Zpravodajství

16:39

Zámořské akciové indexy bez výrazných změn

Závěrečná obchodní seance tohoto týdne se na zámořských akciových trzích zatím nese v poklidném duchu. Investoři nyní posuzují vliv dnes reportovaných makrodat, která poskytla smíšený pohled na sílu pracovního trhu v USA, na rozhodnutí americké centrální banky o utažení měnové politiky. Index S&P 500 aktuálně připisuje 0,14 % na 2 194 bodů, technologický Nasdaq 100 pak přidává 0,1 % na 4 738 bodů.

14:50

Akcie Smith & Wesson v před-obchodní fázi klesají

Zámořskému výrobci zbraní Smith & Wesson se ve druhém finančním čtvrtletí dařilo. Dle včerejšího reportu výsledků hospodaření společnost utržila 233,5 mil. USD oproti predikovaným 227,7 mil. USD. Čistý zisk na akcii pak dosáhl výše 68c, čímž rovněž překonal konsensuální odhady nastavené na 58c. Investory však nepotěšil výhled na následující kvartál, v němž firma očekává EPS v rozmezí 52-57c ve srovnání s odhadovanými 61c. Titul krátce před otevřením amerických burz ztrácí bezmála 6 % na 22,55 USD.

13:03

Pololetní zisk Berkeley Holding Group výrazně vzrostl

Akcie britské stavební společnosti Berkeley Holding Group dnes rostou nejvíce za poslední tři měsíce. Reagují tak na dnešní report hospodářských výsledků za první fiskální pololetí, v němž společnost zaznamenala 34 % meziroční nárůst zisku před zdaněním. Ten tak dosáhl výše 392,7 mil. GBp. Firma rovněž stanovila nový pětiletý cíl zisku na 3 mld. GBp. Titul v reakci na tyto informace aktuálně připisuje 5,5 % na 2 686 GBp.

11:20

Dolar má nakročeno k prvnímu týdennímu poklesu od Trumpova vítězství

Americký dolar míří k prvnímu týdennímu poklesu od vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Negativně na něj působí zejména objevující se názory, že plánované fiskální stimuly budoucího amerického prezidenta budou mít pouze dočasný pozitivní účinek. Investoři rovněž vyčkávají před dnešním reportem změny počtu pracovních míst ve Spojených státech, která je jedním z klíčových makrodat pro americkou centrální banku při rozhodování o utažení měnové politiky. USD proti japonskému jenu aktuálně oslabuje o 0,6 % na 111,66 USD/JPY, vůči společné evropské měně pak americký dolar ztrácí 0,18 % na 1,085 EUR/USD.

10:00

Evropské akcie opět ztrácí

Optimismus investorů způsobený vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách v posledních dnech postupně převažují obavy z politického vývoje na starém kontinentu podpořené zejména blížícím se italským referendem, které se týká ústavní reformy. Evropské akciové trhy tak klesají druhý den v řadě. Německý index DAX aktuálně odepisuje 1,1 % na 10 421 bodů, EURO STOXX 50 pak ztrácí 1,2 % na 2 994 bodů.

Komentář

Cyklická a necyklická odvětví - co je aktuálně v kurzu?

Posledních několik měsíců nabýval stále více na významu rozdíl ve výkonnosti cyklických a necyklických (defenzivních) sektorů. K definitnímu rozchodu mezi cyklickými a defenzivními sektory přispěly americké prezidentské volby.  Akciové tituly, které vytáhly americký index S&P 500 na...

Celý komentář
Komentář

Ranní komentář k 2. 12. 2016

Pozornost investorů se v těchto dnech pozvolna přesouvá z amerických prezidentských voleb na nedělní referendum, které proběhne v Itálii. V něm italští voliči rozhodnou otázku týkající se ústavní reformy, která by měla posílit moc poslanecké sněmovny na úkor senátu. Výsledek r...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.