Zpravodajství

11:40

Evropské akcie opět v zelených číslech

Po krátkém zaváhání mezi desátou a jedenáctou hodinou, kdy evropské akcie klesaly až o jedno procento, se navrátil optimismus a burzy nyní opět přidávají několik desetin procentního bodu. Zobchodované objemy jsou dnes velmi nízké, konkrétně zhruba 20 % pod měsíčním průměrem. 

9:42

Trumpovo vítězství podpořilo americký dolar

Spekulace ohledně fiskálních stimulů, které prosazuje nastupující prezident USA Donald Trump, vedou k výraznému posilování amerického dolaru. Od zveřejnění výsledků voleb posílil dolar vůči euru už o téměř 4 % a dostal se tak vůči této měně na nejvyšší úroveň od prosince loňského roku. Dynamika posilování americké měny je přitom nejsilnější od roku 1999. 

Komentář

Dopady Trumpova vítězství na trhy

Americké volby prezidenta opět ukázaly, jak nejisté je spoléhat se na průzkumy. Nečekané vítězství Donalda Trumpa katapultovalo index volatility VIX na 22 bodů, avšak po prvním povolebním projevu nově zvoleného prezidenta začala nervozita opadat a nyní je již na 13 bodech, což jsou historicky ext...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.