Zpravodajství

12:32

Evropa v červeném, italské referendum v centru pozornosti

Evropské akciové trhy v úvodu nového měsíce mírně klesají. Německý index DAX aktuálně ztrácí 0,8 % na 10 558 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak odepisuje 0,84 % na 3 025 bodů. Do centra pozornosti investorů se nyní dostalo blížící se italské referendum týkající se ústavních změn, které se uskuteční 4. prosince. Dle posledních předvolebních průzkumů přitom většina italských voličů navrhované změny nepodporuje. Případný neúspěch referenda by pravděpodobně vyústil v rezignaci italského premiéra Renziho, což by v krajním případě mohlo mít za následek i předčasné volby.

10:16

Kvartální výsledky společnosti Elekta zklamaly

Švédský výrobce zdravotnických zařízení Elekta reportoval kvartální výsledky hospodaření, které nedosáhly na tržní očekávání. Společnost ve druhém fiskálním čtvrtletí utržila 2,43 mld. SEK oproti predikovaným 2,63 mld. SEK. Zisk na akcii pak dosáhl výše 0,38 SEK, čímž rovněž zaostal za odhadovanými 0,51 SEK. Za horšími výsledky stojí zejména pokles objednávek, které se ve 2Q snížily o 2 %, ačkoli analytici očekávali 0,3% růst. Titul aktuálně ztrácí 4,1 % na 73,1 SEK.

Komentář

Ranní komentář k 1. 12. 2016

Včerejší jednání členských států organizace OPEC ve Vídni dopadla úspěšně. Došlo ke vzniku první dohody o omezení těžby ropy od roku 2008 v rámci tohoto ropného kartelu. Těžba ropy bude snížena navzdory pochybnostem ohledně schopnosti zemí dohodnout se. Ty se objevily v posledních dnech...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.