Zpravodajství

12:29

Monsanto čelí žalobě drobných akcionářů

Zámořská společnost Monsanto čelí první žalobě ze strany drobných akcionářů. Těm se nelíbí dojednané podmínky převzetí firmy ze strany německého konkurenta Bayer. Management Monsanta údajně nabídku schválil kvůli osobnímu finančnímu prospěchu jednotlivých členů vedení.

11:42

Švédská média spojují Ericsson s korupčními praktikami

Akcie telekomunikační společnosti Ericsson nepříznivě reagují na zprávy švédských médií, které firmu spojují s korupčními praktikami. Těch se Ericsson údajně dopustil v Kostarice, Malajsii a Polsku, kde mu poskytování úplatků pomáhalo zajistit kontrakty. Zástupci společnosti tato obvinění důrazně odmítli, nevyloučili však selhání jednotlivých zaměstnanců. Titul se v reakci na tyto informace propadl o 4,6 %. Později výrazné ztráty mírně korigoval, přičemž aktuálně odepisuje 2,45 % na 46,53 EUR.

11:14

Generali plánuje nákladové škrty a prodej neprofitabilních divizí

Zástupci italské pojišťovny Generali dnes oznámili plánovaný prodej neprofitabilních divizí a nákladové škrty s cílem zvýšit efektivitu, zlepšit alokaci kapitálu a snížit rizika. Společnost chce do roku 2019 zredukovat náklady o 200 mil. EUR, prodeje aktiv by pak měly přinést celkem 1 mld. EUR. Již včera se na veřejnosti objevily zprávy, podle nichž se Generali chystá propustit 8 tisíc zaměstnanců po celém světě. Personální škrty by se však neměly dotknout italských poboček. Tyto informace nicméně odmítla třetí největší evropská pojišťovna komentovat. Titul aktuálně ztrácí 3,7 % na 11,22 EUR.

10:44

APE snižuje svůj podíl ve společnosti Safran

Francouzská státní agentura APE prodala 5,8 mil. kusů akcií zbrojařské společnosti Safran za cenu 63 EUR/akcie. Přes prodej zůstane francouzský stát s 14% podílem, který mu zajišťuje zhruba 21,9 % hlasovacích práv, největším akcionářem firmy. Titul na tyto informace reaguje 1,3% poklesem na 63,45 EUR.

10:22

Akcie těžařských společností pokračují v růstu

Evropské akciové trhy se v úvodu dnešní seance pouze pohybují poblíž svých jednoměsíčních maxim. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,1 % na 10 709 bodech, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 se pak nachází na zelené nule na 3 044 bodech. Daří se opět zejména těžařským společnostem, které se díky růstu cen komodit nachází na nejvyšších úrovních od loňského června.

Komentář

Ranní komentář k 23. 11. 2016

Včerejší obchodní seance se na akciových trzích opět nesla v duchu pozvolného růstu. Za optimismem panujícím na burzovních parketech stojí zejména přetrvávající přesvědčení investorů, že plán Donalda Trumpa na snížení daní a zvýšení výdajů na modernizaci infrastruktury rozhýbe americkou ekon...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.