Zpravodajství

16:34

Akcie The Walt Disney Company podpořeny úspěchem Rogue One

Akcie zámořské společnosti The Walt Disney Company dnes příznivě reagují na úspěch nového filmu Rogue One: Star Wars Story, který během víkendu utržil ve Spojených státech a Kanadě okolo 155 mil. USD. Celosvětově pak film od svého uvedení vydělal již 290,5 mil. USD. V letošním roce se tak jedná o třetí nejúspěšnější filmový debut. Titul v reakci na tyto informace aktuálně připisuje 1,8 % na 105,8 USD.

15:54

Americké akciové indexy zahájily obchodování lehkým růstem

Zámořské akciové indexy vstoupily do úvodní seance posledního plného obchodního týdne v letošním roce mírným růstem. S&P 500 aktuálně přidává 0,27 % na 2 264 bodů, technologický Nasdaq 100 připisuje 0,42 % 4 932 bodů a DJIA roste o 0,2 % na 19 880 bodů.

14:22

Deutsche Bank zvýšila investiční doporučení na akcie výrobce šperků Pandora

Německá Banka Deutsche Bank zvýšila investiční doporučení na akcie dánského výrobce šperků Pandora z „držet“ na „koupit“. Za tímto krokem stojí především letošní špatný výkon titulu, který nepříznivě ovlivnily obavy ze zpomalení růstu tržeb, nadměrné distribuce a vyšších cen materiálů potřebných pro výrobu. Analytici Deutsche Bank nicméně očekávají, že tyto obavy v následujících měsících pominou a společnost bude naopak v závěru tohoto roku profitovat ze silné předvánoční poptávky na trzích ve Spojených státech a Evropě. Titul aktuálně přidává 3,1 % na 887 DKK.

13:31

Kvartální tržby Lennar vzrostly o téměř 15 %

Zámořská stavební společnost Lennar dnes reportovala 14,6% meziroční nárůst tržeb ve čtvrtém fiskální čtvrtletí. Ty tak dosáhly výše 3,38 mld. USD oproti 2,95 mld. USD ve stejném období v loňském roce. Čistý zisk v přepočtu na akcii se pak zvýšil z 1,21 USD na 1,34 USD. Firma rovněž oznámila, že počet objednávek, které představují klíčový indikátor pro budoucí výnosy stavebních společností, vzrostl o 9 %. Za příznivými výsledky hospodaření stojí růst počtu postavených domů i jejich vyšší průměrné ceny.

12:42

Vale souhlasí s prodejem divize výroby hnojiv firmě Mosaic

Management největšího světového producenta železné rudy dnes oznámil souhlas s prodejem divize výroby hnojiv zámořské společnosti Mosaic. Ta brazilské firmě za předmětná aktiva zaplatí celkem 2,5 mld. USD, přičemž 1,25 mld. USD bude uhrazeno hotově a 1,25 mld. USD formou akcií Mosaic. Tato suma však nemusí být konečná, v případě splnění stanovených podmínek může Vale během následujících dvou let inkasovat dalších 260 mil. USD. Dohoda by dle očekávání společnosti mohla být dokončena koncem roku 2017.

11:50

Iran Air koupí 100 letadel společnosti Airbus

Dle slov jednoho z představitelů íránské vlády dokončila země jednání s francouzským výrobcem letadel Airbus ohledně objednávky letounů pro íránskou leteckou společnost Iran Air. Dohoda by pak měla být podepsána pravděpodobně již dnes nebo zítra a první stroj by měl Airbus dodat v polovině ledna. Celkově Airbus pro Iran Air vyrobí 100 letadel, přičemž se bude jednat o modely A320, A321, A330 a A350. Oproti původním předpokladům tak objednávka nezahrnuje dvoupatrový typ A380.

11:16

Na evropských burzách panuje klid

Evropské akciové indexy po dvou růstových týdnech v řadě dnes pouze přešlapují na místě. Zatímco německý DAX podpořený příznivým ranním reportem indexu IFO aktuálně připisuje necelých 0,1 % na 11 409 bodů, širší EURO STOXX 50 ztrácí 0,11 % na 3 255 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se dnes nejvýrazněji daří technologickým titulům. V růstu akciovým trhům naopak brání zejména nadprůměrně klesající segment materiálů a spotřebního zboží.

10:33

Fairfax blízko převzetí Allied World Assurance

Management kanadské pojišťovny Fairfax Financial Holdings odsouhlasil převzetí švýcarské konkurenční společnosti Allied World Assurance.  Nabízená částka činí 4,9 mld. USD, akcionáři Allied World Assurance by tak obdrželi celkem 54 USD za akcii, přičemž 10 USD by bylo uhrazeno v hotovosti a 44 USD formou akcií firmy Fairfax.

9:55

Citigroup snížila investiční doporučení na akcie Deutsche Bank

Zámořská společnost Citigroup snížila investiční doporučení na akcie banky Deutsche Bank na „prodat“ z předchozího „neutrální“. Důvodem tohoto kroku je, dle analytiků Citigroup, až příliš výrazný růst akcií německé banky v posledním období. Ty od počátku listopadu, kdy se konaly americké prezidentské volby, připsaly již 41 % a značně tak překonaly výkon konkurenčních titulů. Akcie Deutsche Bank aktuálně ztrácí 2,7 % na 17,8 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 19. 12. 2016

Závěrečná obchodní seance minulého týdne se na evropských akciových trzích nesla v mírně optimistickém duchu. Německý index DAX posílil o 0,33 % na 11 404 bodů. Za letošní rok tak připsal již 6,2 %, k historickým maximům z minulého roku mu však stále chybí 8,7 %, při...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.