Zpravodajství

16:37

OPEC snížil produkci ropy

Dle saúdskoarabského ministra energetiky je organizace OPEC a další země, které se připojily k  dohodě o snížení ropné produkce, na cestě ke splnění stanoveného poklesu těžby. Producenti ropy v tomto měsíci snížili výstup o 1,5 mil. barelů, těžbu snižuje i Rusko, jehož lednová produkce poklesla o 108 tisíc barelů/den oproti úrovním z listopadu a prosince. Tento víkend pak dojde ve Vídni k prvnímu oficiálnímu setkání výboru, který bude dohlížet na dodržování listopadové dohody. Cena americké lehké ropy WTI aktuálně roste o 2,9 % na 52,9 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 2,8 % na 55,7 USD/barel.

16:01

Americké burzy v zeleném

Na zámořských akciových trzích v úvodu závěrečné obchodní seance tohoto týdne převládl optimismus a tamní akciové indexy tak míří pozvolně vzhůru. S&P 500 přidává 0,5 % na 2 275 bodů, technologický Nasdaq 100 připisuje 0,6 % na 5 081 bodů a DJIA přidává 0,48 % na 19 830 bodů.

14:37

Výsledky Procter & Gamble nad odhady

Kvartální výsledky hospodaření největšího světového výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble za druhé finanční čtvrtletí investory příjemně překvapily. Firma ve zmíněném období utržila 16,9 mld. USD oproti predikovaným 16,8 mld. USD. Zisk na akcii pak dosáhl výše 1,08 USD, čímž rovněž předčil konsensuální odhady nastavené na 1,06 USD. Management také navýšil výhled celoročního organického růstu výnosů na rozmezí 2-3 % z dřívějších 2 %. Za příznivými čísly stojí zejména růst prodejů prémiových produktů a nových výrobků. Titul v před-obchodní fázi přidává 3,1 % na 87,3 USD.

13:26

Tržby General Electric mírně pod očekáváním

Zámořská společnost General Electric v závěrečném čtvrtletí uplynulého roku utržila 33,1 mld. USD, díky čemuž nedosáhla na konsensuální odhady nastavené na 33,9 mld. USD. Čistý zisk pak dosáhl výše 46c na akcii, což odpovídá tržnímu očekávání. V rámci jednotlivých divizí se dařilo zejména energetické a letecké divizi. Titul v před-obchodní fázi reaguje 1,3% poklesem na 31,02 USD.

12:32

Spojení LSE a Deutsche Böerse v ohrožení?

Evropská komise dle dvou informovaných zdrojů vyjádřila pochyby nad spojením londýnské burzy LSE s německou Deutsche Böerse, díky němuž by vznikl dominantní hráč v regionu. Vzhledem k fúzi by totiž údajně vzniklo riziko omezení konkurence v oblasti clearingových služeb.

12:03

Akcie aerolinek Lufthansa připisují 3,5 %

Akcie německého leteckého přepravce Lufthansa příznivě reagují na informace německého týdeníku WirtschaftsWoche, podle nichž plánuje státní fond emirátu Abu Dhabi získat ve společnosti zhruba 10% podíl. Zdroj informací však nebyl uveden. Titul v reakci na tyto informace přidává 3,5 % na 12,22 EUR.

11:31

Carrefour údajně zvažuje angažování nového CEO

Vedení francouzského řetězce supermarketů Carrefour, dle informovaných zdrojů, zvažuje angažování Huberta Jolyho na pozici CEO. Joly v současnosti působí na stejném postu v zámořské společnosti Best Buy, která je maloobchodním prodejcem spotřební elektroniky. Rozhodnutí by údajně mělo padnout během prvního pololetí letošního roku. Hodnota akcií společnosti Best Buy se během působení Jolyho více než zdvojnásobila. Carrefour odmítl tyto informace komentovat. Titul aktuálně roste o 3 % na 23,81 EUR.

10:27

Evropa mírně roste, inaugurace Trumpa v centru pozornosti

Dnešní obchodní seance se opět nese v poklidném duchu, za čímž stojí zejména vyčkávání investorů před inaugurací nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ceremoniál začne v 15:30 SEČ, v 18:00 pak Trump pronese přísahu a následovat bude jeho projev. Německý index DAX v současné chvíli připisuje necelých 0,1 % na 11 602 bodů, EURO STOXX 50 pak roste o 0,2 % na 3 297 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 20. 1. 2017

Včerejší první letošní zasedání Evropské centrální banky změny úrokových sazeb ani programu kvantitativního uvolňování nepřineslo. Dle slov guvernéra ECB poběží program nákupů aktiv do konce letošního roku. V závislosti na aktuální situaci na trhu však může být flexibilně rozšířen. Zmíněna p...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.