Zpravodajství

15:16

Panasonic zamýšlí rozšířit spolupráci s výrobcem elektromobilů Tesla Motors

Japonský výrobce elektroniky Panasonic hodlá prohloubit partnerství se zámořskou společností Tesla Motors, a to v oblasti výroby baterií a vývoje technologie samořídících vozů. Firma tak pokračuje ve svém záměru více se soustředit na automobilový byznys. Panasonic je exkluzivním dodavatelem baterií do elektromobilů Model S, Model X a nového Model 3, jehož masovou výrobu plánuje Tesla letos zahájit. Akcie Tesla Motors v před-obchodní fázi přidávají 4,1 % na 248,2 USD.

14:58

Euro po Draghiho slovech smazalo zisky

Dle slov guvernéra ECB Maria Draghiho není v případě základní inflace patrný přesvědčivý růstový vývoj. Pokud dojde ke zhoršení hospodářského výhledu je evropská monetární autorita připravena reagovat zvýšením objemu programu kvantitativního uvolňování, či prodloužením jeho horizontu. Společná evropská měna v reakci na tyto informace v současné chvíli vůči americkému dolaru ztrácí bezmála 0,5 %.

13:55

Zasedání ECB změny nepřineslo

Evropská centrální banka na svém dnešním zasedání ponechala úrokové sazby beze změn. Na stávajících úrovních byl ponechán rovněž probíhající program nákupu aktiv. Více informací přinese tisková konference guvernéra ECB Draghiho, která začíná ve 14:30.

13:40

Akcie společnosti Netflix v před-obchodní fázi výrazně rostou

Akcie zámořské on-line videopůjčovny Netflix v dnešní před-obchodní fázi příznivě reagují na včerejší report kvartálních hospodářských výsledků. Společnost v závěrečném čtvrtletí minulého roku utržila 2,48 mld. USD, což je téměř plně v souladu s konsensuálními odhady. Čistý zisk připadající na akcii pak dosáhl výše 15c oproti predikovaným 13c. Příjemně překvapil zejména počet nových předplatitelů, který vzrostl o rekordních 7,04 mil, díky čemuž překonal odhady nejvýrazněji v historii firmy. Titul před otevřením amerických burz přidává 8,5 % na 144,6 USD.

13:02

Bankhaus Metzler snížila investiční doporučení na akcie BMW

Německá banka Bankhaus Metzler snížila investiční doporučení na akcie automobilky BMW na „prodat“ z předchozího „držet“. Cílová cena pak byla stanovena na 77 EUR oproti dřívějším 83 EUR. Nové investiční doporučení je pesimističtější, než analytický konsensus, který je aktuálně nastaven na „držet“. Titul v současné chvíli ztrácí necelých 0,6 % na 86,5 EUR.

12:18

Evropské akcie v červených číslech

Akciové indexy starého kontinentu se dnes pohybují převážně v červených číslech, poklesy jsou však pouze pozvolné. Německý index DAX nyní ztrácí mírně přes 0,1 % na 11 585 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje bezmála 0,3 % na 3 285 bodů. Pozornost se dnes soustředí na zasedání Evropské centrální banky, které by mohlo poskytnout vodítka ohledně budoucího vývoje programu nákupu dluhopisů.

11:12

Safran koupí konkurenční Zodiac Aerospace

Francouzská zbrojařská společnost Safran převezme konkurenční firmu Zodiac Aerospace. Hodnota transakce činí 8,55 mld. EUR, Safran tak za jednu akcii zaplatí 25% prémii oproti včerejší zavírací ceně. První náznaky zájmu o koupi společnosti Zodiac Aerospace projevil Safran již v roce 2010, další kontakty mezi oběma stranami pak proběhly na počátku minulého roku. Akcie Zodiac Aerospace v reakci na tyto informace aktuálně připisují bezmála 22 % na 28,32 EUR, Safran pak přidává necelá 2 % na 68,57 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.