Zpravodajství

14:36

Akcie společnosti Oracle v před-obchodní fázi klesají

Akcie zámořské softwarové společnosti Oracle v dnešní před-obchodní fázi nepříznivě reagují na včerejší report hospodářských výsledků. Čistý zisk firmy připadající na akcii za druhé fiskální čtvrtletí činil 61c oproti predikovaným 60c. Výnosy, které dosáhly výše 9,07 mld. USD, však nedosáhly na tržní odhady nastavené na 9,12 mld. USD. Nepomohly ani výrazně rostoucí tržby cloudové divize, které se zvýšily o více než 60 %. Negativně se projevil zejména silný americký dolar, který vytváří tlak na výnosy plynoucí ze zahraničí. Ty přitom tvoří více než polovinu výnosů celkových. Titul před otevřením amerických burz ztrácí 2,4 % na 39,9 USD.

14:00

Evropské akcie v zeleném

Poslední obchodní seance tohoto týdne se na evropských burzovních parketech zatím nese v duchu pozvolného růstu. Akciové indexy tak mírně vylepšují nejvyšší úrovně od letošního ledna, na něž se dostaly včera a zároveň míří k druhému růstovému týdnu v řadě. Německý index DAX aktuálně připisuje 0,3 % mírně nad hranici 11 400 bodů. Širší EURO STOXX 50 pak nyní roste o 0,5 % na 3 265 bodů.

13:25

Generali údajně neprodá francouzská aktiva

Největší italská pojišťovna Generali dle informovaných zdrojů nemá v úmyslu prodat francouzská aktiva. O ně se dle agentury Bloomberg údajně zajímala německá konkurenční společnost Allianz, která měla zvažovat podání nabídky na jejich převzetí. Obě strany však tyto informace odmítly komentovat.

10:51

Převezme Kraft Heinz Mondelez

V posledních dnech se mezi investory šíří spekulace ohledně možnosti převzetí potravináře Mondelez firmou Kraft Heinz. Management obou společností tyto zprávy striktně dementuje, avšak jejich akcie i tak reagují růstem. Během včerejšího obchodování posílily akcie Mondelez o 5 % a akcie Kraft Heinz o 1 %. 

Komentář

Přiblížil Fed měnový pár EUR/USD k paritě?

Ve středu večer bylo na zasedání americké centrální banky oficiálně oznámeno očekávané. Úrokové sazby se v USA zvýšily o čtvrt procentního bodu do pásma 0,5-0,75 %.  Pro bylo 10 z 10 bankéřů, což dokládá důvěru centrální banky v americkou ekonomiku. Fed zároveň zvýšil odhady růstu ...

Celý komentář
9:10

Americké indexy lehce korigovaly středeční ztráty

Po středečním poklesu o 0,8 % index S&P 500 včera posílil o 0,4 % na 2262 bodů. Nejvíce se dařilo finančním institucím, které těží z výhledu vyšších úrokových sazeb. Dál posílil i americký dolar, který se nyní nachází na třináctiletých maximech oproti euru. Nedařilo se naopak drahým kovům, přičemž zlato je již pouze 3 % od medvědího trendu. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.