Zpravodajství

15:37

Zámořské akciové indexy mírně vylepšují historická maxima

Příznivý vývoj obchodování se ze starého kontinentu přenesl rovněž na zámořské burzovní parkety. Americké akciové indexy tak v úvodu dnešní obchodní seance lehce vylepšují svá historická maxima. S&P 500 aktuálně roste o 0,2 % na 2 250 bodů, DJIA přidává 0,1 % na 19 633 bodů a technologický Nasdaq 100 připisuje 0,5 % na 4 884 bodů.

14:58

Akcie společnosti Biogen v před-obchodní fázi rostou

Akcie zámořské farmaceutické společnosti Biogen příznivě reagují na výsledky studií, které ukázaly, že postupně se zvyšující dávky vyvíjeného léku proti Alzheimerově chorobě podávané pacientům snižují riziko vzniku otoku mozku, který je jedním z nejvážnějších vedlejších účinků experimentálního léku. Titul krátce před otevřením zámořských burz připisuje bezmála 5 % na 303,8 USD.

14:25

ECB odmítla prodloužit bance Monte dei Paschi lhůtu pro navýšení kapitálu

Evropská centrální banka odmítla žádost italské banky Monte dei Paschi di Siena o prodloužení lhůty pro požadované navýšení kapitálu o 5 mld. EUR. Zvýšila se tak pravděpodobnost potřeby státní pomoci, která by způsobila ztráty akcionářům i držitelům dluhopisů nejstarší banky na světě. Titul aktuálně ztrácí 4,5 % na 20,82 EUR.

12:32

Eurodolar po včerejším propadu přešlapuje na místě

Měnový pár EUR/USD, který včera zaznamenal výrazný pokles v reakci na rozhodnutí Evropské centrální banky prodloužit probíhající program kvantitativního uvolňování o 9 měsíců při objemu nákupů 60 mld. EUR, se dnes pouze drží poblíž včerejší úrovně. Společná evropská měna vůči americkému dolaru aktuálně ztrácí necelých 0,2 % na 1,0593 EUR/USD.

11:20

Na evropských trzích panuje klid

Poslední obchodní seance tohoto týdne se na evropském kontinentu nese v poklidném duchu, díky čemuž kurzy všech významnějších akciových indexů vykazují pouze mírné změny. Německý DAX ztrácí kosmetických 0,17 % na 11 158 bodů, širší EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,2 % na 3 179 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se daří zejména realitním titulům, jejichž výrazný růst však vyvažuje nadprůměrný pokles finančního segmentu.

9:54

K dohodě OPEC se možná připojí i další země

Díky spekulacím ohledně připojení některých nečlenských států k dohodě organizace OPEC a Ruska o snížení ropné produkce, míří ceny ropy opět mírně vzhůru. Jednání mezi organizací a dalšími zeměmi proběhnou již zítra ve Vídni. Zástupci Ázerbajdžánu například avizovali, že do Rakouska přijedou s návrhem na omezení vlastní těžby. Zmrazení výstupu by mohl dle ministra energetiky nabídnout rovněž Kazachstán. Americká lehká ropa WTI aktuálně připisuje 1,2 % na 51,4 USD/barel, severomořský Brent pak roste o 1 % na 54,4 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 9. 12. 2016

Včerejší zasedání Evropské centrální banky přineslo dle očekávání prodloužení programu kvantitativního uvolňování. Navzdory analytickému konsensu, který hovořil o prodloužení nákupů dluhopisů o 6 měsíců při stávajícím objemu 80 mld. EUR měsíčně, snížila ECB objem na 60 mld. EUR měsíčně, přičemž p...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.