oproti predikovaným 1,41 USD. Ačkoliv srovnatelné tržby v USA poklesly o 1,3 %, konsensuální odhady hovořily o 1,4% poklesu. Za lepšími čísly stojí zejména vylepšení technologií a zavedení celodenních snídaní na zámořských trzích, což do restaurací přitáhlo větší počet zákazníků.

13:30

Společnost Halliburton reportovala hospodářské výsledky za 4Q

Zámořská průmyslová společnost Halliburton utržila ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016 4,02 mld. USD, čímž mírně zaostala za konsensuálními odhady nastavenými na 4,11 mld. USD. Firma rovněž reportovala čtvrtletní ztrátu ve výši 17c ve srovnání ze ztrátou 3c ve stejném období v loňském roce. Bez jednorázových položek však Halliburton dosáhl upraveného zisku na akcii 4c, díky čemuž došlo k překonání predikcí nastavených na 2c. Titul v před-obchodní fázi reaguje 0,8% poklesem na 56 USD.

12:50

Evropské burzy lehce klesají

Úvodní obchodní seance tohoto týdne, která dala investorům první možnost reagovat na páteční inaugurační projev Donalda Trumpa, jenž se nesl v protekcionistickém tónu, přinesla na evropské burzovní parkety pozvolný pokles. Německý DAX aktuálně odepisuje 0,35 % na 11 588 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 s při stejné ztrátě nachází na 3 288 bodech.

12:00

Zámořské energetické společnosti navyšují počet vrtných souprav

Ceny ropy dnes korigují růst z předchozích dvou obchodních seancí. Negativně reagují na vyhlídky vyšší zámořské těžby, které byly podpořeny zprávou firmy Baker Huges, podle níž americké energetické společnosti během minulého týdne navýšily počet vrtných souprav nejvíce za téměř čtyři poslední roky. Americká lehká ropa WTI tak v současné chvíli klesá o 1,3 % na 52,5 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 1,1 % na 54,9 USD/barel.

11:17

Akcie pojišťovny Generali míří vzhůru

Akcie největší italské pojišťovny Assicurazioni Generali dnes silně rostou v reakci na víkendové zprávy, podle nichž se banka Intesa Sanpaolo a německá pojišťovna Allianz zajímají o investici do společnosti. Podle informací deníku La Stampa, který však neuvedl zdroj, v současné chvíli Intesa Sanpaolo zkoumá možnosti investice. Součástí případné dohody by mohla být také německá společnost Allianz, která by mohla převzít část aktiv firmy. Akcie Assicurazioni Generali v reakci na tyto informace připisují 5,6 % na 14,5 EUR.

10:27

SEC kvůli oznámeným únikům dat údajně vyšetřuje Yahoo!

Odcizení velkého množství dat uživatelů služeb zámořské společnosti Yahoo!, které firma v loňském roce oznámila, se nyní údajně stalo předmětem vyšetřování americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Podle novin Wall Street Journal, které se odvolávají na informované zdroje, úřad v současné chvíli zjišťuje, jestli oba útoky hackerů měly být investorům oznámeny dříve. První útok, který se odehrál v roce 2014 a dotknul se zhruba 0,5 mld. účtů, oznámila společnost v září loňského roku. Druhý útok, jenž se uskutečnil v roce 2013 a byla při něm odcizena data více než 1 mld. uživatelů, pak Yahoo! odhalilo v prosinci.

10:01

USD rozšiřuje páteční ztráty

Americký dolar pokračuje v pátečním poklesu vůči dalším významným světovým měnám i dnes. Reaguje tak na inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, který signalizoval protekcionistická opatření nové administrativy Spojených států. Eurodolar tak v současné chvíli roste o 0,3 % na 1,073 EUR/USD, vůči japonskému jenu pak USD oslabuje o bezmála 0,9 % na 113,63 USD/JPY. Nervozita ohledně Trumpa působí příznivě především právě na japonskou měnu, která je vnímána jako bezpečný přístav.

Komentář

Ranní komentář k 23. 1 2017

Nejvýznamnější událostí závěrečné obchodní seance minulého týdne byla dlouho očekávaná inaugurace Donalda Trumpa. Nový americký prezident ve svém inauguračním projevu nebyl příliš konkrétní, řeč se nicméně nesla v duchu hesla „Amerika na prvním místě“. V investorech stále sí...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.