Zpravodajství

16:00

Eurodolar dnes téměř beze změn

Měnový pár EUR/USD se s blížícím se ohlášením výsledku zasedání americké centrální banky obchoduje bez výraznějších změn. Společná evropská měna vůči americkému dolaru aktuálně posiluje o necelých 0,2 % na 1,085 EUR/USD. Výrazněji by dolar neměl reagovat ani na očekávané zvýšení zámořských úrokových sazeb o jednu čtvrtinu procentního bodu. Z tohoto pohledu však bude mnohem zajímavější následný proslov guvernérky Fed, který by mohl americkou měnu rozhýbat více.

13:53

Akcionáři Monsanta odsouhlasili převzetí ze strany Bayeru

Akcionáři zámořské společnosti Monsanto na včerejší valné hromadě schválili nabídku na převzetí ze strany německého konkurenta Bayer. Transakce, která však stále vyžaduje souhlas regulátorů, by měla být dokončena koncem roku 2017.

13:22

Banky Danske Bank a DNB zvýšily investiční doporučení na akcie firmy A.P. Moller Maersk

Norská banka DNB dnes zvýšila investiční doporučení na akcie společnosti A.P. Moller-Maersk z předchozího „držet“ na nynější „koupit“. Dle analytiků by dánský provozovatel kontejnerových lodí měl v budoucnu profitovat ze zlepšení situace v přepravní divizi a očekávaného prohloubení nákladových škrtů. Stejně navýšila investiční doporučení rovněž finská banka Danske Bank, která očekává příznivý vliv v podobě konsolidace v odvětví kontejnerové lodní dopravy, díky níž by se počet nejvýznamnějších firem v oboru měl snížit na 6-7. Titul aktuálně roste o bezmála 4 % na 11 260 DKK.

12:27

Akcie společnosti Metro míří vzhůru

Akcie německé společnosti Metro dnes příznivě reagují na report hospodářských výsledků za čtvrté fiskální čtvrtletí. Investory příjemně překvapil zejména zisk na úrovni EBITDA, který vzrostl o 31 % na 568 mil. EUR. Překonal tak konsensuální odhady nastavené na 471 mil. EUR. Tržby firmy dosáhly výše 14,2 mld. EUR, což je téměř plně v souladu s predikcemi. Titul aktuálně připisuje 4,6 % na 31,6 EUR.

11:44

Sanofi jedná o převzetí Actelion

Francouzský výrobce léčiv Sanofi údajně jedná o převzetí největší evropské biotechnologické společnosti Actelion. Na konci listopadu se přitom o švýcarskou firmu zajímala zámořská společnost Johnson & Johnson. Ta po odmítnutí prvotního návrhu ze strany Actelion výrazně navýšila nabízenou částku, a to na více než 250 USD za akcii. Jednání však nakonec skočila neúspěšně.

11:03

Sberbank údajně plánuje personální škrty

Největší ruská banka Sberbank podle informovaných zdrojů plánuje v příštím roce propustit 8 % z celkového počtu zaměstnanců. Celkové by se tak personální škrty měly dotknout více než 26 tisíc pracovníků. Společnost nicméně odmítla tyto informace komentovat.

10:03

Evropa před rozhodnutím Fed mírně ztrácí

Evropské akciové trhy v úvodu dnešní obchodní seance lehce ztrácí. Investoři vyčkávají zejména na výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky a následnou konferenci guvernérky Yellenové. Německý DAX aktuálně odepisuje necelých 0,2 % na 11 265 bodů, EURO STOXX 50 pak klesá o 0,36 % na 3 225 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 14. 12. 2016

Po rozpačitém vstupu do nového týdne evropské akciové indexy včera opět zamířily vzhůru. Německý index DAX uzavřel na 11 284 bodech při 0,84% růstu, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak připsal bezmála 1,1 % na 357 bodů. Dařilo se zejména akciím bank. Celý sektor podpo...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.