Zpravodajství

15:10

Ackie J.C. Penney míří v před-obchodní fázi dolů

Zámořský řetězec obchodních domů J.C. Penney dnes reportoval 0,8% meziroční pokles tržeb obchodů otevřených alespoň jeden rok za období listopad-prosinec a připojil se tak ke konkurenčním společnostem Macy´s a Kohl´s, které oznámily špatné výsledky z předvánoční sezóny již včera. Titul krátce před otevřením zámořských burz klesá o více než 4 % na 7,5 USD.

14:12

Výhled celoročního zisku Teva Pharmaceutical zaostal za očekáváním

Akcie farmaceutické společnosti Teva Pharmaceutical v před-obchodní fázi negativně reagují na publikované výhledy zisku pro rok 2017, které zaostaly za tržním očekáváním. Celoroční zisk připadající na akcii by dle predikcí měl dosáhnout výše 4,9-5,3 USD. Konsensuální odhady přitom hovořily o EPS v rozmezí 6-6,5 USD. Za horšími odhady stojí především rostoucí konkurence na trhu. Titul před otevřením zámořských burz odepisuje 3,13 % na 36,8 USD.

13:14

UBS snížila investiční doporučení na akcie aerolinek Lufthansa

Největší švýcarská banka UBS snížila investiční doporučení na akcie německého leteckého přepravce Lufthansa z dřívějšího „neutrální“ na nynější „prodat“. Cílová cena je nastavena na 10,7 EUR. Titul aktuálně ztrácí 3,4 % na 12,36 EUR.

11:28

Carlyle Group zvažuje prodej Nature´s Bounty

Zámořská společnost Carlyle Group dle informovaných zdrojů zvažuje prodej výrobce doplňků stravy Nature´s Bounty. Hodnota firmy, do jejíhož portfolia spadají například značky MET-Rx či Pure Protein, by se měla pohybovat okolo 6 mld. USD.

10:50

Dohodu společnosti Verizon o převzetí klíčové části Yahoo! obklopuje nejistota

Převzetí klíčové části zámořské společnosti Yahoo! ze strany Verizon Communications je dle jednoho ze členů vedení Verizon nejisté. Pochybnosti ohledně uskutečnění obchodu se objevily po oznámení odcizení dat uživatelů služeb Yahoo! v závěru minulého roku. Jednalo se přitom už o druhý uveřejněný útok hackerů krátce po sobě. Podle prezidentky pro produktové inovace společnosti Verizon však obchod stále dává smysl. Firma se nyní snaží posoudit případné negativní dopady oznámených útoků, což by mohlo vyústit ve vyjednání lepších podmínek transakce.

10:05

Evropské akcie lehce klesají

Evropské akciové indexy vstoupily do závěrečné obchodní seance tohoto týdne mírnými ztrátami. Německý DAX v současné chvíli odepisuje 0,2 % na 11 560 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak klesá o 0,3 % na 3 307 bodů. Nadprůměrné ztráty vykazuje zejména sektor zdravotní péče, který táhnou dolů akcie farmaceutické společnosti Sanofi. Ta prohrála soudní spor s biotechnologickou firmou Amgen o zákazu prodeje jednoho ze svých léků. Titul aktuálně ztrácí 2,3 % na 76,46 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 6. 1. 2017

Včerejší obchodní seance se na evropských burzovních parketech nesla ve velmi poklidném duchu, díky čemuž všechny sledované akciové indexy uzavřely den prakticky beze změn. Německý DAX zakončil na zelené nule na 11 584 bodech, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak připsal ko...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.