Zpravodajství

16:38

Americkým automobilkám se v prosinci dařilo

Akcie amerických automobilek General Motors a Ford Motors dnes příznivě reagují na report prosincových tržeb ve Spojených státech. Společnost General Motors zaznamenala v posledním měsíci minulého roku 10% nárůst výnosů, přičemž konsensuální odhady hovořily o 4,4% růstu. Tržby Ford Motor se pak zvýšily o 0,1 %, ačkoliv byl očekáván jejich 2,1% pokles. Oba tituly v reakci na tyto informace aktuálně přidávají více než 4 %.

16:09

Zámořské akciové trhy v zeleném

Úvod dnešní obchodní seance se na zámořských burzovních parketech nese v duchu pozvolného růstu, všechny nejvýznamnější americké akciové indexy se tak aktuálně pohybují v zelených číslech. S&P 500 v současné chvíli připisuje 0,4 % na 2 267 bodů, technologický Nasdaq 100 přidává 0,3 % na 4 929 bodů a DJIA pak roste o 0,2 % na 19 915 bodů.

15:06

Akcie společnosti Tesla v před-obchodní fázi mírně klesají

Akcie zámořského výrobce elektromobilů Tesla Motors nepříznivě reagují na včerejší zprávy, podle nichž společnost zaznamenala v posledním čtvrtletí minulého roku 9,4% propad dodávek na 22 200 vozů z 24 500 vozů v předchozím kvartálu. Pokles byl způsobený krátkodobými výrobními komplikacemi kvůli přechodu na nový hardware automatického systému řízení. Celkové dodávky v roce 2016 pak dosáhly výše 76 230 vozů, společnost přitom počítala s 80-90 tisíci. Titul krátce před otevřením zámořských burz ztrácí 1,3 % na 214,2 USD.

14:30

Na evropských burzách panuje klid

Evropské akciové trhy dnes vykazují pouze kosmetické změny. Německý index DAX v současné chvíli ztrácí 0,2 % na 11 556 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 se pak aktuálně nachází na zelené nule na 3 315 bodech. Z jednotlivých segmentů se výrazněji daří zejména telekomunikačním a finančním titulům. Nadprůměrné ztráty naopak realizují především sektory utilit a materiálů.

13:31

Lufthansa plánuje přijmout nové zaměstnance

Německý letecký dopravce plánuje v letošním roce přijmout více než 3 000 zaměstnanců. Většinu z nich by dle dnešního vyjádření společnosti měl tvořit palubní personál. Více než 2000 lidí z celkového počtu přijmou aerolinky Austrian Airlines, Swiss International Air Lines a Eurowings, které spadají do Lufthasna Group.

12:38

Infinity zaznamenalo rekordní rok

Prémiová značka automobilů Infinity vlastněná japonskou automobilkou Nissan Motor v minulém roce prodala celkem 230 tis. vozů, což představuje 7% meziroční nárůst prodeje. Za dobrými celkovými čísly stojí zejména 4% růst poptávky ve Spojených státech, které pro společnost představují největší odbytiště, a 3% nárůst v Číně.

11:34

Inflace v eurozóně dle předběžných údajů v prosinci zrychlila na 1,1 %

Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně, dle evropského statistického úřadu Eurostat, v prosinci vzrostlo na 1,1 % oproti listopadovým 0,6 %. Inflace v eurozóně se tak podle předběžných údajů dostala na nejvyšší úrovně za poslední více než tři roky. Za tímto vývojem stojí zejména růst nákladů na energie.

11:00

Next snížil odhad celoročního zisku

Management britského řetězce prodejen s oblečením Next snížil odhad celoročního zisku a oznámil, že následující rok bude pro společnost obtížný. Zisk před zdaněním za fiskální rok končící v tomto měsíci by dle aktuálních odhadů měl dosáhnout výše 792 mil. GBp oproti dříve predikovaným 805 mil. GBp. Za tímto krokem stojí zejména tržby z předvánočního období, které nedosáhly na konsensuální odhady. Titul aktuálně ztrácí bezmála 10 % na 4 323 GBp.

10:05

Ceny ropy korigují včerejší pokles

Ceny černého zlata včera prošly více než 2% poklesem. Reagovaly tak na posilující americký dolar i skepsi ohledně naplnění cílů organizace OPEC. Ropa však v současné chvíli včerejší ztráty koriguje. Cena americké lehké ropy WTI aktuálně roste o 0,8 % na 55,75 USD/barel, severomořský Brent pak přidává bezmála 1 % na 56 USD/barel. Investoři nyní očekávají report amerických ropných zásob, který byl kvůli pondělnímu státnímu svátku odsunut na zítřek.

Komentář

Ranní komentář k 4. 1. 2017

Po pondělní přestávce způsobené státním svátkem se včera poprvé v letošním roce obchodovalo také na zámořských burzách. Všechny významné americké akciové indexy přitom vstoupily do nového roku úspěšně. Nejvýznamnější z nich, S&P 500, připsal bezmála 0,9 % na 2 257 bodů, te...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.