Zpravodajství

16:04

Ropě se v loňském roce dařilo

Přes páteční pokles cen černého zlata má ropa za sebou velmi úspěšný rok. Cena americké lehké ropy WTI loni vzrostla o 45 %, severomořský Brent pak zaznamenal zvýšení ceny o 52 %. V obou případech se jedná o nejvyšší roční růst od roku 2009. K tomuto vývoji přispěla zejména listopadová dohoda členských zemí organizace OPEC a některých dalších významných těžařů ohledně omezení ropné produkce.

14:54

Eurodolar opět ztrácí

Americký dolar dnes znovu lehce posiluje, díky čemuž měnový pár EUR/USD odevzdal většinu zisků, které realizoval v závěru uplynulého roku. Eurodolar se tak dostal zpět pod úroveň 1,05 EUR/USD, přičemž aktuálně ztrácí 0,5 % na 1,047 EUR/USD. Společné evropské měně se dnes nedaří navzdory příznivému rannímu reportu indexu PMI v Německu a eurozóně.

13:36

Akcie Vestas Wind Systems míří vzhůru

Dle analytiků švédské banky SEB by kroky příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa nemusely mít na největšího světového výrobce větrných turbín Vestats Wind Systems tak negativní dopady, jak se se někteří investoři obávají. Banka tak zvýšila odhad nových objednávek na letošní rok o 13 %. Titul aktuálně připisuje bezmála 3 % na 472,5 DKK.

12:48

Automobilky Hyundai Motor a Kia Motors zaznamenaly první pokles celoročního prodeje vozů za 18 let

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor a její sesterská společnost Kia Motors zaznamenaly v právě uplynulém roce první snížení celoročního prodeje vozů v posledních 18 letech. Celkově společnosti v roce 2016 prodaly 7,88 mil. vozů, což představuje 2% meziroční pokles. Navzdory horšímu loňskému odbytu automobilky letos očekávají růst prodeje automobilů o 5 %, a to zejména díky stabilizaci poptávky na některých rozvíjejících se trzích.

12:01