Zpravodajství

16:57

Valeant Pharmaceuticals neprodá dceřinou firmu Salix

Kanadská farmaceutická společnost oznámila, že plánovaný prodej dceřiné firmy Salix, která je zaměřená na výzkum a vývoj léků proti onemocnění střev a žaludku, se neuskuteční. O převzetí Salix se hovořilo zejména v souvislosti s japonským konkurentem Takeda Pharmaceutical. Podle zdrojů blízkých jednáním však nedošlo k dohodě na finančních podmínkách obchodu. Ačkoliv jednání mohou být stále obnovena, Valeant se nyní zamýšlí soustředit na budování značky Salix. Titul aktuálně ztrácí 9 % na 15,6 USD.

16:32

Indexy S&P 500 a DJIA vylepšují historická maxima

Zámořské akciové indexy v úvodu dnešní obchodní seance vylepšují svá historická maxima. S&P 500 v současné chvíli připisuje 0,1 % na 2 207 bodů, DJIA pak roste o 0,3 % na 19 183 bodů. Tahounem amerických akcií je především energetický segment, podpořený růstem cen ropy.  Daří se rovněž finančním titulům. Vyšší růstu naopak brzdí zejména nadprůměrně klesající sektor utilit.

15:49

Kanadský dolar podpořen růstem cen ropy

Dnešní výrazný růst cen ropy podporuje měny států, které jsou významnými producenty této komodity. Kanadský dolar tak například vůči společné evropské měně aktuálně posiluje o 0,5 % na 0,704 CAD/EUR, měnový pár CAD/JPY pak v současné chvíli roste o 1,3 % na 84,75 CAD/JPY. Obdobný vývoj lze pozorovat také v případě norské koruny či ruského rublu.

15:06

OPEC údajně dosáhl dohody

Podle informací agentury Reuters dosáhly členské státy organizace OPEC na dnešním jednání ve Vídni dohody o snížení produkce ropy. Dle informovaných zdrojů byl těžební strop nastaven na 32,5 mil. barelů za den, což by odpovídalo snížení množství produkce černého zlata o více než 1 mil. barelů za den ve srovnání se současnými těžebními úrovněmi.

13:47

GoPro propustí více než 200 zaměstnanců

Zástupci zámořské společnosti GoPro dnes oznámili personální škrty, které se dotknou více než 200 pracovníků. Firma rovněž upustí od dříve představeného plánu na vybudování mediální společnosti postavené na online vysílání videí pořízených akčními kamerami GoPro a nadále se bude soustředit pouze na svůj jádrový byznys. Díky těmto krokům by měly v příštím roce poklesnout náklady společnosti o 650 mil. USD a firma by se tak měla opět dostat do zisku. Titul v před-obchodní fázi v reakci na tyto informace přidává 3,5 % na 10,2 USD.

13:07

Evropské burzovní indexy v zeleném

Dnešní obchodní seance se na evropských akciových trzích nese v mírně optimistickém duchu, díky čemuž všechny sledované burzovní indexy aktuálně vykazují pozvolný růst. Německý index DAX v současné chvíli připisuje 0,33 % na 10 654 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak přidává 0,28 % 3 046 bodů. Daří se zejména akciím energetických společností, které jsou podpořeny dnešním růstem cen ropy. Americká lehká ropa WTI se aktuálně obchoduje za 48,44 USD/barel při 7,1% růstu, severomořský Brent pak přidává 7,35 % na 49,78 USD/barel.

11:21

Akcie leteckých společností pod tlakem

Akcie leteckých společností dnes nepříznivě ovlivňuje vidina růstu nákladů na palivo v důsledku zotavujících se cen ropy. Důležité nyní bude, jak dopadnou dnešní jednání organizace OPEC o snížení těžby černého zlata. Dle iráckého ministra pro ropný průmysl jsou všechny členské státy aktuálně pro omezení těžby. Optimisticky se vyjádřili rovněž zástupci Saudské Arábie. Akcie britského nízkonákladového leteckého dopravce EasyJet aktuálně ztrácí 2,6 % na 985 GBp, francouzsko-nizozemská letecká společnost Ait France-KLM odepisuje 2,9 % na 5,068 EUR.

10:31

Ropa míří vzhůru

Ceny ropy dnes příznivě reagují na optimismus Íránu ohledně výsledku dnešního jednání organizace OPEC ve Vídni o snížení ropné produkce. V minulých dnech se díky postoji některých členských států pravděpodobnost vzniku dohody výrazně snížila. Mezi tyto země se řadil právě i Írán, který navrhoval zastropovat svoji těžbu na 3,975 mil. barelech za den, což by bylo dokonce více, než činí současný výstup. Americká lehká ropa WTI aktuálně roste o 4,7 % na 47,3 USD/barel, severomořský Brent pak přidává 5,15 % na 48,77 USD/barel.

Komentář

Ranní komentář k 30. 11. 2016

Včerejší obchodní seance probíhala v duchu korekce ztrát, které v úvodu tohoto týdne akciové indexy realizovaly. Za prvními výraznějšími poklesy po listopadovém vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách stály zejména sektory, kterým se v posledních týdnech výrazně daři...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.