Zpravodajství

16:40

Společnost Celgene zaznamenala pokles tržeb z prodeje klíčového léku

Akcie biotechnologické společnosti Celgene nepříznivě reagují na reportovaný pokles tržeb z prodeje klíčového léku Revlimid. Ty za čtyřtýdenní období končící 6. ledna poklesly ve srovnání s předchozím měsícem o 7 %. Dle údajů z posledního kvartálu, kdy byly publikovány nejnovější hospodářské výsledky, se přitom Revlimid podílí na celkových tržbách zhruba z 63 %. Titul aktuálně odepisuje 2,7 % na 114,3 USD.

15:43

Zámořské akciové trhy otevírají poklesy

Pozvolný pokles akciových indexů se ze starého kontinentu přenesl rovněž na zámořské akciové trhy, které se tak v úvodu dnešní obchodní seance pohybují v červených číslech. S&P 500 aktuálně ztrácí necelých 0,4 % na 2 266 bodů, technologický Nasdaq 100 odepisuje 0,6 % na 5 030 bodů a DJIA klesá o 0,3 % na 19 823 bodů. V rámci jednotlivých segmentů se nedaří zejména finančním titulům a sektoru zdravotní péče.

14:49

Výsledky Morgan Stanley předčily očekávání

Hospodářské výsledky zámořské společnosti Morgan Stanley za čtvrtý kvartál uplynulého roku investory příjemně překvapily. Výnosy firmy činily 9 mld. USD oproti predikovaným 8,48 mld. USD. Zisk připadající na akcii pak dosáhl výše 81c, čímž rovněž překonal konsensuální odhady nastavené na 65c. Na dobrých číslech se podílel zejména výrazný růst výnosů z obchodování s dluhopisy, které se ve 4Q meziročně více než zdvojnásobily. Titul krátce před otevřením zámořských burz připisuje 0,5 % na 44,03 USD.

14:10

Britská libra po proslovu Mayové výrazně posiluje

Podle slov britské ministerské předsedkyně Mayové bude návrh vlády na podobu odchodu Velké Británie z Evropské unie, na němž se země nejdříve musí domluvit se zbylými členy evropského bloku, předložen parlamentu k odsouhlasení. Mayová ve svém proslovu příliš nemluvila o konkrétní podobě brexitu, zmínila však, že by mělo jít o postupný a hladký proces. GBp na nové informace reaguje výrazným posílením na všech významných měnových párech. Vůči americkému dolaru aktuálně libra roste o 2,1 % na 1,245 GBp/USD, proti společné evropské měně pak GBp přidává 1,3 % na 1,141 GBp/EUR.

13:21

USD negativně reaguje na vyjádření Trumpa

Americký dolar se dnes dostal pod tlak v návaznosti na slova příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle jehož názoru je americká měna již příliš silná. Eurodolar tak v současné chvíli roste o bezmála 1 % na 1,0695 EUR/USD, vůči japonskému jenu pak USD oslabuje o 0,8 % na 113,25 USD/JPY a měnový pár USD/GBp ztrácí 1,77 % na 0,817 USD/GBp.

12:36

Evropské burzy v červeném

Obnovené obavy investorů z tzv. tvrdého brexitu táhnou evropské akciové trhy dolů i dnes. Ty tak rozšiřují včerejší ztráty. Německý index DAX v současné chvíli odepisuje bezmála 1 % na 11 440 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak klesá o 0,73 % na 3 270 bodů.

11:24

Akcie aerolinek Lufthansa míří vzhůru

Německé aerolinky Luftahansa a vlajkový letecký přepravce Spojených arabských emirátů Etihad Airways, dle nepotvrzených informací italského deníku Messaggero, vedou jednání o potenciálním spojení společností. Management obou firem údajně již několik týdnů zvažuje možnost převzetí 30-40% podílu Lufthansy ze strany Etihad Airways. Další kroky by pak mohly vést k plnému sloučení společností, díky čemuž by vznikl letecký dopravní gigant s celkovým počtem přepravených pasažérů 97 mil. za rok. Akcie společnosti Lufthansa aktuálně rostou o 5,2 % na 11,9 EUR.

10:42

Rolls-Royce dosáhl dohody o urovnání obvinění z korupce

Britský výrobce motorů Rolls-Royce dosáhl dohody s britskými, americkými a brazilskými úřady ohledně urovnání obvinění z korupce, podle níž společnost zaplatí celkem 809 mil. USD. Vyšetřování firmy, která se měla dopouštět poskytování úplatků na některých zámořských trzích, probíhalo od roku 2012. Rolls-Royce se rovněž vyjádřil k hospodářským výsledkům za rok 2016, které by dle slov managementu společnosti mohly investory příjemně překvapit. Jejich report je plánován na 14. února. Titul v reakci na tyto informace aktuálně připisuje 6,2 % na 706,5 GBp.

Komentář

Ranní komentář k 17. 1. 2017

Obavy investorů z tzv. tvrdého brexitu, který by, dle některých britských médií, mohla signalizovat ministerská předsedkyně Velké Británie Mayová ve svém dnešním projevu, se opět staly jedním z hlavních témat na akciových trzích. Tvrdá varianta brexitu by přitom znamenala ztrátu přístup...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.