Zpravodajství

12:30

Prosincové tržby H&M nedosáhly na odhady

Švédský prodejce módního oblečení Hennes & Mauritz dnes reportoval vývoj tržeb v závěrečném měsíci minulého roku. Ty dle společnosti v prosinci vzrostly o 6 %. Nedosáhly však na konsensuální odhady, které predikovaly 9,1% růst. Titul v reakci na tyto informace aktuálně odepisuje 2 % na 244,9 SEK.

10:52

Luxottica se spojí s francouzskou společností Essilor

Italský výrobce brýlí Luxottica, do jehož portfolia spadají například značky Oakley či Ray-Ban, se spojí s francouzským výrobcem brýlových čoček Essilor. Díky fúzi v hodnotě 46 mld. EUR vznikne globální gigant v segmentu oční optiky s ročními tržbami ve výši přes 15 mld. EUR. Akcie společnosti Luxottica v reakci na tyto informace přidávají bezmála 8 % na 53,35 EUR, Essilor pak roste o více než 13 % na 115,65 EUR.

10:10

Britská libra ztrácí

Na britskou libru negativně působí obavy z odchodu Velké Británie z Evropské unie, které se opět dostaly do centra pozornosti investorů. Dle novin Sunday Times je totiž britská premiérka Mayová připravena vzdát se přístupu země na jednotný evropský trh, aby tak Velká Británie získala plnou kontrolu nad imigrací. GBp proti americkému dolaru aktuálně ztrácí 1,15 % na 1,205 GBp/USD. Měnový pár GBp/EUR pak klesá 0,6 % na 1,137 GBp/EUR.

Komentář

Podvádí Fiat Chrysler s emisemi stejně jako VW?

Americká agentura pro ochranu životního prostředí EPA na konci minulého týdne obvinila společnost Fiat Chrysler Automobiles z využívání podvodného softwaru, který umožňuje projít emisními testy i automobilům, které by takový test za normálních podmínek nesplnily.

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 16. 1. 2017

Začínající výsledková sezóna v pátek přinesla reporty hospodářských výsledků některých z největších zámořských bank. Mezi prvními svá hospodářská čísla uveřejnily společnosti Wells Fargo, JPMorgan Chase a Bank of America ML, přičemž všechny tituly uzavřely závěrečnou obchodní seanci v&n...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.