Zpravodajství

16:04

Ropě se v loňském roce dařilo

Přes páteční pokles cen černého zlata má ropa za sebou velmi úspěšný rok. Cena americké lehké ropy WTI loni vzrostla o 45 %, severomořský Brent pak zaznamenal zvýšení ceny o 52 %. V obou případech se jedná o nejvyšší roční růst od roku 2009. K tomuto vývoji přispěla zejména listopadová dohoda členských zemí organizace OPEC a některých dalších významných těžařů ohledně omezení ropné produkce.

14:54

Eurodolar opět ztrácí

Americký dolar dnes znovu lehce posiluje, díky čemuž měnový pár EUR/USD odevzdal většinu zisků, které realizoval v závěru uplynulého roku. Eurodolar se tak dostal zpět pod úroveň 1,05 EUR/USD, přičemž aktuálně ztrácí 0,5 % na 1,047 EUR/USD. Společné evropské měně se dnes nedaří navzdory příznivému rannímu reportu indexu PMI v Německu a eurozóně.

13:36

Akcie Vestas Wind Systems míří vzhůru

Dle analytiků švédské banky SEB by kroky příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa nemusely mít na největšího světového výrobce větrných turbín Vestats Wind Systems tak negativní dopady, jak se se někteří investoři obávají. Banka tak zvýšila odhad nových objednávek na letošní rok o 13 %. Titul aktuálně připisuje bezmála 3 % na 472,5 DKK.

12:48

Automobilky Hyundai Motor a Kia Motors zaznamenaly první pokles celoročního prodeje vozů za 18 let

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor a její sesterská společnost Kia Motors zaznamenaly v právě uplynulém roce první snížení celoročního prodeje vozů v posledních 18 letech. Celkově společnosti v roce 2016 prodaly 7,88 mil. vozů, což představuje 2% meziroční pokles. Navzdory horšímu loňskému odbytu automobilky letos očekávají růst prodeje automobilů o 5 %, a to zejména díky stabilizaci poptávky na některých rozvíjejících se trzích.

12:01

SEB zvýšila investiční doporučení na akcie A. P. Moller - Maersk

Švédská banka SEB zvýšila investiční doporučení na akcie dánského kontejnerového dopravce A. P. Moller – Maersk na „koupit“ z předchozího „držet“. Za tímto krokem stojí vyšší očekávané zisky z kontejnerové lodní přepravy v následujících letech, na jejichž nárůstu by se měla podepsat zejména probíhající konsolidace v rámci odvětví. Titul aktuálně přidává 3,46 % na 11 660 DKK.

10:29

Evropské akcie zahajují nový rok mírným růstem

Úvod první obchodní seance nového roku se na evropských burzovních parketech nese v duchu pozvolného růstu. Německý index DAX aktuálně připisuje necelých 0,8 % na 11 568 bodů, EURO STOXX 600 pak přidává 0,5 % na 363 bodů. V rámci jednotlivých segmentů se v současné chvíli daří zejména finančním a průmyslovým titulům.

Komentář

Ranní komentář k 2. 1. 2017

Závěrečná obchodní seance roku 2016 se na evropských akciových trzích nesla v duchu lehkého růstu. Německý index DAX přidal necelých 0,3 % na 11 481 bodů, celý rok pak zakončil 6,8% růstem. V rámci jednotlivých segmentů si vedly nejlépe komoditní a průmyslové tituly, nedařilo ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.