Zpravodajství

16:25

Zámořské akciové indexy přešlapují na místě

Úvod dnešní obchodní seance výraznější změny kurzů zámořských akciových indexů nepřinesl. Zatímco S&P 500 aktuálně ztrácí necelých 0,1 % na 2 203 bodů, technologický Nasdaq 100 připisuje 0,1 % na 4 781 bodů. V rámci jednotlivých sektorů se nejvýrazněji daří telekomunikacím, jejichž růst vyvážil dnešní pokles energetického segmentu, který dnes táhnou dolů klesající ceny ropy.

15:28

Novartis údajně jedná o odprodeji některých léčiv

Švýcarská farmaceutická společnost Novartis podle informovaných zdrojů jedná o prodeji některých starších léku využívaných při léčbě onemocnění spojených s centrálním nervovým systémem. Novartis se údajně zamýšlí více koncentrovat na novější léky, které by měly napomoci obnovení růstu tržeb. Potencionální dohoda by mohla firmě přinést více než 500 mil. CHF.

14:45

Verizon prodá datová centra za 3,6 mld. USD

Zámořská společnost Verizon Communications odsouhlasila prodej 29 datových center. Ty koupí firma Equinix za zhruba 3,6 mld. USD. Datová centra, kterých se prodej týká, se nachází v 15 městech, konktrétně se jedná například o New York, Atlantu, Chicago či Sao Paulo. Verizon tímto krokem pokračuje ve snaze zefektivnit svou činnost. Titul v před-obchodní fázi připisuje 0,5 % na 50 USD.

14:05

Roper Technologies koupí softwarovou firmu Deltek

Zámořský výrobce průmyslového vybavení Roper Technologies odsouhlasil koupi softwarové společnosti Deltek za 2,8 mld. USD. Roper Technologies by se díky transakci měly v roce 2017 zvýšit tržby o 535 mil. USD a zisk na úrovni EBITDA o 200 mil. USD. Obchod by měl být dotažen do konce ještě v tomto roce.

13:17

HSBC zvýšila investiční doporučení na akcie společnosti Nike

Banka HSBC zvýšila investiční doporučení na akcie zámořské společnosti Nike z předchozího „držet“ na nynější „koupit“. Cílová cena pak byla zvýšena na 60 USD, což indikuje 17% výnosový potenciál. Dle analytických odhadů by firma měla v právě probíhajícím druhém fiskálním čtvrtletí dosáhnout tržeb ve výši 8,11 mld. USD a zisku na akcii 43c.

12:15

Kvartální výnosy Toll Brothers výrazně vzrostly, čistý zisk zklamal

Zámořská stavební společnost Toll Brothers zaměřená na výstavbu luxusních rodinných domů zaznamenala ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí 29,1% nárůst tržeb. Ty tak dosáhly výše 1,86 mld. USD, díky čemuž předčily konsensuální odhady nastavené na 1,79 mld. USD. Za výrazným růstem výnosů stojí zejména vyšší poptávka a růst průměrných prodejních cen. Čistý zisk v přepočtu na akcii však meziročně poklesl o více než 16 % na 67c.

11:31

Evropské akcie v zelených číslech

Evropské akciové indexy dnes lehce rozšiřují včerejší zisky. Německý DAX aktuálně roste o 0,11 % na 10 694 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak přidává 0,5 % na 3 067 bodů. Trhy táhne nahoru zejména výrazně rostoucí sektor utilit. Nedaří se naopak především segmentu zdravotní péče.

10:38

Německé utility podpořeny rozhodnutím ústavního soudu

Ústavní soud v Německu rozhodl, že německé společnosti, které byly přinuceny uzavírat jaderné elektrárny, by měly obdržet kompenzaci za ztrátu práv k výrobě energie z jaderných zdrojů. Energetické firmy E.ON, RWE a Vattenfall po státu požadují náhradu škody ve výši 19 mld. EUR. Konečná částka však ještě pravděpodobně bude předmětem dlouhých sporů. Akcie E.ON v reakci na dílčí úspěch aktuálně připisují 5,88 % na 6,5 EUR, akcie RWE pak rostou o 4,3 % na 12,24 EUR.

9:55

OPEC v listopadu zvýšil produkci ropy

Ceny ropy dnes nepříznivě reagují na zprávy, podle nichž se celková těžba v rámci organizace OPEC v listopadu zvýšila na 34,19 mil. barelů za den z říjnových 33,82 mil. barelů/den. Růst výstupu černého zlata vytváří pochybnosti o schopnosti členských států naplnit dohodu na snížení produkce ropy, kterou OPEC společně s Ruskem uzavřel minulý týden ve Vídni. Americká lehká ropa WTI aktuálně klesá o 1,2 % na 51,2 USD/barel, severomořský Brent pak ztrácí 0,8 % na 54,5 USD/barel.

9:38

Australský dolar po zasedání RBA oslabuje

Dnešní zasedání australské centrální banky změny v nastavení měnové politiky nepřineslo. Klíčová úroková sazba zůstala beze změny na rekordně nízké úrovni 1,5 %. RBA tak nereagovala na sérii méně příznivých makrodat. Nízká inflace však stále nechává otevřené dveře k dalšímu rozvolnění měnové politiky. Australský dolar aktuálně vůči USD oslabuje 0,74 % na 0,738 AUD/USD. Měnový pár AUD/EUR pak klesá o 0,85 % na 0,672 AUD/EUR.

Komentář

Ranní komentář k 6. 12. 2016

Italští voliči dle očekávání zamítli ústavní reformu, o níž hlasovali v nedělním referendu. Navzdory negativním zprávám, které z Apeninského poloostrova přišly, se však na kapitálových trzích neobjevila panika. Akciové indexy naopak zakončily obchodní seanci v zelených číslech. Něm...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.